1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Yardıma Muhtaçtı Şimdi 15 Kişiye İş Veriyor!

Yardıma Muhtaçtı Şimdi 15 Kişiye İş Veriyor!
0

Mersin’den Diyarbakır’a 10 yıl önce giden ve hiçbir geliri olmadığı için Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan gelen yardımlar ile çocuklarını geçindiren 3 çocuk annesi 50 yaşındaki Gülay Emre, ev ekonomisine katkı sağlamak için önce borç ile çok küçük bir bayan kuaförü açtı. Birkaç yıl burada çalışıp müşterilerini memnun etmeyi başaran Gülay Emre, çalışma azmini ortaya koyarak gelir elde etmeye başladı.

Kuaförden elde ettiği geliri artırmak isteyen girişimci ev kadını Gülay Emre, bir güzellik salonu açmak için yola koyuldu. İşlerini büyüten Emre, hem tam teşekküllü bir güzellik merkezi hem de giyim atölyesi açarak, 15 kişiyi istihdam etmeye başladı. Emre, şimdilerde ise, yurtdışına açılmayı ve Katar’da bir güzellik merkezi açmayı da amaçlıyor.

“Günde birkaç işte çalışıyordum”

Yıllar önce Diyarbakır’a geldiğinde hiçbir geliri olmayan, üç çocuğuna bakmakla yükümlü olan biri olduğunu dile getiren Emre, “Bir gün içerisinde birkaç işte birden çalışmaya başladım. İlk geldiğim zamanlar çocuklarıma bakabilmek için SYDV’den para bile aldım. Birkaç ay maaş bağladılar. Çalışmaya başlayınca gidip maaşı kestirdim. Birkaç işte çalışmama rağmen evimi geçindiremiyordum. Biraz borçlanarak bir işyeri açtım. Kuaförlükle başlamıştım ama güzellik merkezi sahibiydim artık. Çok zorlanarak büyük bir azimle devam ettim. Sonra işlerim iyi gitti. Çocuklarımı bu arada okuttum. Daha sonra Afyonkarahisar’da ikinci işyerimi açtım. Oraya gidip geliyordum. Gidip gelmek zor olduğu için orayı yanımda çalışan arkadaşıma devrettim. Özel bir hastanede devam ettim. Şimdi kendime ait bir yerim var. Burada her türlü işlemi yapıyoruz. İşlerimiz çok şükür güzel gidiyor. Çevre illerden ve ilçelerden gelen hastalarımız var. Aynı zamanda saç ekimi danışmanlığı da yapıyoruz. Estetik ile ilgili doktorlarımız var. Danışmanlık yapıyoruz. İstanbul’da anlaştığımız hastaneler var onlarla çalışıyoruz” dedi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

gülay

“Katar’dan teklif var”

Yurt dışından gelen teklifleri değerlendirdiklerini aktaran Emre, “Saç ekim koordinatörümüzle birlikte Katar’a davet edildik. Kışın büyük bir ihtimalle yurt dışında da saç ekimlerine devam edeceğiz. Üç çocuğa bakıp, üniversite okutmak kolay değildi. Güzellik uzmanlığı eğitimi de almıştım aynı zamanda estetisyendim. Bu işi ilerletmek istedim. Kuaförlük yapmaktansa kendi okuduğum işi yapmak istedim” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sıfır Sermaye İle Zengin Oldu!

“Birçok engelle karşılaştım”

12 yıllık süreç içerisinde birçok zorlukla karşılaştığını anlatan Emre, şunları anlattı:
“Bir kadın olarak tek başınıza ayakta durmak zor ve engel olmak isteyenler oluyor. Bu işin de zorluğunu gördüm. Estetisyenler Derneğini kurdum. Dernek Başkanı oldum. Derneği kurduktan sonra çok daha rahat çalışmaya başladık. Kuaförlükten buralara gelmek tabi ki çok kolay bir şey değil. Biz şu anda saç ekimi, botoks, dolgu, PRP, cilt yenileme ve soyma işlemleri, estetikle ilgili doktorlarımız var yönlendiriyoruz. Bu işi yürütürken aynı zamanda bir de küçük bir giyim atölyesi açtım. 12 yıl önce ben asgari ücret altında çalışan biriyken şu anda 12 ile 15 kişi arasında çalışanım var. Hepsi sigortalı çalışıyor. Birçok kişi evine bakıyor. Bu anlamda çok mutluyum. Herkes bir kadının her şeyi başaramayacağını düşünüyor. Herkes sizden kaçmaya çalışıyor. Sonra bir şeyleri götürdüğünüz zaman insanlar sizden akıl almaya başlıyor. Ailem başta istemedi ama sonra desteklediler. Ben güçlü bir kadınım. Çok şeyler başaracağımı biliyordum. Kendime güveniyordum. Çocuklarımın bu anlamda çok desteği oldu. Maddi ve manevi beni hiç zorlamadılar. Destek olmaya çalıştılar. Kadınlara en önemli mesajım kendilerine güvensinler. Karar vermek bir işin yarısından fazlası oldu demektir. Çalışmak, çok çalışmak, çok koşturmak hiçbir zaman yıldırmasın kimseyi. Ben hala çalışıyorum ve hep çalışacağım, hiçbir zaman bırakmayı düşünmüyorum. Aynı zamanda kızım saç ekim koordinatörümüz. Bu konuda bana çok destek oluyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir