1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Şarküteri Açmak Kurulum Maliyeti

Şarküteri Açmak Kurulum Maliyeti
0

Yoğun iş alanları arasında kar yapan bir iş olan Şarküteri açmak için çok ciddi bir kurulum maliyetine ihtiyacınız olmayacak. Ortalama olarak 30 bin lira ile kurulabilen Şarküteri dükkanı ile güzel bir noktada iyi bir para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sucuk, salam, peynir, pastırma gibi yiyeceklerin satıldığı bir dükkan olan Şarküteri’de ciddi bir iş potansiyeli yakalayan iş yerleri bulunuyor. Ayrıca birçok alışveriş merkezinin bir bölümünde de Şarküteri’ler yer almaktadır. Şarküteri Açmak için 30 bin liralık bir kurulum maliyetiniz olacak.

Öncelikle Şarküteriler genellikle şehrin işlek noktalarında kurulmaktadır. Ara sokaklarda bu işten para kazanmak zordur. Genellikle daha varlıklı insanlar tarafından tercih edilen iş yerleri olan Şarküteri dükkanı kurmak istiyorsanız kirası yüksek bir dükkana ihtiyacınız olacaktır. Kira konusunda sıkıntı yaşamamak için bu konuda iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. AVM’lerde bir yer bulabilir yada şehrin en işlek noktalarından birinde dükkan arayışına girebilirsiniz. Ortalama olarak 60 metrekarelik bir dükkan ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Şarküteri açmak için yine ilk etapta dükkanı bulduktan sonra belediyeye gidip ruhsat alacaksınız. Ruhsat almak için ayrıca esnaf ve zanaatkarlar odasından kayıt almanız da gerekiyor. Ruhsat almak için maksimum 2 bin lira maliyetiniz oluşacak. Dükkan için gerekli izinleri aldıktan sonra dükkanınızın kurulumuna geçeceksiniz.

Şarküteride satılacak ürünleri toptancılardan bulabiliyorsunuz. Ancak herhangi bir toptancıya gidip bu ürünleri temin etmek sizin maliyetlerinizi büyük ölçüde artıracaktır. Bu nedenle ülkedeki büyük firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Salam, sucuk, peynir, pastırma gibi besinleri özellikle Konya – Kayseri’deki büyük firmalardan ucuza temin edebileceğinizi belirtelim. Ortalama olarak 20 bin liralık ürün satın almanızı öneriyoruz, bu toplu alım sayesinde daha ucuza mal temin edebilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kar marjı yüksek bir sektör olan Şarküteri’de ortalama olarak ürünlerden yüzde 40’tan fazla kar elde edebiliyorsunuz. 1 kişi ile çalıştırılabilen şarküterilerde son zamanlarda eve sipariş dönemi var. Bu nedenle motorlu bir kurye de istihdam ederek bu konuda ciddi bir iş daha sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Motosiklet İle İlgili En İyi 9 İş Fikirleri

Şarküteri dükkanlarında en önemli süreç sağlık ve hijyendir. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için tüm prosedürlere pür dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ara sıra denetlemelere de dahil olacağınızı ayrıca belirtmek gerekiyor. Ayrıca ürünleri aldığınız yerlere mutlaka Sertifika sorun bu tür ürünler sertifikalı olarak satılır ve bazı dikkatli tüketicileriniz bu sertifikalar hakkında sizden bilgi isteyeceklerdir.

BİR ŞARKÜTERİ’DE BULUNMASI GEREKEN ÜRÜNLER

  • Peynir
  • Zeytin
  • Et
  • Özel Kahvaltılık
  • Sandviç
  • Meze
  • Kuruyemiş
  • Tatlı
  • Turşu

Şarküteri dükkanında satılan besinler hakkında bilgi edinmek için bu tür bir dükkanda çalışan bir personel istihdam edebilir yada siz bu işi kurmadan önce bir şarküteride çalışabilirsiniz. Ayrıca tanıdığınız yada yardımcı olacağına inandığınız bir şarküteriye giderek bu iş için püf noktaları hakkında bilgi edinmenizin size büyük faydası dokunacaktır.

Şarküteri dükkanınızın kurulumunu tamamladıktan sonra bu dükkan için çevrenizdeki evlere ve işyerlerine broşür bırakmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Bu sayede kısa sürede para kazanma fırsatına sahip olacaksınız. Zira bu tür iş yerlerinde kısa vadede para kazanmaya başlamak iş iştahınızı da büyük ölçüde artıracaktır.

Şarküteri

Şarküteri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir