1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

2019’da Para Kazandıracak Niş 25 Ürün Fikri

2019’da Para Kazandıracak Niş 25 Ürün Fikri
0

Sadece karlı değil aynı zamanda trend bir iş fikri arıyorsanız, sizler için son dönemde internet üzerinden aranma hacmi artan bazı ürün gruplarını ve niş ürünlerini inceledik.

Bu listede yer alan ürünlere yönelik yapılacak iş fikirleri elbette belirli riskler barındırabilir ancak doğru bir planlama ve pazarlama ile tahmin edilemeyecek kadar karlı bir getiri sağlayabilir.

Bu niş iş fikirleri genel olarak TÜM DÜNYADA yaşanan popülariteye göre Google Translate ve çeşitli istatistik servislerinin sağladığı veriler ile hazırlanmıştı

1. Drone Selfie

Drone son yılların en popüler ürünleri arasında yer alıyor. 2018 yılı sonuna kadar havada 600 bin dronenin yer alması bekleniyor. Dronenin kullanımının artmasıyla birlikte Drone aracılığıyla çekilen selfieler de yoğun ilgi çekiyor. İnsanların bir selfie çubuğuna ihtiyaç duymadan farklı açılardan fotoğraflarını kolaylıkla çekebilmelerini sağlayan Dronelere yönelik bir iş fikri hayata geçirebilirsiniz.

Özellikle düğün fotoğrafçılığını değiştiren Drone Selfie fotoğraflarına yönelik de çalışmalar yapmanızı önerebiliriz. Elbette bu tür fotoğrafçılık işleri için satın alacağınız drone aracının çok kaliteli fotoğraflar çekmeye uygun olması gerekiyor. Bu tür bir dronenin minimum fiyatı ise 12 bin lira.

2. HIIT Ekipmanları

İngilizce bir kelime olan High Intensity Interval Training (HIIT) kısaca yüksek yoğunluklu spor programı anlamına geliyor. Güçlü ve kaslı bir vücut için yapılan bu programlar için de birçok spor ürününden farklı olarak çeşitli fitness, yürüyüş ve ilaç – takviye ürünleri bulunuyor.

HIIT ürünlerine yönelik ihtiyaçların ciddi düzeyde arttığı bu dönemde ise e-ticaret rekabetinin çok ciddi düzeyde olmadığını belirtmekte yarar var.

3. Akıllı Saat

2018’de dünyada akıllı saat sektörünün satış geliri 19 milyar dolar civarındayken, rakam 2019’da 53 milyar dolara kadar yükselecek.

Hemen hemen her teknoloji üreticisinin odaklandığı ürünler arasında yer alan akıllı saatler, Türkiye’de de en çok merak edilen teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. E-ticaret platformlarının pazarlama birimleri yoğun olarak akıllısaatler için çeşitli satış teknikleri üzerinde odaklanmış durumda. Özellikle doğa yürüyüşü yapmayı sevenler ana müşteri kitlesi olabilir.

4. Aynasız Kamera

DSLR makinelere göre daha hafif ve kompakt bir kullanım fırsatı sağlayan aynasız kameralara olan ilgi son 3 yılda ciddi bir düzeye çıkmış durumda. Son 3 yılda Aynasız Kamera satışları istatistiklerin tutulduğu tek ülke olan ABD’de yüzde 40 artmış ve trend halen sürüyor. Özellikle fotoğrafçılığa yeni başlayanlar tarafından ciddi bir talep görüyor.

5. Araç Kamerası

2020 yılına kadar dünyada araç kamerası sektörünün 4 milyar doları aşması bekleniyor. Özellikle sigorta şirketlerinin araçlarında kamera barındıran müşterilerin primlerini düşürmeye başlamasıyla birlikte sektörde cirolarda ciddi artışlar bekleniyor.

Direkt araç kamerası satışına odaklanabileceğiniz gibi, ilginç görüntülerin ortaya çıkması nedeniyle “araç kamerası videoları” üzerine bir blog veya sosyal medya sayfası da oluşturarak internetten para kazanabilirsiniz.

6. Kablosuz Kulaklık

2016’da yapılan araştırmaya göre her yıl yüzde 7’den fazla artış göstermesi beklenen kablosuz kulaklık sektörünün, 2025 yılına kadar 15,8 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Bluetooth ve wifi teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte kablosuz kulaklıkların popülaritesinde artış bekleniyor. Son dönemde Apple’nin piyasaya sürdüğü kablosuz kulaklıklar(Airpods) ile birlikte sektöre yeni bir heyecan geldi ve sektör son yılların en yüksek cirolarını elde etmeye başladı.

7. Matcha Çay

Dünyada sudan sonra en çok tüketilen içecek çaydır. Ancak geleneksel siyah çay yerine son dönemde Japonya’da en çok tüketilen Matcha çayı dünyada yeni bir trend oldu. Sadece Japonya’da üretilen bu çay Antioksidan oranı olarak türünün en yüksek seviyesindedir. Sakinlik, dinginlik veren ve iyi bir ruh hali için dopaminin içerdiği bilinen Matcha çaylarına yönelik bir iş fikri hayata geçirebilirsiniz.

Direkt olarak toptan Matcha çay satışına odaklanabileceğiniz gibi, bölgenizde bulunmuyorsa bir cafede Matcha çay satışına da odaklanabilirsiniz. Ayrıca internetten de Matcha çaylarına yönelik içeriklere de yoğun talep bulunduğunu belirtmekte yarar var.

8. Sakal Yağı

Erkeklerin bakıma harcadığı para her geçen gün artış gösteriyor. Bu kapsamda en çok ihtiyaç duyulmaya başlanan ürünlerden biri olan Sakal Yağı, girişimciler için niş bir ürün fikri olarak dikkat çekiyor.

Sakal yağı sektörünün ise biraz rekabetçi olduğunu söylemekte yarar var. Türkiye’de de hemen hemen tüm kozmetik firmalarının sakal yağı ürünleri bulunuyor ancak bu ürünlere yönelik henüz ciddi bir pazarlama çalışması yok. Bu açığı iyi bir şekilde doldurabilecek girişimciler için önemli düzeyde fırsatlara sahip olabilirsiniz.

9. Telefon Kılıfı

Telefon kılıfı sektörünün 2025 yılına kadar 121 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Üstelik telefon kılıfı sektörü, tüm telefon aksesuarları arasında en karlı ürünler arasında yer alıyor. Telefon kılıfı sektörünün girişimciler için fırsatlar barındırmasının en önemli nedeni ise sürekli olarak yeni akıllı cep telefonlarının piyasaya sürülmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni fırsatlar.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

10. Powerbank

Son 5 yılda internetten en çok satan ürünleri arasında yer alan Powerbank’lara yönelik sektörün 25 milyar dolara kadar büyümesi bekleniyor. Özellikle doğa yürüyüşü yapanların, yolculuğa çıkanların yüzde 80 ile en çok ihtiyaç duyduğu aksesuarlar arasında yer alan güç bankalarının popülaritesi artmaya devam ediyor.

Powerbanklara yönelik e-ticaret sektörü fikirleri arasında tek sayfa tasarıma sahip farklı seçenekler sunan powerbank satışına yönelmek mantıklı olabilir. Ayrıca Facebook ve Instagram üzerinde de çeşitli sayfalara reklamlar vererek kapıda ödeme seçeneği ile satışa odaklanabilirsiniz.

11. Broş

En popüler e-ticaret iş fikirlerinden biri olan broşlar, son iki yılda popülerliklerini ciddi bir düzeyde artırdı. Popüler emojilerden spora, müşterilerinizin farklı ilgi alanlarına uyan bir broş bulmanız artık çok daha kolay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yunanistan İş İmkan ve İlanları

Özellikle yeni tasarımlar üreten işletmeler broş sektöründe çok daha avantajlı bir konuma sahip. Instagram üzerinden satışlar ise patlamış durumda. Farklı ve ilgi çekici tasarımlara odaklanmak sizi sektörde çok iyi bir pozisyona getirebilir. Üstelik broş sektöründe karlılık çok üst düzeyde.

12. Erkek Sırt Çantaları

Niş bir ürün olarak erkek sırt çantaları yıllar boyunca istikrarlı bir şekilde büyümekte ve onu en iyi başlangıç ​​iş fikirlerinden biri haline getirmektedir. Sırt çantaları artık sadece öğrencilerin hedeflendiği bir sektör değil. Sırt çantaları çalışanların, yolcuğa çıkanların, tatilcilerin, üniversite öğrencilerinin ve laptop taşıyanların da yoğun bir şekilde ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer alıyor.

Özellikle Ağustos ve Eylül aylarında satışlar okulların açılmasıyla birlikte ciddi bir şekilde artıyor. Pazarlama ve reklam çalışmalarınıza yönelik ağırlığı özellikle bu aylara yöneltmeniz mantıklı olabilir. Çocuk sırt çantalarının popülaritesinde düşüş olduğunu unutmayın, üniversiteye devam eden öğrencileri hedeflemelisiniz.

13. Kedi Gözü Güneş Gözlüğü

Yeni bir işe başlamak istiyorsanız kedi gözü güneş gözlüğü harika bir fikir olabilir. İstikrarlı ve güvenilir bir büyüme eğilimi gösteren kedi gözü güneş gözlükleri son yıllarda ciddi bir trend ürün oldu.

Sermaye sahibi değilseniz ayrıca dropshopping olarak da başlanabilecek harika bir iş fikri. Hemen hemen tüm güneş gözlüğü firmaları dropshopping için girişimcilere fırsat sağlamaktadır.

14. İş Kıyafeti

Güvenlik ayakkabıları, göz korumaları ve iş kıyafetleri son dönemde birçok işletme tarafından mecburi kılındı. İş güvenliğinin artmasıyla birlikte iş kıyafetlerine olan ihtiyacın da düzenli olarak artması bekleniyor. İş kıyafetlerine yönelik pazarlama planlarını özellikle işletme sahiplerine yönelik yapmak daha mantıklı olacaktır.

15. Topuklu Ayakkabı

Kadın topuklu ayakkabıları nişi en istikrarlı e-ticaret iş fikirlerinden biri haline geldi. Bu başlangıç ​​fikri aslında yeni bir şey değil ve uzun yıllardır en iyi uzun vadeli iş fikirlerinden biri. Instagram ve Facebook reklamları ile iyi bir marka çalışması yapılabilir.

16. Dantel Sütyen

Yıllar boyunca istikrarlı bir büyüme elde eden dantel sütyen sektörü son yıllardaki moda değişimleri ile birlikte ciddi bir yükseliş trendine girdi.

İç çamaşırı e-ticaret mağazalarının tüm satışlarının yüzde 55’i dantel sütyen barındıran siparişleri içeriyor.

Çevrimiçi mağazanızda bir dantel sütyeni pazarlamak için yaratıcılığınızı kullanmanızı gerektirecektir. Çıplaklık içeren reklamlar genellikle Facebook ve Instagram tarafından reddediliyor. Dantel sütyenlerin resimlerini canlı renkli arka planlar üzerinde kullanmanız ve reklamınızın kabul edilmesini ve ilgi çekmesi için eğlenceli şekillerde stil oluşturmanız gerekecek. Facebook ve Instagram pazarlamanız için La Senza ve Victoria’s Secret gibi markalardan ilham alabilirsiniz.

17. Korse Çorap

Korse çorapları , rahatsızlık, şişme ve daha fazlasını azaltmaya yardımcı olmak için bacaklarınıza basınç uygular. Genellikle ödem, tromboz ve daha fazla rahatsızlık çeken kişiler tarafından giyilirler. Sıkı olabilirler, genellikle bacaklarınızdaki kan akışını iyileştirmeye yardımcı olurlar. Mağazanızda sıkıştırma çorapları satıyorsanız, kullandığınız dile dikkat etmelisiniz. Çünkü bu ürünleri direkt bir sağlık ürünü olarak satmanız için çeşitli lisanslar almanız gerekir. Genellikle “yardımcı” ifadesi yeterli olacaktır.

18. Büyük Beden Giyim

2018’in en iyi iş fikirleri arasında yer alan büyük beden giyim ürünleri daha fazla üretici ve perakendeci ile gittikçe yayılıyor. Büyük beden giyim ürünleri, obezitedeki ciddi artış nedeniyle ilerleyen yıllarda da en çok ihtiyaç duyulan ürün grupları arasında yer almaya devam edecek.

19. Bodysuit

Uzun yıllardır çıt çıtlı body olarak adlandırılan genel amacı uyurken kullanılmak üzere piyasaya çıkan bodysuitler, dünyaca ünlü mankenlerin günlük hayatlarında kullanmaya başlamaları üzerine bir anda moda trendleri arasında yer almaya başladı.

Yalnızca bodysuit’ler içeren bir e-ticaret platformu kurulabileceği gibi yeni bir marka oluşturmak için de çaba gösterilebilecek harika bir ürün grubu.

20. Bambu Diş Fırçası

Yeni bir iş fikri arıyorsanız, bambu diş fırçaları tam size göre olabilir. 2018’in başından beri arama motorlarında ciddi bir arama yükselişine sahip bir ürün. Plastiğin zararlarından kaçmak isteyenler için tercih edilmeye başlanılan bir ürün olan bambu diş fırçalarının kar marjı da birçok benzer ürüne göre çok daha yüksek.

Henüz Türkiye’de yüksek bir satış hacmine sahip olmasa da doğru bir pazarlama ile sektör girişimciler için ciddi bir fırsat barındırıyor.

21. Saç Bakım Araçları

Moda artık kadınların hayatına her geçen gün daha fazla dokunmaya başladı. Ve moda değişimlerinin ilk olarak hedefledikleri konu da saçlar. Bu kapsamda saç bakım araçlarına olan ilgi düzenli olarak artış gösteriyor. Güzellik ürünleri satan mağazaların en çok talep gören bölümlerinden biri olan saç bölümlerinde ise bakım araçlarına yoğun ilgi var. Gelecek yıllarda da büyük firmaların yeniden pazarlama çalışmalarıyla sektörün ciro artışlarını koruması bekleniyor.

22. Bebek Tulumu

Dünyada çocuk doğurganlığı hızı ciddi bir düşüş eğiliminde olsa da, insanların bebekleri için harcadıkları para ilginç bir şekilde yükselişte. Aslında sadece bebek tulumu değil, tüm bebek ürünlerine yönelik iş fikirlerinde parlama var. Ancak bebek tulumlarına olan ilgi ise en çok dikkat çeken niş ürünler arasında yer alıyor.

Kadınlar, bebek tulumlarının ana tüketicileri olma eğilimindedir. Anneler, genellikle bebeğinin kıyafetlerini alırken, bebek tulumlarını ise teyzeler, büyükanneler ve diğer aile üyeleri ve arkadaşlar tarafından da satın alınıyor. Bu nedenle mağazanızda bebek tulumu satmaya karar verirseniz, bir hediye paketi uygulamasına gitmeniz mantıklı olacaktır.

23. Yapay Çiçekler

Hemen hemen her organizasyon ve dekorasyon için çiçeklere ihtiyaç duyuluyor. Ancak doğal çiçeklerin kullanımı hem maliyeti artırıyor hem de bakım ihtiyacı nedeniyle dekoratif sorunların yaşanmasına neden oluyor. Bu nedenle artık organizasyon firmaları yapay çiçekleri kullanmaya başladı.

Ayrıca birçok doğal çiçeğin nakliyesinde de büyük sorunlar var. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda yapay çiçeklerin direkt hediyeler dışında hemen hemen tüm sektöre sahip olması bekleniyor.

24. Gece Görüş Kameraları

Özellikle güvenlik endüstrisinde yeni bir iş fikri arayanlar için harika yeni bir niş ürün grubu. Geceleri çekilen video görüntülerini net bir şekilde görebilmenizi sağladığı için, suçu önlemeye veya şüphelileri yakalamaya yardımcı olabilir. Bu da ürün grubunu gittikçe daha popüler kılıyor.

Ayrıca sosyal medya platformlarında gece görüş kameralarına ilgi gösteren doğa grupları var. Bu gruplar da ilk pazarlama hedefleriniz arasında yer almalı

25. Fil Dekor Ürünleri

Eski bir Çin öğretisi olan Feng Shui’de şans getirdiğine inanılan fil dekor ürünlerine olan ilgi, internetin kullanımı ile birlikte bilgiye erişenler tarafından en çok aranan ürün grupları arasında yer almaya başladı. Bu ürünleri pazarlarken yine Feng Shui’deki şans faktörüne yönelik viral çalışmalar yapılmalı.

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir