1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Altın Fiyatları Hızla Yükseliyor: Kuyumcularda Kar Marjı Artışı

Altın Fiyatları Hızla Yükseliyor: Kuyumcularda Kar Marjı Artışı
0

Geçtiğimiz hafta itibarıyla ABD-İran geriliminin dünya genelindeki savaş beklentisini artırması üzerine altın fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşanıyor. Altının ONS fiyatı 7 yılın zirvesine çıkarken, gram altın tarihteki en yüksek fiyata ulaştı.

Geçtiğimiz hafta ABD’nin İranlı bir generali öldürmesi sonrasında İran’dan ve ABD’den gelen peşpeşe sert mesajların etkisiyle birlikte dünya gündemi bir anda değişti. Savaş dönemlerinin en güvenilir limanı olan altın ise bu süreçte yatırımcıların doğrudan ilgisini çekti. Gelen sert alımların etkisiyle altının ons fiyatı 1582 dolar ile son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Türkiye’de ise altının gram fiyatı tarihteki en yüksek seviye olan 301 lirayı aşarak 304 liraya ulaştı. Uzmanlar önümüzdeki süreçte yaşanabilecek krizin etkisiyle altının fiyatının daha da yükselebileceğini belirtiyor.

KUYUMCULARDA KAR MARJI ARTIŞI

Ülkemizde yatırımcıların en çok tercih ettiği iş fikirleri arasında yer alan kuyumculuk son dönemde yaşanan dalgalı fiyatlar ile birlikte daha yüksek kar marjlarına sahip. Ortalama olarak yüzde 6 kar marjı ile çalışan kuyumcular, altın fiyatlarında yaşanan dalgalı dönemlerde ise yüzde 13‘e ulaşan kar marjları ile çalışıyor. Bu kapsamda potansiyeli yüksek trend bir iş fikri arayanlar için kuyumcu açmak karlı ve değerlendirilebilir bir iş fikri.

Eğer kuyumcu açmak istiyorsanız, bu konuda hazırlanan Kuyumcu Açmak adlı rehberimize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Rehberde bir kuyumcu açmak için gerekli şartlar ve sermaye gibi tüm konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir