1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım

Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım
0

Bu yılın ortasında sıfır araç satımları için ÖTV desteğinin sona ermesiyle birlikte, sıfır araç alımları neredeyse durma noktasına gelmişti. Araç fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle de insanlar ikinci el araç alımına yönelmeyi sürdürüyor.

Yükselişte olan bir piyasa arayanlar için neredeyse sıfır sermaye ile giriş yapılabilecek ikinci el araba alım ve satım sektörünü mutlaka öneriyoruz. Özellikle 2’nci el araç alımının yılbaşına doğru ciddi oranda yükselişe geçmesiyle birlikte önümüzdeki 2 ay için araba alım ve satım işi kesinlikle mantıklı olabilir.

NASIL BAŞLANILIR?

Eğer sermayeniz yoksa bu işe giremeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak 2’nci el araba alım ve satım yapmak için mutlaka arabaya ihtiyacınız yok. Büyük ihtimalle çevrenizdeki insanların arabaları vardır ve güzel bir teklif ile bu arabalarını satmak isteyeceklerdir. Kendilerinden izin alarak arabalarını komisyon ile satabileceğinizi belirterek de araba satımı işine giriş yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Otomotiv – Araba Sektörü İçin En İyi 10 İş Fikri

Özellikle çalışan insanlar kendi arabalarını satmak için genellikle vakit bulamaz ve bu nedenle galericilere direkt olarak satmaya çalışırlar. Sizin yapmanız gereken şey ise, çevrenizde arabası olan insanlara doğrudan daha yüksek fiyatlar ile araba satma fırsatı sağlamak olacak. Bu aracı tüm online araba listeleme platformlarına ekleyerek satmaya çalışırsınız.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Eğer sermayeniz varsa da, uzun uzadıya alınabilecek karlı arabalara odaklanmanız gerekecek. Bu kapsamda piyasası olan ve hızlı satılan araç modellerine yoğunlaşmanız gerekir.

Önerdiğimiz araç modelleri ise;

  • Volkswagen Passat
  • Volkswagen Golf
  • Kia Ceed
  • Renault Fluence
  • Opel Astra
  • Fiat Linea

Özellikle bu araçların Dizel motorlu olanları ve tercihen otomatik vitesli olanlarının piyasası çok yüksektir. Benzer araç modelleri arasında 2-3 bin liralık düşük bir fiyat belirtmek, aracın birkaç gün içerisinde satılmasını sağlar. Bu nedenle ilk olarak bu araçların yıl, kilometre, boya, hasar durumlarına göre ele alıp uygun araçları satın almaya odaklanmanız gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ek İş Amacıyla Başlayıp Zengin Oldular!

Doğru aracı bulana kadar asla acele etmeyin, bu araç modellerinin satış listesine her gün yüzlerce yeni ilan eklenmektedir. Elbette bazıları daha avantajlıdır ve bunu sık sık takip etmeniz gerekiyor. 

İkinci el aracın uygun görünmesi durumunda dolandırılmamak adına mutlaka araçtan anlayan biri veya birilerinden yardım alın. Birçok durumda araca sadece ekspertiz yaptırmak yeterli değildir. Bu nedenle araçtan anlayan birini yanınızda götürmenizi mutlaka öneririz.

Araba alım satımlarında yıl sonuna kadar yükseliş bekliyoruz. Bu nedenle bu sektöre girmeyi planlıyorsanız acele etmenizi mutlaka öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir