1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri

Marka Kimliğinin Ana Unsurları

Marka Kimliğinin Ana Unsurları
0

Marka Kimliğinin Ana Unsurları Nelerdir?

Marka kimliği, iş kurmaya adım atan herkesin göz önünde bulundurması gereken en kritik ve can alıcı unsurlardan biridir. Ezber bozan biri olmak istiyorsanız, marka kimliğinin temelini oluşturan unsurları göz ardı etmemeniz gerekir. Marka kimliği, görsel temsil yoluyla markanızın duygusal kimliğini kapsar.

Logodanrenk palet, görsel mesajlaşma ve hatta tipografi bunun bir parçasıdır. Marka kimliğiniz, sahip olduğunuz kişiliği ve değerleri de gösterir. sen ne zamaniş kurmak, marka kimliği oluşturmak ilk adımdırAlman gerekiyor.

 Pazarda kendine özgü bir kimliğe sahip olan bir marka, rakiplerinden daha iyi performans göstermekle kalmaz, aynı zamandabakmak müşteriler arasında güven ve sadakat.

Marka kimliğiniz, hedef kitlenizin yaklaşımı ve genel zihniyetiyle de senkronize olmalıdır. Beklediklerini teslim etmeniz gerekiyor ve bu şekilde onlarla bağlantı kurabileceksiniz. Pazar yabancılaşması veya izolasyonu er ya da geç işinizin ölümüne yol açar ve bu erken yok oluştan kaçınmak için, kendinizi temsil etmeye daha fazla odaklanmanız gerekir.

Bugün, bu oldukça rekabetçi pazarda kendinizi ileriye taşımak için sizinle birlikte bir marka kimliğinin ana unsurlarına gireceğiz. Daha fazla vakit kaybetmeden bir göz atalım.

Eşsiz ve Çarpıcı Bir Görsel Amblem Geliştirin

Özgün ve çarpıcı bir görsel amblem oluşturmak gerekli ve üzerinde hiçbir konuda taviz vermeden çalışmak gerekiyor. İzleyicilerle bağlantı kurabilecek bir logo tasarlamanız gerekir ve onlar da bununla ilgili olmalıdır. Bunun için yapmanız gerekenemin olmak Kapsamlı bir pazar araştırması yaptığınızı. Önkoşulları bilmeden, basitçe yaymanın bir anlamı yoktur.renkler boş bir dijital tuval üzerinde.

Eğitim alanındaysanız,seçmekrenkler nişinizle rezonansa giren önemlidir. Sarı ve benzerirenkler eğitimle hiçbir şekilde bağlantısı yoktur. Halbukirenkler beyaz, mavi ve hatta bazı durumlarda seçilmesi gereken altın rengi gibi ve aynı şey tipografi için de geçerli.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Ancak, girişimciler bunu buluyorzorlu onlara gerçekten yardımcı olabilecek logo tasarla inşa etmek marka kimliği. Bu gibi durumlarda, bir logo oluşturma aracı kullanmak onlara büyük ölçüde yardımcı olabilir. Benzersiz bir logo oluşturmak için logo oluşturma araçlarını kullanabilirsiniz logo tasarım markanız için, önceden hazırlanmış birçok şablon içerdiklerinden. Bu yaratıcı logo şablonlarını kendi kullanımınız için kullanabilirsiniz.

Tutarlı Bir Marka Sesine Sahip Olun

Marka sesi, hiçbir durumda hafife alınamayacak bir şeydir. En önemlisi marka sesindeki tutarlılıktır; tüm kanallarda ayırt edici ancak tutarlı bir sese sahip olmanız gerekir. Temas noktalarınız ne olursa olsun, her durumda acele etmeyin. Esprili ve saygısız olabilir veya arkadaşça ve cana yakın bir marka sesine sahip olabilirsiniz. Marka sesiniz ne olursa olsun ondan asla taviz vermeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Küçük Yerleşim Yerleri İçin 24 İş Fikri

Markalaşma, bireysel bir yaklaşıma dayanmaz, ancak kendinizi nasıl tonladığınız veya seslendirdiğiniz söz konusu olduğunda, sansasyonel noktalara bireysel düzeyde dokunmak sorun değildir. Markanızı şekillendirin ve ardından insanların bağlantı kurmaya karşı koyamayacakları şekilde temsil edin.

Güçlü ve Etkileyici Bir Marka Hikayesi Bulun

Biz insanlar daha duygusal olma ve duygusal bir bağ hissettiğimiz insanlarla bağlantı kurma eğilimindeyiz ve bu bir marka kimliği oluşturmak söz konusu olduğunda önemlidir. duygusal bağgerekli. Hedef kitle ile bağ kurmanıza yardımcı olacak noktalara değinmeniz gerekiyor.

Facebook’un bir Hostel kabininde nasıl başladığı ve Mark Zuckerberg’in bunu nasıl bir sonraki seviyeye taşıdığı gibi her markanın anlatacak bir hikayesi vardır. Ayrıca birsağlam ve etkileyici bir marka hikayesi.

Diyelim ki bir içecek markası başlatmayı planlıyorsunuz ve ardından kendinizi sürdürülebilir bir seçenek olarak konumlandırmak, bir markayla bağlantı kurmanıza yardımcı olacak.daha geniş İklim değişikliği dünya çapında sıcak bir sorun olduğundan izleyiciler. Ürünlerinizi istediğiniz kişiye satmak için ahlaki bir zemine sahip olacaksınız.

Değerli ve Layık İçerik Oluşturun

İçerik aynı zamanda birgerekli dikkate almanız gereken faktör. Değerli içeriğiniz varsa,yapabilirsin sahip olmakgüçlü görünürlük Bu nedenle, size yardımcı olabilecek içerik oluşturmaya odaklanın.sürmek tüm dijital kanallarınıza trafik.

Bu nedenle, içerik pazarlaması için somut bir plana ihtiyaç vardır. Aksi halde ölçülebilir sonuçlar elde edemezsiniz. Seçebileceğiniz birden çok seçenek vardır ve bunlardan bazıları blog gönderileri, sosyal medya gönderileri, infografikler ve daha fazlasını oluşturur.

Fakat,emin olmalısın ürettiğiniz içeriğin değerli olması ve içeriğin yayınlanmasında tutarlılık olması gerekir.

Kültürel Yönleri Gezin

işletmeleruluslararası pazarı hedeflemeyi amaçlayan bir şirket, kültürel nüansları dikkate almalıdır marka kimliklerini buna göre ayarlamak. Markalarınız yerel kitlede yankı uyandırırsa, o ilgili pazarı büyütebileceksiniz. KFC ve McDonald’s damak tadını yerel damak tadına göre ayarlar. Yerel pazarla tam bir ilişki içinde olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Sadece işinizin büyümesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda farklı bir konum geliştirebileceksiniz.

Çözüm

buyukarıda bahsedilen unsurlar en çok bazıları kritik marka kimliğinin geliştirilmesinde önemli rol oynayan faktörlerdir. Senmutlak bütünsel bir pazarlama planı için mükemmel görünen logoyu yapın ve hedef kitleyle bağ kurabilen bir ses geliştirin. Bunlar, göz önünde bulundurmanız gereken yalnızca birkaç unsur; bu konuya başka bir zaman daha detaylı değineceğiz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap