1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak
1

Son zamanlarda özellikle batı illerinde artan öğrenci nüfusu ile birlikte piliç çevirme işi yapan dükkanlarda büyük artış var. Bu artışın en büyük nedeni ise sürekli aynı şeyleri tüketen öğrencilerin farklı arayışlara girmesi. Belirttiğimiz üzere Piliç Çevirme İşi için dükkan açmak istiyorsanız eğer öğrenci potansiyelini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Öncelikle piliç çevirme dükkanı açmak istiyorsanız öğrencilerin evlerinin bulunduğu alanlara yakın bir dükkan bulmanız gerekiyor. Birçok şehirde öğrenciler genellikle aynı mahallelerde bulunan apartmanlarda yaşar. Hem mahalle arasına girmeniz kiranızı da büyük ölçüde düşürecektir.

PİLİÇ ÇEVİRME DÜKKANI NASIL AÇILIR
Dükkan alanını belirlemek için öncelikle bulunduğunuz şehirdeki üniversite öğrencileri ile temasa geçerek öğrencilerin yoğunlukla bulunduğu bölgeleri belirleyin ve bu bölgelerde minimum 60 metrekare bir dükkan kiralayın. Bu dükkan için belediyeye giderek işyeri açma ruhsatı çıkartın. Bu ruhsat belediyeden belediyeye farklı olmasıyla birlikte 2-3 günde çıkar. Dükkanın ruhsatını aldıktan sonra piliç çevirme makinesine ihtiyacınız olacak.

Bu makineyi şehrinizde bulunan toptancılar sitesine giderek temin edebilirsiniz. Ortalama fiyatı 15 bin lira olan bu makineyi temin ettikten sonra dükkana mutfak kurulumu yapmalı ve eğer dükkanda satış yapacaksanız bir lokanta tasarımı çıkarmanız gerekecek. Ortalama olarak bu işlemlerde 15 bin lira masraf çıkartacak. Dükkanda satış yapmayacaksanız eğer bu maliyet 5-6 bin liraya kadar düşer.

Piliç çevirme dükkanlarının en yoğun satış şekli evlere paket şeklindedir. Evlere paket göndermek için en az 1 motorsikletli kuryeye ihtiyacınız olacak. Elektrikli motosiklet alarak masraftan kaçınmanızı öneriyoruz. Ortalama bir elektrikli motosiklet 2-3 bin liraya temin edilebilir. İlk etapta piliç çevirmeyi siz yapacaksanız eğer başka bir personele ihtiyacınız yok. Ancak bu işten anlamıyorsanız bir usta bulmanız lazım. Elaman sitelerinden iş ilanı vererek bir personel bulabilirsiniz. Ortalama olarak 2 personel için aylık 3 bin 500 lira ek masrafınız olacak.

Tüm bu işlemlerinin ardından piliç satışına geçebilirsiniz. Ancak o da ne? Kimse dükkanınıza uğramıyor. Evet işin önemli kısmı burada başlıyor.

NELER YAPILMALI?
Piliç satışına başladığınızı varsayarsak eğer, bu dükkana müşteri çekmek için yapmanız gerekenler:

  • Broşör bastırıp evlere teker teker dağıtın.
  • Üniversitenin önündeki billboardlara reklam verin.
  • Bulunduğunuz şehirdeki yerel gazetelere küçük reklamlar verin.
  • Sosyal medya hesaplarını mutlaka açın ve sosyal medyadan kampanyalar yaparak takipçi çekmeye çalışın.
  • Fiyatlarınızı mümkün olduğunca ilk zamanlarda düşük tutmayı ihmal etmeyin. Müşteri kitleniz öğrenciler olacağı için fiyat konusunda kesinlikle avantajlı olmanız gerektiğini unutmayın.

PİLİÇ ÇEVİRME MAKİNELERİ

Fikriniz olması açısından birkaç piliç çevirme makinesi ve fiyatlarını listeledik…

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak
Fiyatı: 42 bin lira

 

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak
Fiyatı: 15 bin lira

 

Piliç Çevirme Dükkanı Açmak
Fiyatı: 14 bin lira

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Direk satış ile başlamayın içeride yeme salonu ile başlayın,çünkü gelen 10 müşteriden 6 sı içeride yiyebiliyor muyuz diye sorar… en çok öğrenciden değil paket satışından kazanırsınız …son olarakta mevcut elektrik faturalı ile bu işe başlıyacaksanız 2 hatta 3 kere düşünün derim….belki düşündükten sonra dükkan açmak değilde oturup yemek daha karlı gelebilir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir