1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri

Ufak Bütçeyle Yapılacak Cazip İşler

Ufak Bütçeyle Yapılacak Cazip İşler
4

Her iş fikri için ciddi sermayelere ihtiyacınız yok. Bazı işler sermaye oluşturulmak için ve iş hayatına atılmak için harika fırsatlar sunmaktadır. Ufak bütçeler ile yapılabilecek birçok cazip iş fikri var. Ticaret hayatına atılmak ve kendinize daha büyük işler için sermaye oluşturmak amacıyla yapabileceğiniz birçok iş fikri bulunuyor.

Ufak bütçeniz varsa eğer iş yapamayacağınızı asla düşünmeyin. Bugün Türkiye’nin ve dünyanın en zengin insanları da doğar doğmaz zenginlik içerisinde doğmadı. Tam aksine zenginlerin birçoğu yoksulluğun tam ortasından bugünlere geldi. Ufak ticari adımlar ile hem büyük kayıplar yaşamazsınız hemde iş hayatını büyük ölçüde öğrenme fırsatı yakalarsınız.

Hangi işin sizin için daha iyi düzeyde olduğunu öğrenmek için becerilerinizi, eğitimlerinizi, deneyimlerinizi ve o iş ne kadar boş vaktiniz olduğunu mutlaka göz önünde bulundurun.

AKILLI TELEFON TAMİRCİLİĞİ
telefon-tamir
Bugün Türkiye’de akıllı telefon tamircileri bir hayli fazla para kazanmaktadır. Ancak bu iş için güzel bir dükkan kurup birde reklam yapmanız gerekiyor. Haliyle bunlar içinde bütçeniz olması lazım. Ancak ufak bütçeler ile de akıllı telefon tamirciliği yapılabilir. Evinizdeki herhangi bir odada da bu işi rahatlıkla ufak bütçeler ile yapabilirsiniz. İş bulmak için ilk etapta arkadaşlarınıza, çevrenize, akrabalarınıza haber verin. İlk etapta bu işlerden başarıyla ayrılabilirseniz eğer her telefondan 20 ila 100 lira arası ücret alarak ay sonunda 3-4 bin liraya kadar bile kazanabilirsiniz. Hem bu sayede kendinizi geliştirme şansı da elde edeceksiniz. Telefon tamirciliğini bilmiyorsanız eğer bunun için Youtube’de milyonlara tamir videosunun olduğunu belirtelim, sadece bu videoları izleyerek ve 2-3 bozulmuş telefon üzerinde deneme yaparak bu işi öğrenen binlerce kişi olduğunu söyleyelim. Akıllı telefonlar sık sık bozulur ve bu sıkıntıların çoğu masrafsız bir şekilde bile yazılım ile tamir edilebilmektedir. Bu yazılımlar ücretsizdir ama çoğu insan bunu bilmez.

SEYYAR TEZGAH
seyyar-urun
Seyyar bir tezgah kurarak para kazanabilirsiniz. Bunun için bir araca ihtiyacınız olduğunu biliyoruz ancak bu aracı da almanıza gerek yok. Şehrinizdeki toptancılar sitesine mutlaka gidin ve buradaki toptancılar ile görüşün. Bu toptancılar ürünleri için sık sık yeni personel arayışındadırlar. Örneğin bir kuruyemiş firması ile görüşün ve kuruyemişleri tezgahlarda satabileceğinizi belirtin, sermayeniz olmasa dahi ürünlerini satmak için sık sık personel alan bu şirketler araç temini konusunda da yardımcı olmaktadır. Ancak bu tür şirketlerden aylık maaş almazsınız, yaptığınız işe göre sadece kardan komisyon alırsınız. Eğer ticaret hayatına ufak bütçeler ile girmek istiyorsanız mutlaka toptancılar sitesine uğrayın. Bazen çok ilginç ürünleri satmanızı da isteyebilirler ancak bu tür ürünlerde daha fazla kar elde edersiniz. Yeni kozmetik, temizlik markalarının ürünleri gibi…

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İkinci El Giyim - Kıyafet Mağazaları / Siteleri

DRONE KİRALAMA
drone
Ufak bütçeler ile yapılabilecek harika yeni bir iş fikri! Özellikle 2018 yılı ile birlikte çok daha değeri artacağını ifade edelim. Yaklaşık olarak 2-3 bin liraya satılan video çekim özelliğine sahip bir drone satın aldıktan sonra özellikle şehrinizdeki fotoğrafçılara giderek drone kiralayabileceğinizi belirtin. Artık birçok düğün, nişan ve çeşitli organizasyonlarda bu droneler kullanılmaktadır. Ortalama bir saatlik bir drone çekimi için 200 TL alırsınız. Yani her 2 günde 1 saat bile kiralama hizmeti verirseniz ay sonunda dronenin parasını amorti edebilirsiniz. Bu fikri mutlaka değerlendirmelisiniz, Anadolu’daki birçok şehirde bile droneler artık organizasyonlarda sık sık kullanılıyor. Drone kullanımını öğrenmek için Drone kutusundaki birçok kitapcık ve öğrenim CD’sini kullanabilirsiniz.

MEYVE SUYU STANDI
meyve-suyu-standi
Yürüyüş yolları üzerinde 2-3 metrekarelik bir alan bulabileceğinize inanıyor musunuz? Bu küçük alanı bulmanın en iyi yolu halihazırda bu tür yerlerde bulunan dükkan sahiplerine aylık cüzi bir kiralama bedeli vermektir. Mesela bulunduğunuz bölgedeki en işlek caddedeki dükkan sahiplerine giderek onlardan dükkanlarının önündeki 2-3 metrekarelik alana meyve suyu standı kurmak istediğinizi belirtin. Özellikle sabah 8 akşam 5 çalışan birçok dükkan sahibi size olumlu yanıt verecektir. Buraya meyve suyu standı kurarak bulabileceğiniz her türlü meyve suyunu bulundurun. Kar marjı en yüksek işler arasında olan meyve suyu standlarında günlük 50 müşteri bile ay sonunda 3-4 bin lira kazanç anlamına geliyor. Özellikle grip ve nezle gibi hastalıkların yoğun olduğu kış aylarında işleriniz 2-3 katına çıkacaktır.

EL YAPIMI ÜRÜNLER
takı
El yapımı olarak herhangi bir konuda kendinize güveniyorsanız mutlaka bunu değerlendirin. El yapımı olarak oyuncaklar, takılar, ahşap ev ürünleri, dekoratif eşyalar. Aklınıza ne gelirse gelsin mutlaka değerlendirin. Bu tür ürünleri ister şehrinizdeki aksesuarcı ve tuhafiyelere satın isterseniz bir tezgah kurun veya sosyal medyadan hesap açarak satışa başlayın. İlginç ürünler ortaya çıkartabilirseniz eğer bu işten çok para kazanan kişiler arasına girebilirsiniz. Hatta Türkiye’de son 2-3 yıldır birçok el yapımı takı üreten kişi kendi markasını bile kurdu, bilginize!

Ayrıca online olarak para kazanma fikirlerine göz atmak ister misiniz? Sizi ONLİNE PARA KAZANMA rehberimize mutlaka bekliyoruz…

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Hakkari-yüksekova

  2. 6 sene önce

    Adıyaman/Gölbaşı

  3. mus bulanikta 70 bin sermaye ile ne yapilabilir acaba.. tesekkurler

  4. 6 sene önce

    Adapazari karasu icin onerileriniz varmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir