Piliç Çevirme Dükkanı Açmak

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak ile benzer konular hakkında bilgi almak için Dükkan Açmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle batı illerinde artan öğrenci nüfusu ile birlikte piliç çevirme işi yapan dükkanlarda büyük artış var. Bu artışın en büyük nedeni ise sürekli aynı şeyleri tüketen öğrencilerin farklı arayışlara girmesi. Belirttiğimiz üzere Piliç Çevirme İşi için dükkan açmak istiyorsanız eğer öğrenci potansiyelini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Öncelikle piliç çevirme dükkanı açmak istiyorsanız öğrencilerin evlerinin bulunduğu alanlara yakın bir dükkan bulmanız gerekiyor. Birçok şehirde öğrenciler genellikle aynı mahallelerde bulunan apartmanlarda yaşar. Hem mahalle arasına girmeniz kiranızı da büyük ölçüde düşürecektir.

PİLİÇ ÇEVİRME DÜKKANI NASIL AÇILIR
Dükkan alanını belirlemek için öncelikle bulunduğunuz şehirdeki üniversite öğrencileri ile temasa geçerek öğrencilerin yoğunlukla bulunduğu bölgeleri belirleyin ve bu bölgelerde minimum 60 metrekare bir dükkan kiralayın. Bu dükkan için belediyeye giderek işyeri açma ruhsatı çıkartın. Bu ruhsat belediyeden belediyeye farklı olmasıyla birlikte 2-3 günde çıkar. Dükkanın ruhsatını aldıktan sonra piliç çevirme makinesine ihtiyacınız olacak.

Bu makineyi şehrinizde bulunan toptancılar sitesine giderek temin edebilirsiniz. Ortalama fiyatı 15 bin lira olan bu makineyi temin ettikten sonra dükkana mutfak kurulumu yapmalı ve eğer dükkanda satış yapacaksanız bir lokanta tasarımı çıkarmanız gerekecek. Ortalama olarak bu işlemlerde 15 bin lira masraf çıkartacak. Dükkanda satış yapmayacaksanız eğer bu maliyet 5-6 bin liraya kadar düşer.

Piliç çevirme dükkanlarının en yoğun satış şekli evlere paket şeklindedir. Evlere paket göndermek için en az 1 motorsikletli kuryeye ihtiyacınız olacak. Elektrikli motosiklet alarak masraftan kaçınmanızı öneriyoruz. Ortalama bir elektrikli motosiklet 2-3 bin liraya temin edilebilir. İlk etapta piliç çevirmeyi siz yapacaksanız eğer başka bir personele ihtiyacınız yok. Ancak bu işten anlamıyorsanız bir usta bulmanız lazım. Elaman sitelerinden iş ilanı vererek bir personel bulabilirsiniz. Ortalama olarak 2 personel için aylık 3 bin 500 lira ek masrafınız olacak.

Tüm bu işlemlerinin ardından piliç satışına geçebilirsiniz. Ancak o da ne? Kimse dükkanınıza uğramıyor. Evet işin önemli kısmı burada başlıyor.

NELER YAPILMALI?
Piliç satışına başladığınızı varsayarsak eğer, bu dükkana müşteri çekmek için yapmanız gerekenler:

  • Broşör bastırıp evlere teker teker dağıtın.
  • Üniversitenin önündeki billboardlara reklam verin.
  • Bulunduğunuz şehirdeki yerel gazetelere küçük reklamlar verin.
  • Sosyal medya hesaplarını mutlaka açın ve sosyal medyadan kampanyalar yaparak takipçi çekmeye çalışın.
  • Fiyatlarınızı mümkün olduğunca ilk zamanlarda düşük tutmayı ihmal etmeyin. Müşteri kitleniz öğrenciler olacağı için fiyat konusunda kesinlikle avantajlı olmanız gerektiğini unutmayın.

PİLİÇ ÇEVİRME MAKİNELERİ

Fikriniz olması açısından birkaç piliç çevirme makinesi ve fiyatlarını listeledik…

Fiyatı: 42 bin lira

 

Fiyatı: 15 bin lira

 

Fiyatı: 14 bin lira

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın