Kapat

Medikal Açmak İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

Medikal Dükkanı Açmak

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Medikal Dükkanı açmak için neler gerekiyor? Hangi şartlar ve belgeler lazım. İşte resmiyette Medikal dükkanı açmak için gerekli olan şartlara bir bakış…

Özellikle hastanelere yakın bir iş yeriniz varsa yada hastanelere yakın bir iş yerinde çalışmak istiyorsanız size harika bir fikrimiz var; Medikal dükkanı açın!

KİMLER MEDİKAL DÜKKANI AÇABİLİR

Sağlık sektörü Türkiye’nin en çok para kazandıran sektörlerinden biridir ve bu sektör kolay kolay aşağı yönlü bir grafik göstermez. Bu sektör içerisinde yer alan bir iş olan Medikal Dükkanı işini yapmak için ciddi bir eğitim ve lisansa ihtiyacınız yok. Türkiye vatandaşı herkes medikal dükkanı açabilir. Ancak bu işin önemli püf noktası ise bazı ürünlerin lisans istiyor oluşudur. Örneğin bazı medikal ürünler için bilgi sahibi olmalı ve hastalara yardımcı olmanız gerekiyor. Bu nedenle bazı medikal ürünlerin satışını her dileyen yapamaz. Bu ürünlerin hangisi olduğunu öğrenmek için hangi şehirde bulunuyorsanız o ilin Sağlık İl Müdürlüğü’ne giderek bilgi alabilirsiniz.

MEDİKAL DÜKKANI AÇACAKLARA TAVSİYELER

Medikal Dükkanı Açmak

Medikal Dükkanı Açmak


Medikal Dükkanı açacaksanız size en önemli tavsiyemiz ise bu sektörde hastanelere yakın iş yerinin önemi çok büyüktür. Çünkü sizin devamlı müşterileriniz olmaz, bir çok müşterinizi ilk kez ve son kez görürsünüz. Bu nedenle hastanelere yakın olmak ve hastaların ilk ulaşabileceği noktada olmak size harika paralar kazandıracaktır. Çünkü medikal gibi fiziksel özellikleri etkileyen hastalıklarla ilgileniyorsanız bu çoğu zaman acil bir ihtiyaçtır ve ilk yerden temin edilir.

MEDİKAL DÜKKANI NASIL AÇILIR VE NE KADAR PARA GEREKİYOR

Medikal dükkanı açmak için ilk etapta bir iş yeri bulmalısınız. Ardından şehrinizde bulunan belediyeye giderek iş yeri açma ruhsatı alacaksınız. Ardından medikal ürünleri satmak için vergi levhası almak üzere bir muhasebeci bulmanız gerekecek, o bu konudaki sorunları çözecek. Tüm bu resmi işlemleri tamamladıktan sonra sizin bir medikal ürün satan şirketin bayiliğini yada ürünlerini satın almanız gerekiyor. Şirketten bayilik aldıysanız zaten ürünleri onlar temin edecek, ancak ürünleri satın alıp bu işe daha profesyonel girmek istiyorsanız bir depo da tutmanız gerektiğini unutmayın.

Medikal Market dükkanı için yaklaşık olarak 50 bin lira minimum sermayeye ihtiyacınız olacak. Bayilik şartlarında bu rakam daha çok düşüş gösterebilir.

MEDİKAL MARKET BAYİLİĞİ VEREN BAZI ŞİRKETLER

Sizler için Medikal Market bayiliği veren bazı şirketleri listeledik. Bu bayiliklere göz atmak için Medikal Dükkanı Bayiliği Veren Firmalar adlı sayfamıza göz atabilirsiniz.

“Medikal Açmak İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar” üzerine 11 yorum

  1. Mert says:
  2. Furkan says:
  3. İlhami akkuşçi says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir