Saatlik İşçi Bulmanın 4 Yolu
  1. Anasayfa
  2. İnsan Kaynakları

Saatlik İşçi Bulmanın 4 Yolu

0

Birçok iş sektöründe çeşitli yoğunlukların yaşandığı bazı zamanlar vardır. Bu süreçlerin iyi yönetilebilmesi için zaman zaman saatlik işçi bulmanız gerekir. Saatlik işlerin birçoğu aracılığıyla önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlama şansınız olacak.

Saatlik işçi bulmanın birçok yolu var, işte en çok önerdiğimiz yollar…

1. REFERANS PROGRAMI OLUŞTURUN

Halihazırda mevcut işletmenizde bulunan personelinizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Çalışanlarınıza bir referans programı hazırlayarak, çevrelerinde işe uygun insanları belirlemelerini sağlayın. Referans programı ile ayrıca küçük ödüller vermeniz, çalışanlarınızı daha iyi harekete geçirebilir.

2. FACEBOOK GRUPLARINI KULLANIN

Facebook’ta hemen hemen her iş alanında binlerce grup var. Bu gruplarda küçük birkaç ilan paylaşmak kısa sürede binlerce geri dönüş almanızı sağlayabilir.

Ayrıca grupların en önemli yanı, küçük bir ilan oluşturduğunuz zaman hızlıca bildirimler sayesinde geri dönüş alabilme şansınız olacak. Bu nedenle en hızlı saatlik işçi bulma yöntemi kesinlikle Facebook’tur.

3. MAĞAZALARA POSTER ASIN

Saatlik işçi bulmanın bir diğer etkili yolu, yakındaki mağazalara poster asmaktır. Ancak astığınız posterlerin özellikle yürüyüş yollarına yakın noktalardaki mağazalar olmasına özen gösterin. Mağazalardan rica etmeniz yeterli, 10 mağazadan en az 5’i bu konuda mutlaka size yardımcı olacaktır.

4. İŞ SİTELERİNDE İLAN AÇIN

Türkiye’de birçok iş ilanı platformu var. Bu platformların çoğunda ilan açmak ücretsizdir. Ayrıca Türkiye’de saatlik iş ilanlarına çok fazla başvuru gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda harika bir CV havuzu oluşturma şansınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREvde Para Kazandıran 14 İş İmkanı ve İlanları