1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş

Evde El İşleri Yaparak Para Kazanın

Evde El İşleri Yaparak Para Kazanın
7

Evde yaparak para kazanabileceğiniz el işleri üzerine odaklanmak istiyorsanız, aşağıda yer alan birçok fikir ile kısa sürede önemli düzeyde gelir sahibi olabilirsiniz.

Para kazanmak zordur ancak bir şey üretmeyi başarabilirseniz çok daha fazla şans sahibi olursunuz. Bu kapsamda evde el işleri yaparak ortaya koyduğunuz elişlerini satarak para kazanabilirsiniz. Elbette el işlerini satmak çok kolay olmayabilir, ancak internetin artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmesiyle birlikte çok daha satış olanağına sahipsiniz.

Öncelikle paraya dönüştürebileceğiniz el işleri fikirlerine göz atalım… Hangisini yapmak sizin için daha uygunsa ona odaklanmak daha mantıklı olabilir.

1. GOBLEN

Çok teknik bir el işi olması nedeniyle muhtemelen başlangıç düzeyinde bir fikir arıyorsanız Goblen sizin için pek uygun olmayacaktır. Goblen genel olarak resim şeklinde hazırlanmış bir el işidir. Duvar süsleme için de kullanılan Goblenler artık yatak örtüsü, yastık kılıfları için de sıklıkla kullanılıyor.

2. KEÇE KİTAP AYRACI

Son dönemde insanların Türkiye’de kitaplara olan ilgisi önemli düzeyde artmış durumda. Kitaplar için de sıklıkla kullandığımız kitap ayraçları el işi yapmak isteyenler için de fırsat sağlıyor. Özellikle son dönemde keçeden evde yapılan el işleri Instagram’da ciddi bir satışa sahip. Üstelik başlangıç düzeyindekiler için de rahatlıkla yapılabilir.

3. ÖRGÜ KIRLENT

Kırlentler özellikle ev hanımlarının sıklıkla değiştirdiği el işleri arasında yer alıyor. Birbirinden farklı renkteki ipler ile şık bir örgü ortaya konularak yapılan yastık kılıfları şiş veya tığ ile rahatlıkla yapılabiliyor. Ayrıca örgülere yönelik modanın geçtiğini düşünmeyin, çok şık durması nedeniyle kırlentlere talep gittikçe artıyor.

4. KANAVİÇE BİLEKLİK

Son zamanlarda özellikle genç kızlar arasında yoğun bir kullanımı bulunan kanaviçe bileklikler sıklıkla hediye için tercih ediliyor. Ancak elbette kanaviçe işlemesi çok kolay bir şekilde yapılamıyor, başlangıç düzeyinde bilgiye sahipseniz 1-2 ay kendinizi geliştirmeniz gerekecek. Kanaviçe bileklikler çok uygun fiyatlar ile ortaya konulup, 50 – 60 TL arası bir bedel ile satışa sunuluyor. Instagram’da önemli düzeyde satışı var.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5. ETAMİN SECCADE

Kolay modelleri olsa da evde yapılarak para kazandıracak zor birçok şık modeli de bulunan etamin seccadeler de genellikle hediye için kullanılıyor. Elişi yaparak para kazanmayı planlıorsız etamin seccade başlangıç seviyesinde için bile iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Genellikle çiçek, cami ve çeşitli geometrik şekillerde hazırlanan etamin seccadeleri özellikle bijuteri mağazalarına komisyon karşılığında rahatlıkla satabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı

6. ÖRGÜ BUZDOLABI SÜSÜ

Bir dönem modasını kaybeden örgüler yeniden moda haline geldi. Son dönemde birçok ev hanımı tarafından buzdolaplarına yapıştırılan örgü buzdolabı süslerini yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak satışının çok yüksek olmadığını belirtmekte yarar var. Özellikle çok şık ve dikkat çeken bir tasarım ortaya koyabilirseniz seri bir satış dahi elde etme fırsatınız olacak.

7. ÇOCUK ÖRGÜ ETEK

Belirttiğimiz üzere örgüler yeniden modanın zirvesinde yer alıyor. Özellikle çocuklar için örgü eteklere yoğun ilgi var. 2-3 yaşındaki çocuklara uygun bir şekilde renkli örgü etekleri rahatlıkla satabilirsiniz. Bir örgü etek ortalama 1 haftada 25 liraya üretilebilirken, 100 liraya bile rahatlıkla satılabilmektedir.

8. ÖRGÜ ÇOCUK ÇANTA

Çok şık olmaları nedeniyle örgüden yapılan çocuk çantalarına yoğun bir ilgi var. Örneğin Hello Kitty’li bir örgü çocuk çantasını çok rahat bir şekilde satma fırsatınız olacak. Ancak birçok örgü modeline göre daha fazla detay barındırması ancak fiyatının çok yüksek olmaması nedeniyle pek tercih edilmiyor. Daha farklı modelleri daha yüksek fiyatlar ile satma şansı elde edebilirsiniz.

9. SÜSLÜ ATKI BERE

Özellikle çocuklar için süslü atkı ve berelere odaklanarak el işi yapımı ile para kazanabilirsiniz. Süslü atkı ve berelerin fiyatı düşündüğünüz kadar az değil. Sıradan bir atkı – bere 5-10 TL’e satılırken, el yapımı ile hazırlanan bir süslü atkı bere 40 – 50 liraya kadar çıkmaktadır.

10. DEKORATİF VAZO

Her geçen gün evlerimize satın aldığımız aksesuarların sayısı ciddi bir şekilde artış gösteriyor. Ayrıca bu aksesuarlar sık sık değişiyor ve özellikle ev hanımları vazolara ciddi miktarda para harcıyor. Farklı tasarım arayan insanlar da genellikle el yapımı ürünleri tercih ediyor. Siz de bu dekoratif vazoları evde üreterek bu trendden para kazanabilirsiniz. Ek bilgiler için Evde Dekoratif Vazo Yapımı rehberine ulaşın.

11. TAKI YAPIMI

Kadınların en çok satın aldığı takılar, evde el işi yaparak para kazanmak isteyenler için de önemli fırsatlar sağlıyor. Takı sektörü çok geniştir ve farklı tasarımlar ortaya koyarak önemli düzeyde gelir elde etme şansınız var. Özellikle yurt dışındaki tasarımcıları takip ederek farklı el yapımı takılar ortaya koyabilirseniz eğer çok hızlı yüksek satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Takı yapımının bir diğer önemli avantajı ise yüksek kar marjı fırsatı sağlamasıdır. Ek bilgiler için Takı Yapımı ile Para Kazanmak rehberine göz atabilirsiniz.

12. NİKAH ŞEKERİ

Evde el işi olarak nitelendirilebilecek nikah şekeri işiyle de rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde dikkat çekici nikah şekerlerinde seri üretime bile geçebilirsiniz. Birçok ev hanımı nikah şekerlerini 4-5 kişilik gruplar ile hazırlıyor. Nikah Şekerlerini, düğün malzemesi satan iş yerlerine komisyon karşılığında rahatlıkla satabilirsiniz.Ek bilgiler Evde Nikah Şekeri Yapımı rehberimizde.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. Paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz? istanbul başakşahir

 2. Paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?

 3. 4 sene önce

  Bursa Osmangazi de oturuyorum.Örgü ve etamin işi yapabilirim.

 4. Merhabalar, İstanbulda ikamet ediyorum. Kanaviçe ve etamin yapabilirim.

 5. örgü yapabiliriz 2 kişiyiz küçükçekmece istanbul

 6. örgü yapabilirz 2 kişiyiz küçükçekmece istanbul

 7. 5 sene önce

  Selam hayırlı alışverişler. Bursa merkeze 25 dk. mesafede Orhaneline bağlı Göktepe Mahallesinde oturuyoruz. Ben Camii hocası olarak devlet memuru işindeyim. Eşim başta olmak üzere mahallede ev işi Sabun,kına vb. paketleme yada başka işler varsa yapmak isteyen ev hanımları var. Yardımcı olursanız sevinirim. Allah hayırlı kazançlar nasip etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir