1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Akaryakıt Promosyonu Devri Sona Erdi – Benzinliklerde Kâr Artışı Yaşanacak

Akaryakıt Promosyonu Devri Sona Erdi – Benzinliklerde Kâr Artışı Yaşanacak
0

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yakında uygulamaya alması beklenen “Akaryakıtta Promosyonun kaldırılması” hamlesi sonrasında benzin istasyonlarının kârlarında artış bekleniyor. Zira, bu sistem nedeniyle birçok işletme rekabet koşullarını sağlamak amacıyla daha fazla promosyon benzin, dizel veya otogaz veriyordu ve bu işletmelerin direkt olarak kârlarınının azalmasına neden olmaktaydı.

Akaryakıt sektörü temsilcilerinin kaldırılmasını istediği promosyon kampanyaları genellikle 2 farklı şekilde yürütülüyordu. İlkinde direkt olarak akaryakıt işletmesi, kendi kartı ile alışveriş yapan müşterilere belirli bir indirim uyguluyordu. Bir diğer promosyon çeşidi ise, sürekli olarak aynı kartın sadakat çerçevesinde kullanılmasıyla bonus ödenmesi sağlanıyordu.

Her iki yöntemde de akaryakıt işletmeleri, diğer firmalar ile rekabet edebilmek amacıyla daha fazla bonus vermek zorunda kalıyor ve bu da firmaların karlılığını doğrudan azaltıyordu. Bunun üzerine harekete geçen akaryakıt sektörü temsilcileri, uygulamanın kaldırılmasının tüm firmalar için daha “doğru” bir karar olacağını belirterek, EPDK’ya rapor gönderdi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

KAR ARTIŞI BEKLENİYOR

Halihazırda benzinlik & akaryakıt istasyonu açmayı planlıyorsanız, bu adımın hayata geçirilmesiyle birlikte işletmelerin karlılığının artacağını belirtmekte yarar var.

450 bin dolar düzeyindeki sermayeye sahipseniz bir akaryakıt istasyonu açmak karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Konu hakkında ek bilgiler için Akaryakıt İstasyonu Açmak adlı rehberimize mutlaka göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sosyal Medya Fenomenleri Reklam Ücretleri Ne Kadar?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir