1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Villa Kiralama İşiyle Para Kazanın – Yüksek Sermaye Talebi

Villa Kiralama İşiyle Para Kazanın – Yüksek Sermaye Talebi
0

Her yıl yaz aylarında tatil yapmak isteyenler çok yoğun bir şekilde villa kiralıyor. Siz de villa kiralama işiyle sadece 4-5 aylık sıcak dönemde ciddi bir gelir elde edebilirsiniz, elbette yüksek bir sermaye ihtiyacınız olacak.

Arama motoru Google‘nin verilerine göre de, Türkiye’de “villa kiralama” aramalarında her yıl ciddi düzeyde artış kaydediliyor, 2018 yılında da tüm yılların rekoru yeniden kırıldı.

Aşağıda yıllara göre Google‘de “villa kiralama” aramasının yükselişini görebilirsiniz.

villa kiralama google

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Google’deki aramalar gibi, villa kiralama işlemleri genellikle Mayıs – Haziran – Temmuz – Ağustos – Eylül aylarında yapılıyor. Sizin de para kazanmanızı sağlayacak faktör bu 5 aylık dönem olacak.

NASIL PARA KAZANILIR

Halihazırda bir villaya sahipseniz zaten villayı kiraya vererek önemli düzeyde para kazanıyorsunuzdur. Asıl önemli konu ise villa sahibi olmadan villa kiralayarak para kazanmaktır. Bunun yolu yıllık villa kiralayıp, aynı villayı günlük – haftalık veya aylık olarak tatilcilere kiraya vermekten geçiyor. Evet, aslında bu kadar kolay.

Türkiye’de villa kiralama işlemleri genellikle tatil yörelerindeki büyük emlakçılar ve Sahibinden’de dönüyor. İster emlakçılara, isterseniz de Sahibin’den de yer alan platformlarda kiralamak için ilana çıkan villalar genellikle aylık olarak müşterilere sunuluyor, ilan sahiplerine ulaşarak bu villaları yıllık kiralamak istediğinizi belirterek pazarlık yapın. Yüzde 40 – 50 oranına kadar indirim almayı başarmadan sakın kiralamaya kalkmayın, mutlaka paraya ihtiyacı olup yıllık bazda kiralama için ciddi indirim yapan bir villa sahibi bulmaya çalışın. Villası olup da paraya ihtiyacı olur mu diye düşünmeyin, herkesin toplu paraya ihtiyacı vardır. Artı olarak her ay uğraşmak yerine yılda bir kere uğraşmak çok daha cazip gelir.

Örneğin Sahibinden platformunda Muğla – Bodrum‘da kiralık villaların ortalama aylık kirası 10 bin lira civarında.  Bu villalara yıllık bazda kirası 120 bin liraya çıkıyor. Eğer ciddi bir pazarlık yaparsanız ve fiyatı 70 – 80 bin liraya düşürebilirseniz çok ciddi bir kar elde etme fırsatınız olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  BioBellinda Marketing Katalog ve Üyelik

Örneğin yıllık 80 bin liraya kiraladığınız bir villayı günlük bazda kiraya verirseniz ve sadece tatil dönemi olan 5 ay içerisinde (150 gün), günlük 800 liradan bile kiralayabilirseniz (ki bu bölgelerde günlük kiralık villa bulmak çok zordur, bu rakamın çok üzerinde bile kiraya verebilirsiniz), elde edeceğiniz gelir 120 bin lira olacak. Geride kalan 7 ay da ek olarak kar kalıyor. Bu dönemlerin büyük kısmında da tatil bölgelerinde hava sıcaktır, en kötü senaryo ile bile elde edeceğiniz gelir sermayenin 5 katına kadar çıkar. Üstelik sermaye tutarınız yüksekse, aynı anda 3-4 villa kiralayarak hiç elde edemeyeceğiniz kadar karlı bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir