1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin’in Ticaret Hacmi Düşüyor

Bitcoin’in Ticaret Hacmi Düşüyor
0

En önemli kripto para birimi Bitcoin’de geçtiğimiz aylarda yaşanan yüksek fiyat hareketleri yerini bir aylık durgunluğa bıraktı. Bitcoin, geçtiğimiz ay 11 bin dolar seviyelerini test edip 10 bin doların etrafında durgun bir seyir izlemeye başladı.

Kripto para biriminde yaşanan durgunluk, ticaret hacmi verilerine de yansıdı. 9 bin 500 Dolar ile 10 bin Dolar arasında fiyat hareketleri yaşanan Bitcoin’de ticaret hacmi son 5 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu gerileme ile birlikte Bitcoin’in ticaret hacmi 11 milyar dolar seviyelerinde dengelendi.

ANALİSTLER YÜKSELİŞ BEKLİYOR

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bitcoin’in kabul edilebilir bir para birimi olması için kritik öneme sahip olan ticaret hacminin düşmesine rağmen, Bitcoin için hedefler halen yüksek.

Bitcoin için en çok takip edilen analistler arasında yer alan Max Keiser, kripto para biriminin yakın dönemde 100 bin dolar seviyelerinin aşacağını belirtiyor. Bir diğer analist Peter Brandt da yakın dönemde Bitcoin’in 28 Bin dolar seviyelerini test edeceğini söylüyor.

ARJANTİN ETKİSİ

Güney Amerika’nın büyük ekonomileri arasında yer alan Arjantin’de son 6 aydır yaşanan ekonomik kriz ve beraberindeki döviz şoku ile birlikte önceki gün vatandaşların ve şirketlerin Dolar alımına sınırlandırılma getirildi. Bu kararın alınmasıyla birlikte, Arjantin’de bulunan hesapalardaki kripto para hacminde son 24 saatte yüzde 7’lik bir yükseliş yaşandı. Uzmanlar, yakın dönemde artışın sürebileceğini ve bunun da Bitcoin’in fiyatına damping etkisi yapmaya devam edeceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bitcoin'e Bir Yasak Daha!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap