1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Türkiye’ye Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Türkiye’ye Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor
0

Dünyanın 190 ülkesinde faaliyet gösteren seyahat teknolojisi şirketi Amadeus, Türkiye’ye yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Yüzde 40’ı aşkın pazar payı ile dünyanın en büyük seyahat teknolojisi şirketi Amadeus, yatırım ağını genişletmek amacıyla sık sık Start-up‘lara yatırım yapıyor. Son dönemde Avrupa’daki birçok yatırım ağından sonra İsrail’deki şirketlere de önemli düzeyde yatırım yapan şirket, Türkiye’ye de 2019’dan sonra yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Amadeus’un Orta ve Güney Avrupa’dan Sorumlu Online Ticari Satış Direktörü Eric Willems, Türkiye’nin girişimcilik konusunda Avrupa’da önemli bir potansiyel taşıdığını belirterek, “Türkiye’de çok gelişmiş finansal teknoloji şirketleri var. Biz de bunun seyahat teknolojisi tarafındaki gelişimine öncülük edip desteklemek istiyoruz. Seyahat sektöründe kişiselleştirme çok önemli. İnsanlar kendilerini tanıyan ve onlara seçenek sunabilecek platformlarla daha çok ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de seyahat sektöründe potansiyel taşıyan 7-8 Start-up’a yatırım yapacaklarını ifade eden Willems, “Türkiye’de de bu anlamda önemli start-up’lar olduğuna ve yenilerinin de geleceğine inanıyoruz. Türkiye’de en az 7-8 start-up’a yatırım yapacağımızı düşünüyorum.” diyerek şirketin 2019’da rotasını Türkiye’ye çevireceğini belirtti.

Yatırımlarını satın alma olarak da yapabileceğiz” diyen Williems, “Finansal olarak yatırım yapabiliriz, satın alma yapabiliriz, teknolojik olarak destekleyebiliriz ya da ürünlerini başka ülkelere satabiliriz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Son 10 Yılda En Fazla Kazandıran 4 Yatırım Aracı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir