1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Karlı İş Fikri: Maskot Kiralama

Karlı İş Fikri: Maskot Kiralama
0

Çocuklara yönelik birçok organizasyonun vazgeçilmezleri olan maskotlar, düşük sermayeli karlı bir iş fikri arayanlar için değerlendirilebilir.

Aralarında birçok çizgi film karakterinin de bulunduğu çeşitli maskotlar, hemen hemen tüm organizasyonlarda sıklıkla tercih ediliyor. Bu doğrultuda tek başınıza bir maskot elbisesi alarak bile girebileceğiniz bu iş fikrini, kapsamlı olarak bir organizasyon işine de dönüştürebilirsiniz.

Ortalama olarak bir maskot elbisesi bin ile 2 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Bu elbiselerden birkaç tane satın alarak çocuklara yönelik organizasyonlarda hizmet verebilirsiniz. Elbette çeşitli açılışlar için de sıklıkla tercih edildiklerini belirmekte yarar var.

Bir maskot kiralama hizmetinde genellikle saatlik ücret alınmaktadır. Tek bir maskot için saatlik ücret çoğu zaman 200 ile 300 TL arasında değişiklik gösteriyor. Böylelikle 5 saatlik bir çalışma ile birlikte maskot elbisesinin ücreti rahatlıkla amorti edilebiliyor. Birçok işletme gün boyu 2-3 maskot için kiralama yapmaktadır. Böylelikle birkaç kişi ile bu işe girerek işletme açmadan dahi önemli bir gelir elde etme şansınız bulunuyor.

Ancak büyük organizasyonların çocuk bölümünü oluşturmak veya daha profesyonel olarak işletmelere, okullara hizmet vermek istiyorsanız bir organizasyon şirketi kurabilirsiniz. Elbette organizasyon şirketlerinde sadece maskot hizmetini vermek yeterli olmayacak. Bu konuda Organizasyon Firması Kurmak rehberinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Maskot kiralama hizmetini verecek olan kişinin çocuklar ile haşir neşir olmaktan hoşlanan ve nispeten 2-3 saat boyunca yorulmadan ayakta durabilen biri olması gerekir. Zaman zaman yorucu bir işe dönüşebilmektedir. Bu nedenle bu işe girecek olan kişilerin 18 ile 30 yaş aralığında ve aktif kişiler olmasını tavsiye etmekteyiz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir