Yurtdışına Distribütör ile Açılmak

Girişimcilik, Yeni İş Fırsatları > Yurtdışına Distribütör ile Açılmak

Halihazırda bir işletmeniz, ürün veya hizmet satışınız varsa bu işi yurtdışına da taşımayı daima düşünmelisiniz. Yurtdışına açılmak bir işletmenin karlılığını artıracağı gibi marka konusunda da eşsiz fırsatlar sağlamaktadır. Yurtdışına açılmayı planlıyorsanız, bunun en düşük maliyetli ve basit yolu ise Distribütör bulmaktır. Distribütörler genellikle bir işletmenin bir ülkedeki tüm çalışmalarını yürütmek için kurulmaktadır.

Türkiye’de de birçok ABD ve Avrupa firmasının on binlerce Distribütörü bulunmaktadır. Distribütörlük bir ülkeye açılmanın ve ihracat yapmanın en düşük maliyetli ve basit yolları arasında yer alıyor. Eğer sizde ihracata başlamak ve başka ülkelere açılmayı planlıyorsanız Distribütörlük fırsatlarını değerlendirin.

Distribütör Nasıl Bulunur?

Bir ülkeye açılmayı planlıyorsanız eğer şüphesiz ilk olarak Distribütörü nasıl bulacağım diye düşünüyorsunuzdur… Bunun için en çok kullanılan yöntem ise rakiplerin kimlerle çalıştığını bulmaktır. Direkt olarak rakip şirketleri arayarak bu bilgiyi bulmak zor olabilir, çünkü rakipleriniz bu bilgiyi sizinle paylaşmak istemeyebilir. Bu nedenle yapmanız gerekenler ticari fuarlara katılmak, ticari yayınlardaki ilanları değerlendirmek, uluslararası firmaların birleştiği dizin web sitelerinden ilgilenebilecek şirketleri aramak olmalı. Her durumda da aradığınız Distribütörü bulmanız zor olmayacaktır.

Ancak Distribütörlük şartları bu adımda büyük önem arz ediyor. Çünkü Distribütörler de yüksek kar fırsatlarını değerlendirmeyi daha fazla isteyecektir. Bu nedenle ürün veya hizmetinizin ne kadar talep gördüğünün iyi bir şekilde sunulabilmesi gerekiyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Yurtdışına Distribütör ile Açılmak hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın