Kapat

Dünyayı Değiştirebilecek Elektrikli Süper Güçlü Araç

morpheus

Elektrikli araçlar son 10 yıldır dünyada tüm otomotiv sektörünü derinden dönüştürmeye devam ederken, sektörün dizel ve benzinli araçların hakimiyetine son vermesi beklenen yeni bir araç ortaya çıktı. İtalyan Morpheus Motors tarafından geliştirilen süper güçlü Morpheus otomobilinin yakın dönemde ‘elektrikli araçların güçsüz olduğuna’ yönelik algıyı tamamen ortadan kaldırması bekleniyor.

Dünyada otomotiv konusundaki en gelişmiş ülkeler arasında yer alan İtalya’da kurulan Morpheus Motors ekibi tarafından görücüye çıkartılan Morpheus, elektrikli araçların menzil ve hız konusundaki algısını tamamen ortadan kaldırarak süper güçlü bir elektrikli araç olarak tanıtıldı. Elektrikli aracın benzinli ve dizel motorlara sahip olan güçlü akranlarıyla benzer özelliklere sahip olduğu belirtilerek, dünyayı değiştirebilecek düzeyde bir dönüşüme ön ayak olacağı ifade ediliyor.

Morpheus Motors’un yeni tanıtılan Cigno Nero adlı otomobil modeli, süper güçlü özelliklere sahip ve 3 milyon dolar fiyatı ile ön siparişle satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir