Çevik Kuvvet Polisi Maaşları
  1. Anasayfa
  2. Meslekler

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları

0

Çevik kuvvet polisi olmayı düşünenler genellikle bu mesleğin ortalama maaşları hakkında bilgi almaya çalışırlar. Ancak bu mesleğin bir çok farklı mesleğe göre farklı olduğunu ve özellikle maaşları nedeniyle tercih edilmemesi gerektiğini belirtelim. Eğer sadece para kazanmak için bu mesleği tercih etmeyi düşünüyorsanız, Çevik Kuvvet Polisi mesleğinin buna uygun olmadığını belirtmekte fayda var.

Türkiye’de 2017 yılı şartlarına göre çevik kuvvet polisi memurları ortalama 3 bin 800 TL civarında maaş almaktadırlar. Ancak polislerin maaşları sürekli olarak değişmektedir. Genellikle asla bir çevik kuvvet polisi 2 ay aynı maaşı almaz. Bu maaş sürekli olarak ek mesailer nedeniyle değişiklik göstermektedir. Çünkü polislik mesleğinde mesailer büyük değişiklik göstermektedir.

Ayrıca sık sık bilinen bir yanlışı da düzeltmek gerekiyor. Trafik polisi, normal polis, çevik kuvvet polisi veya özel harekat polisi arasında maaş olarak bir fark yok. Sadece bu tür dallarda görev tazminatı farklı olacaktır. Örneğin batıda normal bir polis 100 TL görev tazminatı alırken, doğuda bir özel harekat polisi 500 TL tazminat alacaktır.

Çevik Kuvvet Polislerinin net olarak maaşları ise, görev derecesi 8/1 olan bir memur için tam olarak 3 bin 425 TL‘dir. Bu rakam evli olmanıza göre de değişiklik göstermektedir. Evli polis memurları 189 TL daha fazla maaş alırlar. Ayrıca her çocuk için maaş artmaktadır. 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için ek olarak 44 TL, 6 yaşından büyük çocuklar için ek 22 lira maaş alınır.

İlginizi Çekebilir