1. Anasayfa
  2. Yeni İş Fırsatları

Kahve Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Kahve Dükkanı Açarak Para Kazanmak
0

Kahve dükkanı açarak para kazanmak, Girişimcilikte en etkili sektörlerden biri de kahve dükkânı olmaya başladı. Rahat ortam içerisinde günün stresini atmak isteyen kişilerin toplandığı, arkadaşlarıyla buluşma ortamı sağlamak isteyenler veya yeni tat denemek isteyen kişiler kahve dükkanlarına uğramaktadır. Popüler olan markalar yerine farklı tarzı olan kahve dükkânı olan yerler sürekli denenmektedir. Bu durumdan dolayı kahve dükkânı açmak girişimci olmak isteyen kişilerin odak noktası olmuştur. Kahve Dükkanıyla ilgili bütün merak edilen bilgileri sıraladık.

Kahve dükkanı açarak para kazanmak, kahve dükkanı nasıl açılır, kahve dükkanı ortalama kazanç, kahve dükkanı açma maliyeti.
Kahve dükkanı açarak para kazanmak

Kahve Dükkanı Nasıl Açılır?

Kahve Dükkânı açmak için birçok alana odaklanarak açabilirsiniz. Diğer sektörlerden daha maliyetli olabilmektedir.

Bu yüzden gerekli aşamaları düzgün bir halde sıralamanız gerekmektedir. Bu alana göre hesaplanması gerekenler listesi;

  1. Bütçenin Belirlenmesi: Kahve dükkânı oldukça masraflı alandır. Bu yüzden maliyetlerin ve atılacak adımların iyi hesaplanması gerekmektedir. Masraflı gözüken alanlar arasında dükkân kirası, eleman masrafları, alınacak malzemeler, dükkânın tasarlanması, logo maliyetleri, reklam maliyetleri vb. alanlar yer almaktadır. Bu masrafların yanı sıra köşede kalacak parayı da hesaplamanız gerekmektedir. Acil durum parası olarak yer alan para türünde zorlukta yardımcı olacaktır.
  2. Marka İsminin Belirlenmesi: Kahve Dükkânı açmak istediğinizde markalaşma yolunda gitmeniz gerekmektedir. Marka olumlu bir imaj vermesiyle insanlar tarafından daha çok tanınacak ve etkileşimin artmasını sağlayacaktır. Rakiplerinizin isimlere bakarak markanızı sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda İngilizce kahve dükkânı çıksa da en çok tavsiye olarak yerel bir alanda olduğunuz için Türkçe kelime olarak akılda kalıcı isimler seçmeniz gerekmektedir.
  3. Kahve Dükkânı Lokasyonu: İş planı sürecinde yapılacak en kritik seçimlerden biridir. Dükkân lokasyonu geleceğini belirlemektedir. Kapalı caddelerde ya da çokça ziyaret edilen bölgelerden bir yerde açmak isterseniz kira maliyetleri oldukça fazla olmaktadır. Bu tür yerler dolarla kira isteme durumları da meydana gelebilmektedir. Ayrıca dükkân büyüklüğünün konseptinize uygun olması gerekmektedir. Küçük olan dükkanlarda istediğiniz alan çıkmayabilir. Müşteri kapasitesini alana göre ayarlamanız gerekmektedir. İnternetten veya fiziksel olarak araştırmalar sağlayarak dükkân araştırmalarında bulunabilirsiniz. Eğer sokak aralarında bir yer açma sağlayacaksanız reklamı iyi ayarlamanız gerekecektir.
  4. Kahve Ekipmanların Alımı: Kahve dükkânı için gerekli malzemelerin alınması için liste yapmanız gerekmektedir. Kahve dükkanında alınması gerekenler listesi olarak; Çay demleme makinesi, Filtre kahveEspresso makinesi, Fincan, Bardak modelleri, Mutfak malzemeleri, Servis tabakları
  5. Dekorasyon: Kahve dükkanlarında ve kafe dükkanlarında en çok aranan özellik tasarımdır. Tasarım kişinin alana girmesiyle ilk bakışı oldukça önemlidir. Yeni tarzda modern tasarımlar sağlamak ilgi ve odağı kendisine çekmektedir. Kahve dükkânı konseptini kendi tarzınıza göre belirleme sağlayabilirsiniz. Bu konuda zorlanıyorsanız sosyal medya üzerinden kahve dükkânı tasarımlarına bakarak tasarım oluşturabilirsiniz. Kahve dükkânı için dekorasyon yapmak en maliyetli işlemlerden biri olarak yer almaktadır. Dükkân açılışında bütçenize göre hareket ederek işlemlerinizi sağlamanız gerekmektedir.
  6. Personel: Kahve dükkanının can damarı olacak durumlardan biridir. Kahve dükkânı işletmesi sağlayacaksınız ekibinizin alanında tecrübeli ve alttan yetişecek elemanlar olması gerekmektedir. Müşterilerin memnuniyeti için kendinize özel tadınız bulunması gerekmektedir. Bu alan üzerinde nokta atışı seçimler yapmanız dükkânın geleceğini belirleyecektir. Ayrıca personel giderlerinin maliyetini hesaplamayı unutmayın!
  7. Reklam Yapmak: Müşterileriniz çoğu reklam yaparak gelecektir. Dekorasyonu tamamlanmış ve iyi çekilmiş fotoğraf kalitesiyle sosyal medya üzerinden reklam yapıldığında yeni müşterilerin gelmesini sağlayacaktır. Bütçenizden her zaman reklam bütçesi ayırmayı özen gösterin.

Kahve Dükkanı Ortalama Kazanç

Kahve dükkânı ortalama kazancı maliyetlerine göre belirlenmektedir. İlk zamanlarda müşteri alıştırmak için uygun fiyatlandırmalar yaparak düşük kazanç sağlayabilirsiniz. Kazancınızı satacağınız ürünlerden çıkartacaksınız. Kahve satışı ortalama olarak 30 TL’den satış yapılmaktadır. Ayrıca ek olarak tatlılardan kazanç sağlayacağınız için gelir bakımından ek kazançlarda meydana gelecektir. Ortalama bir sene içerisinde bu şekilde tutan kahve dükkânı ortalama olarak 30-60 bin TL arasında para kazandırabilir. Bu durumda maliyet analizine göre hareket edilmesi gerekir.

Kahve dükkanı açarak para kazanmak, kahve dükkanı nasıl açılır, kahve dükkanı ortalama kazanç, kahve dükkanı açma maliyeti.

Kahve Dükkanı Açma Maliyeti

Kahve Dükkânı açmak en masraflı sektörler arasında yer almaktadır. Ancak konsepti sevenler ve bu ortamı sevenler için vazgeçilmez yer olacaktır. Kahve dükkanı açarak para kazanmak için ortalama olarak 450-600 bin TL arasında acil durum parası içerisinde olacak şekilde maliyeti olabilmektedir. Bu sermaye içerisinde en çok harcanan para dükkan kirası, dükkan tasarımı, malzemeler ve personel giderleri olarak yer almaktadır. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir