1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Simit Sarayı Bayilik ve Franchise Bedeli

Simit Sarayı Bayilik ve Franchise Bedeli
7

Türkiye’nin son dönemde en gözde markaları arasında yer almayı başaran Simit Sarayı bayilik ve franchise sisteminde ayrıntılar belli oldu. Şirketin franchise sisteminin bedeli ve şartları bizzat firma tarafından yatırımcılara sunuldu.

Türkiye’den çıkan ve günümüzde dünyanın 22 ülkesinde şubelere sahip olmayı başaran Simit Sarayı, bayilik ağı ile agresif büyümesini sürdürmeyi planlıyor. Şirketin halihazırda 12 bine yakın personeli ve  300‘e yakın şubesi bulunuyor.

Son olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı sıralamasında da Gastronomi sektöründe ilk sırada yer almayı başaran Simit Sarayı’nın bayilik sistemindeki şartların birçok firmaya göre çok kapsamlı olduğunu da belirtmek gerekiyor.

SİMİT SARAYI BAYİLİK BEDELİ

Simit Sarayı’nda franchise sistemine giriş için öncelikle 50 bin Euro‘ya ihtiyacınız olacak. Minimum yatırım bedeli ise 600 bin lira. Yani ortalama 1 milyon lira ile Simit Sarayı’nın bayiliği ile ciddi olarak ilgilenebilirsiniz. Ancak belirtmekte kesinlikle yarar var, Simit Sarayı her 1 milyon liralık yatırım bedeline sahip yatırımcılar ile görüşme gerçekleştirmiyor. Markasını korumak adına firma, bu konuda çok katı kurallara sahip.

SİMİT SARAYI BAYİLİK ŞARTLARI

Simit Sarayı’ndan bayilik alabilmenin ilk şartı bayilik bedeline sahip olmak. Bunun dışında firma günlük 1 milyonluk müşteri pastasını en iyi şekilde değerlendirmek açısından kesinlikle sektör deneyimine sahip yatırımcılar ile çalışmak istiyor. Büyüme hedefleri olan ve yalnızca bayisi ile uğraşabilecek yatırımcılar daha şanslı olacak.

Simit Sarayı’ndan bayilik alabilmek için 3 farklı tercih şansınız bulunuyor.

CADDE KONSEPTİ

simit-sarayi-cadde

Yoğun yaya sirkülasyonuna sahip ve görünürlüğü yüksek olan dükkanlar. Genellikle bölgenin ana yaya ulaşım aksları, meydanları ve alışveriş caddelerinde konumlanan konsepttir.

– 150 m2 ve üzeri, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliği
– Minimum 30 m2 bahçe ya da teras alanı

AVM KONSEPTİ

simit-sarayi-avm

Alışveriş merkezlerinin giriş katlarında genellikle ana giriş kapısının yanında konumlanan konsepte verilen ad.

– Minimum 120 m2 kapalı alan, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliği.
– Minimum 30 m2 bahçe ya da teras alanı.
– AVM içerisinde soğuk depolama alanı.

KİOSK

simit-sarayi-kiosk

Genellikle metro istasyonları, alışveriş merkezleri, üniversiteler, benzin istasyonları gibi yaya akışının yoğun olduğu fakat yerleşim alanının sınırlı olduğu noktalarda konumlanan konsept. Konumlanan noktanın özelliklerine ve sağladığı altyapı imkanlarına bağlı olarak sunulun ürün grupları diğer konseptlere göre kısıtlanabilir.

– Min. 20 m2 yerleşim alanı.
– Servis olanağı sağlayan en az 3 cephenin olması.
– Elektrik, su gibi altyapı ihtiyaçlarının temin edilebilir olması.

Bu konseptlerin tamamının belirli bazı farklı şartları var. Bu şartlar piyasa koşullarına göre sürekli değişiyor. En iyi bilgileri ise başvurunun ardından alabilirsiniz.

SİMİT SARAYI BAYİLİK BAŞVURUSU

 • İlk olarak Simit Sarayı’na franchise başvurusunda bulunulur. Telefon: 0 212 398 0 398
 • Yatırımın değerlendirilmesi açısından şirket personeli ile bir araya gelinir.
 • Mağaza lokasyonu incelenir.
 • Teklifler sunulur, sözleşme hazırlanır.
 • Franchise sahibine eğitim desteği verilir.
 • Ve birlikte anlaşılan tarihte mağaza kurulumuna başlanılır.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

 1. Simit sarayı firma açmak istiyurum

 2. UK, Chetser tarafinda oturuyorum, fiyat dan haric satilacak malzemenin kimin mamul etmesi konusunda sorum var. egerki Turkiyeden gelcekse mamullerin tazelik sorunu olacagini zanediyorum. Aciklarmisiniz.

 3. 3 Ekim 2018

  simit sarayı acmak istiyorum diyarbakırda ortalama olarak 8 metre kare on cepe toplamda iki katlı alt kat 120 mt kare ust kata 120 metre kare olmak uzeri hastane yanı potansyeli yuksek ,masraf olarak ne masrafmız olur kurulum asamasında karmarjı nedir sizin ne gibi kurulumda destegniz olacak bu konularla ilgili bilgi verirseniz sevinir salih candan 0 532 592 00 35 saygılar……

 4. 14 Eylül 2018

  Istanbul akmerkez yanında sağdan soldan önden yaya yolunun yanıda olan bir dükkan buldum simit sarayi açmak.istiyoruz istediğiz büyüklükte ve ölçüleri iyi.olan önünde ferrari olan bi yerdir açılır kapanır terası olan bi yerdir bunla ilgili anlaşmak istiyoruz.sartlari öğrene bilirmiyiz 05452141285

 5. 19 Nisan 2018

  N şartlar gereklı öğrenebilirmiyım

 6. 19 Nisan 2018

  Antalya kumluca cadde için simit sarayı açmak işitiyorum şartlar nedir

 7. 28 Mart 2018

  Antalya manavgatta avm içerisi.bayilik şartı ve gerkli olan bütçe.saygılarımla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir