Dolar 5 TL’e Düşebilir

Dolar 5 TL’e Düşebilir hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Dolar 5 TL’e Düşebilir ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Hollanda merkezli Robobank, Türk Lirası ile ilgili olarak yayınladığı son raporda olumlu öngörülerde bulundu.

Robobank tarafından yayınlanan son raporda, Türk Lirası’nın değer kazanacağı ifade edilirken, özellikle Dolar-TL kurunda önemli düzeyde düşüş beklendiği belirtildi.

Robobank tarafından yapılan değerlendirmede, yıl sonuna kadar Dolar kurunun 5 liraya, Euro kurunun da 6 liraya kadar düşeceği belirtildi. Türk Lirası’nda yaşanabilecek yükselişlerin genel olarak yapısal reformlar ile ilgili olduğunu belirten Robobank, 2019 yılında da Türk Lirası’nın güçlenmeye devam edeceği öngörüsünde bulundu.

3 AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Öte yandan Dolar kuru son 3 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Türkiye ile ABD arasındaki olumlu hava, Çin – ABD arasındaki ticari anlaşmazlıklarda yumuşama sinyalleri ve son olarak İran’a yönelik yaptırımlarda Türkiye’nin geçici olarak kapsam dışında bırakılabileceğine yönelik haberler ile birlikte Dolar – TL kuru 3 ayın en düşük seviyesi olan 5.41’e kadar geriledi.

Uzmanlar Dolar kurunun 5.50 altındaki her kapanışında, satıcılı eğilimin sürebileceğini belirtiyor.

 

Dolar 5 TL’e Düşebilir hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın