Kar Marjı Yüksek 14 Ticaret Ürün Fikirleri
  1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Kar Marjı Yüksek 14 Ticaret Ürün Fikirleri

4

Dünyanın en zenginleri, en büyük şirketler temel şartlarda ticaret ile bu konumlarına gelmiştir. Ticaret iş dünyasının neredeyse tamamı anlamına gelmektedir. Prensip olarak bir ürün veya hizmetin satışı ticaret olarak değerlendirilmektedir.

Ticaret, paranın bulunmasından önce bile varlığını sürdürmüştür. 21’nci yüzyılda kurulan bütün işletmelerin temel amacı da ticarettir. Bu kapsamda yeni bir girişimciyseniz, az veya çok sermayeniz varsa bile ticaret fikirlerine göz atarak karlı bir iş fikrine başlangıç yapabilirsiniz.

Bu rehberimizde ticaret için ele alabileceğiniz 17 ticaret ürün fikrine değineceğiz, eğer ticaret nasıl yapılır, nelere dikkat edilmeli gibi konularda sorularınız varsa, bu sorularınıza tüm cevapları; Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır? Sıfırdan Başlıyoruz! adlı rehberimizden rahatlıkla bulabilirsiniz.

KAR MARJI YÜKSEK TİCARET ÜRÜN FİKİRLERİ

1. AYAKKABI
Ort. Kar Marjı: %41

İster internetten ister fiziksel olarak bir mağazadan satış için ticaret ürün fikri için listenin tepesinde yer alan ürün ayakkabıdır. Ayakkabıcılık sektörü daima gelişim gösteriyor ve kar marjı – satış potansiyeli olarak mutlak suretle değerlendirilmesi gereken bir ürün gamı. Karakteristik özellik olarak ise çocuk ve kadın ayakkabılarında kar marjı daha fazla.

2. BEBEK BEZİ
Ort. Kar Marjı: %42

Türkiye’de yüzlerce farklı bebek bezi markası bulunuyor. Bunlar arasında çok bilindik markaların satışları için önemli satış ağları bulunuyor. Ancak 3-5 firma dışında kalan markalara ait satış ağı ise yok, bu markalara yönelik ticari fikirler değerlendirilebilir. Bozulma sorunu olmayan ve daima ihtiyaç duyulan bebek bezi ürünleri kar marjı olarak da sizi tatmin edecektir.

3. GÜNEŞ KREMİ
Ort. Kar Marjı: %39

Yaz aylarına yönelik harika bir ticari ürün fikri. Güneş kremi ürünlerinde ortalama kar marjı yüzde 39 civarında bulunuyor. Sektörde büyük firmalar dışındaki ürünler için büyük bir pazarlama sorunu var, değerlendirilebilir.

4. PC MİKROFONU
Ort. Kar Marjı: Yüzde 62

İlginç bir şekilde Youtube’de video yapımcılarının artması ile birlikte bilgisayar mikrofonlarının satışı adeta patladı. Youtuberlerin önemli ihtiyaçları arasında yer alan yaka ve çeşitli masa pc mikrofonlarının kar marjı da çok yüksek. Bazı ürünlerde kar marjı yüzde 200’ü bile rahatlıkla aşıyor. Özellikle sosyal medya satışlarına yönelik çalışma yapılabilir.

5. OLTA TAKIMI
Ort. Kar Marjı: Yüzde 51

Yaz aylarına yönelik nehirlerin bulunduğu bölgeler ve Akdeniz, Karadeniz, Ege’de önemli bir ticaret ürün fikri. Tüm satışlara göre kar marjı yüzde 50’nin üzerinde.

6. TELEFON KILIFI
Ort. Kar Marjı: Yüzde 66

Bu sektör hakkında muhakkak bilgi sahibisinizdir. Telefon kılıfları olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Öyle ki ABD merkezli bir şirketin araştırmasına göre, telefon kullanıcılarının yüzde 92’si cep telefonu kılıfı satın almaktadır. Sektörde ise rekabet çok fazla ancak bu kar marjını henüz düşürmüş değil. Özellikle kişiye özel kılıflar için bir çalışma önerimiz bulunuyor. Ayrıca Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi ile ek gelir elde etme potansiyeli de bulunuyor.

7. SAÇ BESLEYİCİ
Ort. Kar Marjı: Yüzde 40

Son dönemde insanlar saçlarına daha fazla para harcar oldu. Özellikle erkekler tarafından yoğun talep gören saç besleyici ürünler için henüz sektörde çok fazla üretici bulunmuyor. Ticareti için de pazarlama sorunları olan bu sektöre giriş yapmanızı tavsiye edebiliriz. Saç besleyici ürünleri özellikle Instagram’dan ciddi satış elde ediyor.

8. STOR PERDE
Ort. Kar Marjı: Yüzde 24

Rekabetin çok fazla olduğu ancak satışın gittikçe arttığı bir ticaret ürün fikri. Stor perdelere yönelik çalışmalar değerlendirilebilir. Eğer ilginç ve dikkat çekici tasarımlara yönelik çalışabilirseniz kar marjınız bu ölçüde artış gösterecektir.

9. DİKEY SÜPÜRGE
Ort. Kar Marjı: Yüzde 36

Pratik olması nedeniyle özellikle 1+1 evlerde ve ofislerde kullanımı çok artan bir ürün. Kar marjı çok yüksek değil ancak satışı ve pazarlaması için kesinlikle değerli bir ticaret ürün fikri. Bir plazaya giderek burada 10-20 tane bile rahatlıkla satılabilir.

10. POWERBANK
Ort. Kar Marjı: Yüzde 40

İhtiyacın artışına göre, satışı da artıyor. Bozulma sorunu yok ve daima elinizden rahatlıkla çıkartabileceğiniz bir ürün.

11. ŞARJ TAKIMI
Ort. Kar Marjı: Yüzde 40

Adaptör ve Kablo. Özellikle uzun kablolar daha fazla tercih edilmenizi sağlayacaktır. Son dönemde 1.5 metrelik kablolara yoğun ilgi var.

12. TESBİH
Ort. Kar Marjı: Yüzde 130

İlginç ama listemizde kar marjı en yüksek ürünler tesbih ürünleridir. Son dönemde özellikle Facebook ve Instagram’dan ciddi bir satış elde ediliyor. Fiziksel olarak satışı yerine internet üzerinden satışına odaklanabilirsiniz. Tesbih ürünlerinin modasının geçtiğini asla düşünmeyin, son dönemde özellikle tarihi dizilerdeki artış ile birlikte yeniden moda.

13. ATEŞ ÖLÇER
Ort. Kar Marjı: Yüzde 47

Eskiden bir ateş ölçmek için sağlık ocaklarına gidiliyordu ancak artık hemen hemen her evde bir ateş ölçer bulabilmek mümkün. Bu kapsamda sıklıkla bozulan bu ürünlere yönelik çalışma yapılabilir. Kar marjı da fena değil ve pazarlama konusunda iyiseniz ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.

14. AKILLI SAAT
Ort. Kar Marjı: Yüzde 17

Kar marjı düşük ancak satışı fena olmayan bir ticaret ürün fikri. Ticarete odaklanmayı planlıyorsanız eğer teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmenizi öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (4)

  1. Amasya/Gümüşhacıköy evde paketleme işi yapmak istiyoruz

  2. 29 Temmuz 2018

    Uşakta yaşıyorum üniversite ögrencisiyim uşakta okuyorum 22 yaşındayım bu işe ihtiyacım oldugu icin yapmak istiyorum

  3. bizimle bir ilestısime gercermisizn size ulasamadımda

Bir yanıt yazın