Yazarak Para Kazanmak için 7 Yol
  1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Yazarak Para Kazanmak için 7 Yol

0

Klavyeyi veya kaleminizi kullanarak para kazanabileceğiniz birçok farklı fikir bulunuyor. Yazarak para kazanmak için kullanabileceğiniz farklı fikirleri değerlendirerek ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Ancak tüm yolları denemek yerine bir konuda başarılı olmak daha mantıklı bir fikir olacaktır.

Özellikle klavye ile hızlı yazabiliyorsanız daha fazla kazanç elde etme şansınız var. Klavye ile hızlı yazamıyorsanız, kendinizi geliştirmenizi de öneriyoruz. Şimdi hep birlikte yazarak para kazanmanın yollarına göz atalım.

1. BLOG AÇMAK

blog

Son dönemde daha fazla moda olan bloglar gittikçe popülaritesini artırıyor. Blog açmak eskiye nazaran da daha kolay bir işlem. Birçok ücretsiz blog servisi ile de birkaç dakika içerisinde blog açabilirsiniz.

Blogunuzda, makale oluşturabileceğiniz içerikleri yayınlayarak ziyaretçi elde etmeye çalışacaksınız. Örneğin astroloji ile ilgileniyorsanız, bunun üzerine kaliteli içerikler oluşturabilirsiniz. Bu makalelere ziyaretçileri çekmek için ilk etapta sosyal medya hesaplarınızı kullanın, çevrenize de haber verin ve arkadaşlarınızın da sosyal medyadan paylaşmasını isteyin. Ayrıca güncel konular hakkında da bilgi vererek Arama Motorları üzerinden de ziyaretçi çekebilirsiniz.

Blogu açtıktan sonra para kazanmak için reklam servislerini kullanabilirsiniz. Reklam alabileceğiniz birçok platform var. Bu platformlara göz atmak için En Çok Kazandıran Reklam Siteleri‘ne göz atabilirsiniz.

2. VERİ GİRİŞİ

veri

Hemen hemen her işletme için artık veri girişi ihtiyacı var. Uzun yıllardır bu konuda şirketler personel istihdam ediyor. Veri girişi işletmeler için bir elzem ve bu konuda çalışma göstererek veri girişi yaparak para kazanabilirsiniz. Veri girişi konusunda personel arayan birçok işletme de iş ilanı platformlarında ilan açmaktadır.

Veri girişi konusunda kendinizi geliştirebilirseniz eğer birçok işletmede uzun mesailerle iş bulabilirsiniz. Veri girişi uzmanları günün büyük kısmında bilgisayar başında yer almaktadır.

3. DÖKÜM

döküm

Konferans, telefon mesajları, atölye çalışmaları, röportajlar, konuşmalar, podcast’ler, videolar, web seminerleri ve benzeri birçok kaydı yazıya dönüştürerek para kazanabilirsiniz. Döküm çalışması ihtiyacı bulunan binlerce firma bulunuyor. Ayrıca hemen hemen ajansların tamamında döküm işi bulunmaktadır.

Ajanslara başvuruda bulunarak veya Linkedin profilinizi oluşturarak daha hızlı iş bulabilirsiniz. Son dönemde özellikle videoları yazıya dönüştüren personellere çok daha fazla ihtiyaç doğmuştur.

4. ALTYAZI

altyazi-pc

Yabancı film ve diziler artık hayatımızda daha fazla yer ediniyor. Bu film ve dizilerin tamamı hem çevriliyor hemde altyazı olarak sunuluyor. Bu kapsamda altyazı yazarak para kazanabilirsiniz. Altyazı hizmetini sağlamak için elbette iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekecek. Ancak sadece İngilizce ile bu sektörde ciddi bir yer edinmek zor olacak. Fransızca, Almanca, Hintçe ve Japonca dillerinden bir veya birkaçını bilenler ise sektörde hemen yer edinebiliyor.

Özellikle Japon anime ve dizilerine olan ilgi nedeniyle Japonca sektöründe büyük boşluklar var.

5. MAKALE

makale

Yazarak para kazanmanın en kolay ve en hızlı yolu ise makale yazmak. Makale yazarak çok hızlı bir şekilde nakit para kazanabilirsiniz.

Makale hazırladıktan sonra bunları satışa koyabileceğiniz çok sayıda Türkçe platform da bulunuyor. Makaleleri hazırlama ve satış konusunda tüm bilgiler için ayrıntılı rehberimize göz atmanızı öneriyoruz. Rehbere göz atmak için Makale Yazarak Para Kazanmak bağlantısına göz atabilirsiniz.

6. KİTAP ve E-KİTAP

kitap-ekitap

Başarılı bir kurgu oluşturabilecekseniz ve bunun için para harcamaya hazırsanız bir kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Ancak sermayeniz yoksa ve bir kurgu oluşturmak yerine bilgi odaklı bir yazı yazmayı planlıyorsanız e-kitap yazarak bunu satabilirsiniz.

Kitap yazmak kendi içerisinde birçok önemli konu barındırıyor, bir kitap hazırladıktan sonra bir yayınevine giderek bu kitabı basmaya değer olacak şekilde pazarlayabilmeniz gerekiyor. Ancak e-kitap yazmak ise çok daha kolaydır. Genelde bilgi içerikli olan e-kitapları hazırlayarak para kazanabilirsiniz. E-Kitap yazmak hakkında ek bilgiler için E-Kitap Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

7. TERCÜME

çeviri-yapmak

Tercüme için de altyazıda olduğu gibi yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Tercüme hazırlama işi bulabileceğiniz birçok işletme ve özellikle haber ajansı bulunuyor. Son dönemde özellikle internet sitelerinde çok sayıda çevirmen çalışmaya başladı. İçeriklerin çevirisi için çalışan bu personeller gün boyunca makale ve haberleri Türkçe’ye çevirmeye çalışmaktadır.

Ayrıca tercüme işinde de daha fazla para kazanabilmek için ek dil bilmek kesinlikle önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

İlginizi Çekebilir