1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Adsense ile Web Sitenizden Para Kazanmaya Başlayın

Adsense ile Web Sitenizden Para Kazanmaya Başlayın
2

Son yıllarda Google üzerinde yapılan araştırmalardan bir tanesi de, internet sitesi üzerinden nasıl para kazanılır olmuş durumda. İnternet üzerinden bir ürün satışı yapmadan da para kazanmak mümkün. Bunun için içeriklerinizin yer aldığı web sitenizin ya da blog sayfanızın olması yeterli olacaktır. Web sitenizi ve blog sayfanızı sürekli güncel tutup, buralara olan etkileşimleri artırıyorsanız, buradan gelir etmeniz çok kolay. Bunun için Google Adsense’ye kayıt olmanız gerekmektedir. Adsense, sizin siteniz ya da blog sayfanızdaki reklamlara tıklama yapıldığında size ödeme sağlar.

Adsense üzerinden para kazanmak isteyenlerin ilk yapması gereken bir web sitesi ya da blog sitesi kurmak için alan adı satın almasıdır. Alan adınızı Türkiye’nin domain ve hosting konusunda uzman şirketi Atak Domain üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. Almak istediğiniz alan adınızı sorgulatabilir, kendinize uygun alan adını rahatlıkla en uygun fiyatlar ile alabilirisiniz. 20 yıla yakın domain ve hosting sektöründe hizmet veren Atak Domain üzerinden tüm dünyada tescilli domainleri alabilirsiniz.

WEB sitenizi rahatlıkla tasarlayabilirsiniz

Atak Domain üzerinden web siteniz için en uygun domaini aldıktan sonra, yapmanız gereken işlem, internet sitenizi kurmak olacaktır. Web sitenizi, hazır web sitesi şablonlarından hayata geçirebileceğiniz gibi, Wordpress hosting hizmeti üzerinden kolayca kendinizde gerçekleştirebilirsiniz. Wordpress ile internet sitenizi kurmak için kod bilmenize gerek yoktur. Basit ve kullanışlı ara yüzü sayesinde sitenizi Wordpressin ücretsiz tema ve eklentileri ile kolayca tasarlayabilirsiniz ve yayına alabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Web sitenizi isterseniz alan adınızı aldığınız Atak Domain üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Atak Domain’in yüzlerce sektör için geliştirdiği binlerce hazır web sitesi ara yüzü içerisinden sizde kendinize uygun bir ara yüz bulabilir, bu web sitesi şablonunu kendinize en uygun şekilde güncelleyerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hediye Sepeti Oluşturarak Para Kazanın

Google Adsense’ye kayıt olma

Web sitenizin kurulumunu yaptıktan sonra, içeriklerinizi yüklemeli, özgün içerikler ile sitenizi daha zengin ve özgün bir site haline getirmelisiniz. Sitenizdeki içerikleriniz üzerinden reklam alabilmeniz için Google Adsense’ye kayıt olma zamanı gelmiştir. Bunun için ilk önce bir Google Adsense hesabı açmalısınız. Var olan Google hesabınız ile Adsense hesabı oluşturabilirsiniz. Adsense hesabı açtıktan sonra, bu link ile https://www.google.com/adsense/start/ sayfasına giderek, buradan başla butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfadaki bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra, URL kısmına web sitenizin URL’sini girerek, en aşağı kısımda yer alan ‘E-posta adresine Adsense ile ilgili faydalı bilgiler alın’ sekmesini evet olarak işaretleyin. Böylece Adsense’ye web sitenizin kaydı gerçekleştirilmiş olacak.

İçerikleriniz özgün olmalı

Adsense üzerinden sitenize gelecek reklamlardan tıklama başına ücret kazanmak için, sitenizin ve içeriklerinizin uygunluk kriterlerini karşılaması gerekir. Bu kriterlerin başında içeriklerin size özgü ve ilgi çekici içerikler olması gerekmektedir. İçeriklerin Google Adsense reklam politikalarına uygun olması şartı aranırken, site sahibi olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Tıklama başına maliyetler, her sektörde farklılık gösterir

Googele Adsense, sektörlere yönelik tıklama başına maliyeti farklı fiyatlar üzerinden uygulamaktadır. Sizin siteniz de bulunduğu kategoriye göre tıklama başına reklam ücret alacaktır. Siteniz sayesinde ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi https://www.google.com/adsense/start/#calculator adresi üzerinden sektörünüzü seçerek, bir öngörüde bulunabilirsiniz.

Tıklama başına maliyetler hakkında, sektörlere yönelik geniş bir çalışma bulunmamakla birlikte, Google Adsense için Ortalama Tıklama ve Maliyetler konulu teze göre,  2022 yılında tıklama başına maliyet 2 ile 4 dolar arasında değişiyor. En yüksek maliyet yani gelir 6-8 dolar arası gelir ile avukatlık, hukuk hizmetleri, diş hekimleri, diş hizmetleri ve ev-ev geliştirme sektörlerinin olmuş durumda. Emlak, sanat, eğlence ve seyahat gibi sektörlerin gelirleri ise 2 doların altında kalmış durumda.  Tık başına maliyet değeriniz ne kadar yüksekse kazancınız da o kadar yüksek olur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 6 Aralık 2022

    Nasıl adsense geliri olan websitesi kuracağım hangi alanı seçeceğim anlamadım. Websitesi belli bir konu üzerine mi olmalı?

    • Büyük bir ekibiniz yoksa, tek başınıza ya da 1-2 arkadaş olarak web sitenize bilgi girişi yapacaksanız bir konuda odaklanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin bilgisayar oyunlarınıza ilginiz varsa, oyun temalı bir site üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Hatta oyun sitesi kurmak bile çok geniş bir alandır. Özellikle oynadığınız bir oyun varsa sadece onu bile hedef alabilirsiniz. Bu sayede ön plana çıkıp gelir elde etmeniz kolaylaşır. Web sitesi kurulumu, adsense başvurusu gibi konularda bizden özel destek de alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir