1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Hızlı Bir Ek Gelir İçin: Direksiyon Dersi Verin

Hızlı Bir Ek Gelir İçin: Direksiyon Dersi Verin
1

Türkiye’de son dönemde ehliyete olan taleplerde ciddi düzeyde artış var. Özellikle kadınların iş dünyasında daha fazla yer almaya başlamasıyla birlikte kadınların ehliyet talepleri tam anlamıyla rekor seviyelerde bulunuyor. Kadınların ise erkeklere göre genellikle direksiyon dersine olan talebi çok daha fazla. Her ne kadar ehliyet kursları bu konuda destek sağlıyor olsa bile birçok ehliyet kursu bu süreci haftalık yarım saat ile sınırlandırıyor, bu da şoför adayları için yeterli olmuyor. Bu doğrultuda kadınlar direksiyon dersi veren uzmanlardan destek alıyor. Sık bilinen bir hata olarak, direksiyon dersi vermek için kendinize ait bir arabaya ihtiyacınız yok.

Bir ehliyetiniz varsa, hızlı bir ek gelir kazanmak için büyük bir şansınız var. Direksiyon dersi vermeye başlayarak kısa sürede önemli düzeyde para kazanabilirsiniz. Küçük ilçeler de dahil olmak üzere hemen hemen her lokasyonda direksiyon dersi almak isteyenleri rahatlıkla bulabilmek mümkün. Ancak onlara ulaşmak için biraz çaba göstermeniz gerekebilir. Özellikle ilk adayları almak ve referans edinme süreci için biraz uğraşmanız gerekecek.

ÖNCELİKLE YETERLİLİĞİNİZİ DÜŞÜNÜN

Direksiyon dersi vermek için elbette iyi bir şoför olmanız gerekir. Türkiye’de 18 yaşında ehliyet alınabildiği düşünüldüğünde, bu işi 20 yaşında yapamazsınız; Çünkü insanlar size güvenmeyecektir. Mutlaka 5-6 yıldan uzun bir süredir ehliyet sahibi olmanız önemlidir. Bu insanlara daha fazla güven sağlayacaktır. Ancak elbette 10 yıldan uzun bir süredir ehliyet sahibiyseniz bile kendinizi yeterli hissetmiyorsanız, yine bu işi yapmanız pek mantıklı olmayacaktır.

ARABAYI TEMİN EDİN

direksiyon ders

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kendinize ait bir arabanız varsa kazandığınız para daha fazla artacaktır, ancak kendinize ait bir arabanız yoksa da bu işi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey saatlik araç kiralamak olacak. İlçenizde veya şehrinizde bulunan araç kiralama şirketlerinden saatlik araç kiralayarak da bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer saatlik kiralamaya istekli görünmüyorlarsa, bu durumda birçok işi aynı güne sığdırmanız ve planlamanızı buna göre yapmanız gerekecek, aksi durumda zarar edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evde Dekoratif Vazo Yapımı ile Para Kazanın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tam Zamanlı Çalışırken Ek Gelir Elde Etmenin 8 Yolu

Referans edinmek için arabanız olmadığı dönemlerde zararına da çalışabilirsiniz, ilk dönemden sonra insanlar sizi yakınlarına da mutlaka tavsiye edecek ve aynı dönemlerde çok daha fazla aday bulabileceksiniz; Bu da araç kiralayarak da para kazanmanızı sağlayacaktır.

REKLAM YAPIN

İlk müşterilerinizi bulmak için reklama ihtiyacınız olacak. Reklam yapmak için en çok önerdiğimiz alan ise sosyal medyadır. Hemen bir Facebook ve Instagram sayfası açarak; yaşadığınız lokasyona yönelik yayın yapan haber sitelerinin sosyal medya sayfalarına küçük bütçeler ile reklam verin “Uzmanından direksiyon dersi verilir” gibi. Bu durumda telefonunuz mutlaka çalacaktır.

Ve telefonunuz çaldığı zaman insanlara güven vermeniz gerekecek, onlara bu işin çok kolay olacağını ve direksiyon sınavından da kolaylıkla geçeceklerine yönelik güven sağlayıcı cümleler kullanmanız gerekecek. İşi aldıktan sonra da yeteneklerinizi göstermeniz ve insanları memnun etmeniz gerekir. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa Youtube’de direksiyon dersi veren uzmanların videolarına göz atmanızı ve özellikle adayların heyecanını almak konusundaki ipuçlarına kulak vermenizi öneririz.

NE KADAR KAZANILIR?

Genellikle bir saatlik direksyon dersinin bedeli 120 TL’dir. Ancak toplu alımlarda bu rakam değişebiliyor. Örneğin bir aday ayda 10 kere 1 saatlik ders almak istediğini söylediği zaman rakam 1.200 TL olmayacaktır.

Ortalama olarak ayda 10 tane aday bulmanız durumunda aracınız size aitse, aracın akaryakıt masrafları düşüldüğünde geliriniz 10 bin lirayı aşacaktır. Ancak araç size ait değilse bu durumda geliriniz yarı yarıya kadar düşüş gösterebilir. Araç size ait değilse mutlaka aynı gün içerisinde birkaç randevu ayarlamaya çalışın, böylelikle maliyet düşecektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Direksiyon eğitimi verecek olan kişilerin direksiyon usta ögreticisi sertifikasına sahip olmaları bu sertifikayı alacak olanların da en az 2 yıllık üniversitelerden mezun olmaları gerekmekte. Ayrıca direksiyon eğitim aracının özel tertibatlı olması gerekiyor. Sürücü kursları dışında da bu tip araçlara izin verilmiyor. Bu ozelliklere haiz olmadan ders verilmesi ve bu kişilerden özel ders alınması da suçtur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir