Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım

Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım ile benzer konular hakkında bilgi almak için Karlı İşler, Sermayesiz İş Fikirleri, Yeni İş Fırsatları, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Bu yılın ortasında sıfır araç satımları için ÖTV desteğinin sona ermesiyle birlikte, sıfır araç alımları neredeyse durma noktasına gelmişti. Araç fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle de insanlar ikinci el araç alımına yönelmeyi sürdürüyor.

Yükselişte olan bir piyasa arayanlar için neredeyse sıfır sermaye ile giriş yapılabilecek ikinci el araba alım ve satım sektörünü mutlaka öneriyoruz. Özellikle 2’nci el araç alımının yılbaşına doğru ciddi oranda yükselişe geçmesiyle birlikte önümüzdeki 2 ay için araba alım ve satım işi kesinlikle mantıklı olabilir.

NASIL BAŞLANILIR?

Eğer sermayeniz yoksa bu işe giremeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak 2’nci el araba alım ve satım yapmak için mutlaka arabaya ihtiyacınız yok. Büyük ihtimalle çevrenizdeki insanların arabaları vardır ve güzel bir teklif ile bu arabalarını satmak isteyeceklerdir. Kendilerinden izin alarak arabalarını komisyon ile satabileceğinizi belirterek de araba satımı işine giriş yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Otomotiv – Araba Sektörü İçin En İyi 10 İş Fikri

Özellikle çalışan insanlar kendi arabalarını satmak için genellikle vakit bulamaz ve bu nedenle galericilere direkt olarak satmaya çalışırlar. Sizin yapmanız gereken şey ise, çevrenizde arabası olan insanlara doğrudan daha yüksek fiyatlar ile araba satma fırsatı sağlamak olacak. Bu aracı tüm online araba listeleme platformlarına ekleyerek satmaya çalışırsınız.

Eğer sermayeniz varsa da, uzun uzadıya alınabilecek karlı arabalara odaklanmanız gerekecek. Bu kapsamda piyasası olan ve hızlı satılan araç modellerine yoğunlaşmanız gerekir.

Önerdiğimiz araç modelleri ise;

  • Volkswagen Passat
  • Volkswagen Golf
  • Kia Ceed
  • Renault Fluence
  • Opel Astra
  • Fiat Linea

Özellikle bu araçların Dizel motorlu olanları ve tercihen otomatik vitesli olanlarının piyasası çok yüksektir. Benzer araç modelleri arasında 2-3 bin liralık düşük bir fiyat belirtmek, aracın birkaç gün içerisinde satılmasını sağlar. Bu nedenle ilk olarak bu araçların yıl, kilometre, boya, hasar durumlarına göre ele alıp uygun araçları satın almaya odaklanmanız gerekecek.

Doğru aracı bulana kadar asla acele etmeyin, bu araç modellerinin satış listesine her gün yüzlerce yeni ilan eklenmektedir. Elbette bazıları daha avantajlıdır ve bunu sık sık takip etmeniz gerekiyor. 

İkinci el aracın uygun görünmesi durumunda dolandırılmamak adına mutlaka araçtan anlayan biri veya birilerinden yardım alın. Birçok durumda araca sadece ekspertiz yaptırmak yeterli değildir. Bu nedenle araçtan anlayan birini yanınızda götürmenizi mutlaka öneririz.

Araba alım satımlarında yıl sonuna kadar yükseliş bekliyoruz. Bu nedenle bu sektöre girmeyi planlıyorsanız acele etmenizi mutlaka öneriyoruz.

Yükselişte Olan Piyasa: İkinci El Araba Alım ve Satım hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın