1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

13+ Yeni Girişimcilik ve İnovasyon Fikirleri

13+ Yeni Girişimcilik ve İnovasyon Fikirleri
0

Girişimcilik çok ciddi bir süreç olarak değerlendirildiği zaman, başarılı girişimcilerin yeni fikirler ile dünyaya katkı sağladığı ve bir sorun için çözüm önerileri ortaya koyduğu görülebilir. Bu kapsamda girişimciler için İnovasyon çok ciddi ve değerlendirilmesi gereken bir süreçtir.

Başarılı girişimcilerin odaklandığı en önemli konu “bir sorunu veya eksikliği çözmek”tir. Bu nedenle girişimciliğin temelde bir sınırı yoktur. Girişimcilik insanların bulunduğu her alanda uygulanabilir ve paraya dönüştürülebilir.

Hep birlikte dünyadaki girişimcilerin yeni inovasyon fikirlerine göz atalım…

1- GÖRÜNMEZ KORUMA

Akıllı cep telefonlarının korumaları çok yoğun bir satış rakamına sahip. Ancak bu korumalar, binlerce lira para verdiğimiz telefonların görüntüsünü büyük ölçüde bozuyor. Bu sorunu fark eden bir firma görünmez akıllı cep telefonu koruması üretti. Malzeme için nanoteknoloji kullanıldı.

2- DİYET İZLEYİCİ SENSÖR

Diş Sensör

İnsanların diyetini takip etme süreci için kullandığı çok sayıda ekipman var. Ancak onlarca ekipman ve tetkik aracılığı ile diyeti kontrol etmeniz gerekirken, bir girişimci bu ekipmanların tümünü küçük bir sensörde buluşturdu. Sensör dişe takılıyor ve yenilen her şeyi bünyesine kaydediyor.

3- BIÇAK ve KAŞIK BİR ARADA

Çatal ve kaşıkları bir araya getiren yeni inovasyon ürünü. Ürün sıcak suya ve yıkanmaya karşı da oldukça dirençli bir şekilde üretildi.

4- DRONE KOLU

Droneler her noktadan görüntü alamıyor. Bu sorunu fark eden girişimciler yeni bir robotik kol üretti. Yaklaşık 70 santim olan bu kol aracılığıyla görüntü alınmayan her noktadan çok net görüntü alınması sağlanıyor. Drone kolu ortalama 300 dolardan satışa sunulmaya başlandı ve tamamen kumanda ile kontrol ediliyor.

5- KAHVE İSİMLENDİRME

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kahvenizin üzerine istediğiniz her şeyi yazmak ister misiniz? Cihaz malt bazlı bir mürekkep ve tamamen içilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Yaratıcı Firma / Marka Sloganları | Slogan Nedir? Örnekleri

6- CİHAZ TEMİZLEME

PhoneSoap

Örneğin akıllı cep telefonunuzun üzerinde ne kadar bakteri olabileceğinizi tahmin edebilir misiniz? Yada klavyeniz üzerinde… Bu bakterileri nasıl temizleyeceksiniz? Maalesef mevcut ürünler bu konuda tam anlamıyla bir sağlıklı ve hijyenik seçenekler sunmuyor. Bunun üzerine üretilen PhoneSoap adlı bu cihaz aracılığıyla bütün cihazlarınızı temizleyebileceksiniz.

7- KALP SORUNLARINI BELİRLEYEN UYGULAMA

kalp

Artık akıllı cep telefonlarının uygulamaları ile yapılamayacak bir şey kalmadığını düşünmüyorsanız eğer henüz Precordior ile tanışmadınız. Program aracılığıyla kalp atışlarınız ve olası inme – kalp krizi riskleriniz ortaya çıkartılıyor. Uygulama Finlandiya’daki Turku Üniversitesi profesörleri tarafından hazırlandı.

8- TOKSİK OLMAYAN SAÇ BOYASI

grafen

Saç boyaları belirli ölçülerde toksik maddeler içeriyor ve bu maddeler zamanla sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bunun üzerine harekete geçen girişimciler, toksik olmayan Grafen bazlı saç boyası ürettiler. Ürünün seri üretime geçtikten sonra dünyanın her yerinde yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Henüz boya siyah ve kahverengi olarak Grafen’in orijinal renkleri ile üretildi, yeni renkler için de çalışmalar sürüyor.

9- GÜNEŞ ENERJİLİ BİSİKLET

Güneş enerjisini kullanarak batarya dolumu sağlayan bu bisiklet aracılığıyla dilediğiniz her yerde bisikletinize ek güç sağlayabilirsiniz. Elektrik olmayan bölgeler için uygun bir ürün, ancak ekipmanların taşınması bir miktar sorun çıkartabilir. Ürün geliştirme aşamasında bulunuyor.

10- ISITMALI ELDİVENLER

Piyasada birçok ısıtmalı eldiven ürünü bulunuyor. Ancak inovatif olarak tam kullanıma uygun olmayan bu ürünlerin yerine 6.5 saat çalışma sağlayan Ravean’in yeni ürünlerine göz atın. Üstelik çifti 200 doların bile altında satışa sunuluyor ve tamamen güvenli.

11- SÜPER MİNİ KOŞU BANDI

Çok yer kaplayan ve taşınması zor koşu bantlarının yerine süper mini koşu bandıyla tanışın. IPO Sports tarafından üretilen yeni ürün sayesinde koşu bantları için alan ayırmanıza gerek kalmıyor. Koşu bandının bir kolu ve rahatsız edici bir ağırlığı da yok.

12- ÇELİK KADAR GÜÇLÜ AHŞAP

ahşap

Ahşaplar güçlü yapılarda kullanılamıyor. Bunun için genellikle çelik kullanıyoruz. Ancak Maryland Üniversitesi’ndeki bir ekip ahşabı mikrofiber ile çelik kadar güçlü kılmayı başardı. Ürün titanyum alaşımlarının yerine rahatlıkla kullanılabiliyor.

13- TEMİZ SU ÖLÇER

Evimizde yada herhangi bir yerde karşı karşıya kaldığımız suyun temiz olduğunu öğrenmek için girişimciler yeni bir temiz su ölçer fikrini ortaya koydu ve bu ürününün prototipini geliştirdi bile. Ürün CES 2018’in en iyisi seçildi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir