1. Anasayfa
 2. Dükkan Açmak

Oto Tamir Dükkanı Açmak ve Malzemeleri

Oto Tamir Dükkanı Açmak ve Malzemeleri
16

Oto tamir dükkanı açmak Türkiye gibi araç sayısının hızla artış gösterdiği bir ülkede mantıklı ve para kazandıracak bir iş sektörü olarak dikkat çekiyor. Oto tamir dükkanı açmak ise düşündüğünüz kadar zor değil. Oto tamir dükkanı açmak için ortalama miktarda sermaye, gerekli malzemelere, ekipmanlara ve en az işinin ehli bir tamir ustasına ihtiyacınız var.

Türkiye’de araç sayıları hızla artmaktadır. Araç sayılarında en yüksek artış da otomobilde yaşanmaktadır. Haliyle bir sektörde mal artarsa, tamire ihtiyaç duyan ürünlerde de artış yaşanır. Oto tamir dükkanı bu nedenle hem kısa hemde uzun vadede para kazandıracak bir iş kolu olmaya devam edecek. Oto tamircisi açmak isteyenlere en önemli önerimiz İŞİNİN EHLİ EN AZ BİR TAMİR USTASI olacaktır. Çünkü bu tür sektörlerde bir kişi dahi sizden memnun kalırsa, size müşteri gönderecektir.

NASIL AÇILIR

OTO TAMİR DÜKKANI AÇMAK
OTO TAMİR DÜKKANI AÇMAK

Oto tamir dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle bir dükkana ihtiyacınız var. Açtığınız dükkanda çok gürültü problemi olacağı için bu dükkanı şehir içerisinde insanların çok bulunduğu bir yerde açamazsınız. Hatta bazı belediyeler, sanayi dışında oto tamir dükkanını açmayı zaten yasaklamıştır. Bu nedenle oto tamir dükkanı için en iyi seçenek sanayide bir dükkan kiralamak yada satın almaktadır. Hangi şehirde olursanız olun bir oto tamir dükkanı bulmak öyle kolay değildir. Çünkü sanayideki bütün dükkanlar zaten doludur. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey bu dükkanlara devren satın alma teklifi sunmaktır. Çok iş yapmayan yada iş değişikliği yapmak isteyen bir dükkan bulabilirsiniz, bu nedenle bu fikre sıcak bakın, illahi devren satış yapmak isteyen bir dükkan bulabilirsiniz. Dükkanı bulduktan sonra belediyeye müracaat ederek belgelerinizi almanız gerekecek. Sıfırdan da açsanız, devren de alsanız bu belgelere ihtiyacınız olacağını unutmayın.

1. Vergi levhasının iki adet fotokopisi
2. Kira kontratı fotokopisi
3. Tapu fotokopisi
4. Binanın imar durum belgesi
5. Nüfus cüzdan fotokopisi
6. Yangın söndürme tüpü dolum faturası
7. Portör muayene kartı(Gıda imalatı ve satışı yapan işyerleri, berber ve kuaförlerden istenir)
8. Bağlı olduğu esnaf odasından oda kayıt belgesi
9. Bina sakinlerinden muvafakatname
10. Ustalık belgesi
11. Şirket ise;Tic.sic.gazt., İmza sirküsü, Faaliyet bel., Mes.Müdürlük sözleşmesi

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Vadeli Araba Almak

Bu belgeler ile bulunduğunuz ilin belediyesine başvurarak ruhsatı çıkartabilir ve iş yerinizi müşteri alımına hazır hale getirebilirsiniz.

NE KADAR SERMAYE LAZIM

Oto tamir dükkanları çok kapsamlı bir iştir. Bu işlerde kategori bazlı ve genel bazlı iki farklı çalışma modeli bulunmaktadır. Hemen hemen sanayide yer alan bütün işyerleri kategori bazlı çalışmaktadır. Yani kısaca tüm dükkanlar bir veya birkaç araba modeline yoğunlaşarak sadece o konuda uzmanlaşmak ve bu müşterileri çekmeye çalışmaktadır. Eğer genel bazda çalışacaksanız 1 milyon liranın üzerinde bir sermaye ihtiyacınız olacaktır. Ancak kategori bazlı iş yerleri ise çok düşük sermayeler ile bile açılabilmektedir. Bu iş için minimum 10 bin lira sermaye ve 1 personele ihtiyaç vardır.

NASIL KAZANIRIZ

Oto tamir dükkanında başarıya ulaşmak ve çok para kazanmak istiyorsanız aslında iyi bir işe girdiğinizi belirtelim. Oto tamir dükkanlarında müşteri memnuniyeti çok büyük önem arz etmekte. Oto tamir dükkanınıza 10 müşteri geldiğini farz edelim. Bu 10 müşteriyi memnun ederek gönderdiğiniz zaman bu müşterilerinizin bir daha ki sorunlarında yine sizi seçeceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü sanayiler ile ilgili olarak her araç sahibinin kötü anıları vardır ve bu nedenle bir iş yerinden memnun kalan müşteri, her sorununda yine aynı ustadan yardım almaya özen gösterir. Ayrıca sık sık dükkanınızın reklamını yapmayı ve araçların yoğun bulunduğu bir kaç alana tabela asmayı da unutmayın.

OTO TAMİRHANE MALZEMELERİ

Oto Tamir Dükkanı Açmak ve Malzemeleri
Oto tamirhane dükkanı malzemeleri konusunda bilgi almak istiyorsanız bu konuda toplu satış dükkanlarına uğramalısınız. Oto tamirhane dükkanlarında sıklıkla makinelere de ihtiyaç olduğunu unutmayın. Eğer makine sorunu yaşayacaksanız yine oto sanayi sitelerindeki satış dükkanlarına göz atmanız gerekecek. Ayrıca internet konusunda az biraz bilgili birinden yardım alarak Sahibinden ve N11‘den de oto tamir malzemelerini kampanyalı bir şekilde temin edebilirsiniz.. Ancak bu konuda en iyi önerimiz toptancılar sitesine uğramanız. Anadolu’da bu konuda en iyi fiyatları Gaziantep’deki toptancılar sitesinde bulabilirsiniz.

Ayrıca ikinci el satış sitelerine bakarsanız da bunlarda sık sık toptan oto tamirhane malzemelerinin satıldığını görebilirsiniz. İkinci el ürün almanızı tavsiye etmiyoruz ancak sermayeniz çok düşükse bu fikri de gözden geçirin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (16)

Popüler Yorumlar
 1. Böyle bir işe girmek istiyorum uzun süre çıraklık yaptım ama sermeyem çok yok. Kredi de alamıyorum

Yapılan Yorumlar
 1. Numaram 05331678902

 2. Merhaba ben Simon uzun süredir motosiklet servisinde çalıştım deneyimli bir ustayım dürüs birisiyim hırsızlık yalan iftira bulamassınız ben istanbul Büyükçekmece oturuyorum

 3. Merhab.
  Ozbekistanda GM-Uzbekistan yetkili servisi icin oto servis makine ve cihazleriyle yatirim yapabilecak ortak araniyor. Yetkili servis icin getirdiniz makine ve cihazler icin her ay kar odenecak. Her turli makine ve cihaz icin sozlesme yapilecak. Whatsapp +998943843441

 4. 05317159938 deneyimli işin ehli işini severek yapan bir ustayım iş teklifleri değerlendirilir

 5. iş ortaklığı oto sektötunde 20 yıllıkk deneyımım var.05383932502

 6. Varsa usta kendine guvenecek işini sağlam yapacak ortak arıyorum ama sağlam ve dürüst insanlar bana ulaşsın 05313567286

 7. Merhaba ben yurtdışında ortak oto tamircisi dükkanı açmak istiyorum dürüst işinin ehli profosyonel ortak arıyorum ismim adem kendisinden para istemiyorum bedava ortak yapacağım sadece işinin ehli profosyonel olsun bana bu numaradan Whatsaptan ulaşabilir +96891386077

 8. Böyle bir işe girmek istiyorum uzun süre çıraklık yaptım ama sermeyem çok yok. Kredi de alamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir