Bitcoin’in Ticaret Hacmi Düşüyor

Kripto Para > Bitcoin’in Ticaret Hacmi Düşüyor

En önemli kripto para birimi Bitcoin’de geçtiğimiz aylarda yaşanan yüksek fiyat hareketleri yerini bir aylık durgunluğa bıraktı. Bitcoin, geçtiğimiz ay 11 bin dolar seviyelerini test edip 10 bin doların etrafında durgun bir seyir izlemeye başladı.

Kripto para biriminde yaşanan durgunluk, ticaret hacmi verilerine de yansıdı. 9 bin 500 Dolar ile 10 bin Dolar arasında fiyat hareketleri yaşanan Bitcoin’de ticaret hacmi son 5 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu gerileme ile birlikte Bitcoin’in ticaret hacmi 11 milyar dolar seviyelerinde dengelendi.

ANALİSTLER YÜKSELİŞ BEKLİYOR

Bitcoin’in kabul edilebilir bir para birimi olması için kritik öneme sahip olan ticaret hacminin düşmesine rağmen, Bitcoin için hedefler halen yüksek.

Bitcoin için en çok takip edilen analistler arasında yer alan Max Keiser, kripto para biriminin yakın dönemde 100 bin dolar seviyelerinin aşacağını belirtiyor. Bir diğer analist Peter Brandt da yakın dönemde Bitcoin’in 28 Bin dolar seviyelerini test edeceğini söylüyor.

ARJANTİN ETKİSİ

Güney Amerika’nın büyük ekonomileri arasında yer alan Arjantin’de son 6 aydır yaşanan ekonomik kriz ve beraberindeki döviz şoku ile birlikte önceki gün vatandaşların ve şirketlerin Dolar alımına sınırlandırılma getirildi. Bu kararın alınmasıyla birlikte, Arjantin’de bulunan hesapalardaki kripto para hacminde son 24 saatte yüzde 7’lik bir yükseliş yaşandı. Uzmanlar, yakın dönemde artışın sürebileceğini ve bunun da Bitcoin’in fiyatına damping etkisi yapmaya devam edeceğini söylüyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bitcoin’in Ticaret Hacmi Düşüyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın