Almanya İş İmkan ve İlanları / İşçi Alımı

Almanya İş İmkan ve İlanları / İşçi Alımı hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Almanya İş İmkan ve İlanları / İşçi Alımı ile benzer konular hakkında bilgi almak için Girişimcilik, İnsan Kaynakları, Şehirler - Ülkeler kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’de insanların uzun yıllardır çalışmak için en çok gittiği ülkeler arasında yer alan Almanya’da iş imkanlarını ve ilanlarını değerlendirmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz harika birçok platform bulunuyor. Bu platformlarda yayınlanan iş ilanlarına ücretsiz olarak başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Avrupa’nın en büyük lokomotifi konumunda bulunan Almanya’da hemen hemen her sektörde işçi ve personel alımı bulunmaktadır. Özellikle Alman nüfusunun yaşlanması ile birlikte gençlere öncelik tanınan bu ilanlara başvuruda bulunarak, Türkiye şartlarına göre 5-10 katına kadar kazanç elde etme fırsatınız var. Elbette bunun en büyük nedeni ise Euro kurundaki önemli düzeydeki yükseliş.

Almanya bir üretim ülkesi ve ülkede özellikle nitelikli işçiler hemen aynı gün dahi iş bulabiliyor. Üstelik Almanya’da Asgari Ücret aylık 1498 Euro seviyesinde bulunuyor. Almanya’da iş arama platformlarına göz atarak iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ülkede en çok kullanılan kariyer platformları;

1. Stepstone

Ülkenin en büyük iş ilanları platformudur. İngilizce dil desteği de bulunuyor. Stepstone’de şu anda açık 40 bine yakın iş ilanı bulunuyor. Ücretsiz üye olarak ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz.

2. Arbeitsagentur

Almanya’nın hemen hemen tüm önemli şirketlerinin iş ilanlarını yayınladığı platform. Ücretsiz üye olarak tüm ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz. Üstelik site İngilizce dil desteğine de sahip.

3. Jobs

Aslında Alman bir platform olmasa da Almanya’da en çok kullanılan kariyer sitelerinden biridir. Sitede İngilizce ve Almanca dil desteği bulunuyor. Finanstan, ev işlerine kadar onlarca kategoride 70 bine yakın iş ilanı bulunuyor.

4. Monster

Tüm dünyada yerel bazda hizmet veren kariyer sitesinin Almanca sürümü. Siteye ücretsiz üye olabiliyor ve ilanlara başvuruda bulunuyorsunuz. Kullanıcı odaklı bir tasarımı bulunan Monster’de CV’nizi mutlaka oluşturmanızı öneririz.

5. Gigajob

Neredeyse dünyanın tüm ülkelerine yönelik iş ilanlarını yayınlayan Gigajob’da Almanya’ya yönelik iş ilanları da bulunuyor. Siteye ücretsiz üye olarak ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz.

6. Stellenanzeigen

Nitelikli direkt olarak iş ilanlarına göz atmak için en iyi platformdur. Ancak sitede İngilizce dil desteği bulunmuyor. Sitede ülkenin en iyi şirketlerine ait ilanlar yer alıyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Almanya İş İmkan ve İlanları / İşçi Alımı hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!