Kapat

Evde Domates Kurutma İşiyle Ek Gelir Sağlayın

Anasayfa Evde Ek İş Evde Domates Kurutma İşiyle Ek Gelir Sağlayın
domates

Evde yapılabilecek iş fikri arıyorsanız, sadece domates kurutarak ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Son dönemde Türkiye’de organik – bitkisel sektöründe ciddi potansiyel artışı yaşanmaktadır. Organik ürünlere yönelik özellikle batı illerindeki bu potansiyel artışını değerlendirebilmek sizin elinizde. Evde ek olarak yapabileceğiniz bu iş fikri ile, ev ekonominize katkı yapabilirsiniz.

Özellikle Türkiye’nin batı illerinde veya Anadolu’daki büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, evde domates kurutma işiyle gelir sağlayabilirsiniz. Artık bu tür kurutma işlerini yapabilmek için genellikle büyük şehirlerde alanlar yeterli değil ve insanlar bu tür işler için vakit ayıramıyor. Ancak bu, özellikle kurutulmuş meyve ve sebzelere olan ilginin azaldığını göstermiyor. Tam aksine son dönemde kurutulmuş meyve ve sebzelere olan ilgi gittikçe artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EVDE EK İŞ FİKİRLERİ

Özellikle yaz aylarının sonlarına doğru, her şehirde bulunan Sebze ve Meyve hallerine giderek buradan ucuz fiyatlar ile, yapabileceğiniz kadar domates almanız gerekiyor. Daha sonra bu domatesleri, kurutarak; Yaklaşık olarak Aralık ayına kadar sağlıklı bir şekilde saklamanız gerekiyor.

DOMATES KURUTMA NASIL YAPILIR?

Domates nasıl kurutulur ve saklanır bilmiyorsanız, videoyu izleyebilirsiniz.

NE KADAR KAZANILIR?

Domates kurutma işini başarılı bir şekilde yapabilirseniz eğer ciddi gelir potansiyeli var. Bu kurutulmuş domatesleri, çevrenizdeki bütün perakende satıcılarına ve tanıdıklarınıza satabilirsiniz. Ortalama olarak yaz mevsiminde kilogramı 50 kuruştan alınan domatesleri, Aralık – Ocak aylarında kurutulmuş olarak kilogramı 2 TL‘den rahatlıkla satabilirsiniz. Bu da size kilogram başına yüzde 400 gelir sağlayacaktır. Örneğin 2 bin liraya aldığınız domatesleri 8 bin liraya rahatlıkla satabilirsiniz.

“Evde Domates Kurutma İşiyle Ek Gelir Sağlayın” üzerine 4 yorum

  1. Mühendis says:
  2. ipek says:
  3. Hatice çetin says:
  4. Idris says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir