1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik

Almanya İş İmkan ve İlanları / İşçi Alımı

Almanya İş İmkan ve İlanları / İşçi Alımı
0

Türkiye’de insanların uzun yıllardır çalışmak için en çok gittiği ülkeler arasında yer alan Almanya’da iş imkanlarını ve ilanlarını değerlendirmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz harika birçok platform bulunuyor. Bu platformlarda yayınlanan iş ilanlarına ücretsiz olarak başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Avrupa’nın en büyük lokomotifi konumunda bulunan Almanya’da hemen hemen her sektörde işçi ve personel alımı bulunmaktadır. Özellikle Alman nüfusunun yaşlanması ile birlikte gençlere öncelik tanınan bu ilanlara başvuruda bulunarak, Türkiye şartlarına göre 5-10 katına kadar kazanç elde etme fırsatınız var. Elbette bunun en büyük nedeni ise Euro kurundaki önemli düzeydeki yükseliş.

Almanya bir üretim ülkesi ve ülkede özellikle nitelikli işçiler hemen aynı gün dahi iş bulabiliyor. Üstelik Almanya’da Asgari Ücret aylık 1498 Euro seviyesinde bulunuyor. Almanya’da iş arama platformlarına göz atarak iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ülkede en çok kullanılan kariyer platformları;

1. Stepstone

Ülkenin en büyük iş ilanları platformudur. İngilizce dil desteği de bulunuyor. Stepstone’de şu anda açık 40 bine yakın iş ilanı bulunuyor. Ücretsiz üye olarak ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz.

2. Arbeitsagentur

Almanya’nın hemen hemen tüm önemli şirketlerinin iş ilanlarını yayınladığı platform. Ücretsiz üye olarak tüm ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz. Üstelik site İngilizce dil desteğine de sahip.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. Jobs

Aslında Alman bir platform olmasa da Almanya’da en çok kullanılan kariyer sitelerinden biridir. Sitede İngilizce ve Almanca dil desteği bulunuyor. Finanstan, ev işlerine kadar onlarca kategoride 70 bine yakın iş ilanı bulunuyor.

4. Monster

Tüm dünyada yerel bazda hizmet veren kariyer sitesinin Almanca sürümü. Siteye ücretsiz üye olabiliyor ve ilanlara başvuruda bulunuyorsunuz. Kullanıcı odaklı bir tasarımı bulunan Monster’de CV’nizi mutlaka oluşturmanızı öneririz.

5. Gigajob

Neredeyse dünyanın tüm ülkelerine yönelik iş ilanlarını yayınlayan Gigajob’da Almanya’ya yönelik iş ilanları da bulunuyor. Siteye ücretsiz üye olarak ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Girişimcilik Vakfı Fellow 2019 Başvuruları Başladı

6. Stellenanzeigen

Nitelikli direkt olarak iş ilanlarına göz atmak için en iyi platformdur. Ancak sitede İngilizce dil desteği bulunmuyor. Sitede ülkenin en iyi şirketlerine ait ilanlar yer alıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap