1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

9 Bin Liraya Harika İş Fikri!

9 Bin Liraya Harika İş Fikri!
0

Fiyatları genellikle 4 ila 15 bin lira arasında değişen masaj koltukları, küçük sermaye tutarı ile karlı bir iş fikrin hayata geçirmek isteyen girişimciler için eşsiz bir fırsat sağlıyor. AVM’lerde popüler hale gelen masaj koltuklarına artık cafelerde, spor salonlarında, kuaförlerde, havaalanlarında bile rastlamak mümkün.

Genellikle 1 ila 2 lira arası bedel ile 5 dakika hizmet sağlayan masaj koltuklarına ise çok ciddi düzeyde ilgi var. Bazı AVM’lerdeki masaj koltukları aylık 8 bin liraya kadar net kazanç sağlıyor. Üstelik düşük elektrik faturası ve 6 aylık bakımı dışında bu cihazlar ek bir masraf oluşturmuyor.

HIZLI GERİ DÖNÜŞ SAĞLIYOR

Profesyonel bir masaj koltuğu 4 ila 15 bin lira arasında satın alınabiliyor. Malzemenin kalitesine göre genellikle 9 ila 10 bin lira arasındaki modeller tercih ediliyor. Ortalama iş yapan bir masaj koltuğu, günlük ortalama 100 müşteri çekebiliyor. 1 lira ile çalışan modellerde aylık 3 bin lira, 2 liralık modellerde de aylık 6 bin lira gelir sağlıyor. Böylece bir masaj koltuğunun sabit maliyeti en fazla 2 ayda çıkartılabiliyor. Üstelik hafta sonlarında ise gelirler 2-3 katına kadar yükselebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR4 Bin Lira İle Harika İş Fikri

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

NASIL BAŞLANILIR?

Masaj koltuğu işine girmeyi planlıyorsanız eğer ilk olarak sektöre 10-20 makine ila girmeyi kesinlikle düşünmeyin. Sermayenize göre ilk olarak 1 veya 2 makine ile işe koyulun. Ancak makineleri satın almadan önce yerleri belirlemeniz gerekiyor.

Masaj koltuklarının en çok iş yaptığı yerler elbette AVM’ler, sonra da büyük cafeler, havalimanları, spor salonları, kuaförler, oteller, kantinler, restoranlar, tiyatro ve sinemalar… Elbette işletmelere aylık cirodan pay veya direkt kiralama bedeli vermeniz gerekiyor. AVM’ler ve hava limanları en pahalı olan yerler, ancak 2 aya kalmadan geri dönüş fırsatı sağlıyor. Bu alanlarda kiralama yaparken, minimum 2 yıllık sözleşme imzalamanızı öneriyoruz. Aksi durumda potansiyeli fark eden işletme sahipleri alanı kendileri kullanmak isteyebilir veya başka girişimciler bu iş için sizinle rekabet etmek isteyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktif: Veganlara Yönelik 9 İş Fikirleri

1 liraya çalışan modeller ile 2 liraya çalışan modeller arasında da 2 kata kadar fiyat farkı var. Son dönemde genellikle 2 liraya çalışan modeller daha çok tercih ediliyor. Bu konuda önerimiz ise, eğer makineyi yerleştireceğiniz yer lüks bir ortam ise 2 liralık modeli tercih edin, ancak kuaför, cafe gibi ortamlar için 1 liralık model daha mantıklı olabilir. Ayrıca herkeste 2 liralık bozuk bulmak kolay değil, bu nedenle 1 liralık modeller daha fazla kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRPara Kazandıran HARİKA 62 İş Fikri

CİHAZ BAKIMI

Masaj koltuğu işinin en önemli noktalarından biri de makinenin bakımı. Bu ürünü satan yerler genellikle 2 yıllık garanti veriyor ancak cihazın bakımı için 500-600 lira para isteyebiliyor. Bu nedenle cihazı aldığınız yerde cihaz bakımı konusunda mutlaka bilgi alın, bazı firmalar ücretsiz cihaz bakım hizmeti de sağlıyor.

İSTANBUL’DA CİROLAR

İstanbul’da veri paylaşımı sağlayarak aldığımız bilgiler ışığında, birçok AVM’de ortalama masaj koltuğu ciroları ise şöyle;

AVMAYLIK 2 TL’LİK MAKİNE CİROSU (ORT)
Akasya Acıbadem AVM6.530 TL
Akbatı AVM4.340 TL
Astoria AVM4.600 TL
Özdilek Park6.090 TL
Hilltown AVM8.980 TL
Mall Of İstanbul7.110 TL
Emaar Square3.200 TL (Yetersiz veri)
Marmara Forum9.190 TL
İstanbul Cevahir6.760 TL
Marmara Park5.020 tl (Yetersiz veri)
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir