Düşük Sermayeli Karlı İş Fikri: Fotoğraf Restorasyon Hizmeti Sağlamak

Düşük Sermayeli Karlı İş Fikri: Fotoğraf Restorasyon Hizmeti Sağlamak hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Düşük Sermayeli Karlı İş Fikri: Fotoğraf Restorasyon Hizmeti Sağlamak ile benzer konular hakkında bilgi almak için İnternetten Para Kazanmak, Karlı İşler, Yeni İş Fırsatları, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Karlı ve değerlendirilebilir bir iş fikri arıyorsanız, son dönemde daha çok artan talepler ile karşılaşılan Fotoğraf Restorasyon hizmeti sağlayabilirsiniz. Elbette bir fotoğraf restorasyon işletmesi açmak için ciddi düzeyde bir teknik bilgiye ihtiyacınız olacak. Bu nedenle fotoğraf düzenleme programları hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, öncelikli olarak bu konuda kendinizi geliştirmeniz gerekecek.

Bir fotoğraf restorasyon işletmesini bağımsız ve tek başınıza dahi kurabilirsiniz. Hatta direkt olarak evdeki bilgisayarınızdan da çalışabilirsiniz. Bu kapsamda çok düşük sermayeli olarak başlayabileceğiniz bir ek iş fikri olarak da değerlendirilebilir.

FOTOĞRAF RESTORASYONU NASIL YAPILIR

Dünyada fotoğraf restorasyonu genellikle Adobe Photoshop ile yapılmaktadır. Bu program ücretlidir, ancak ücretsiz birçok alternatifi de bulunuyor. Kendi başınıza kursa gitmeden bu konuda bilgi sahibi olmak için Youtube’deki sayısız videoları kullanabilirsiniz. Elbette fotoğraf restorasyonu sadece bilgisayardan yapılmıyor, ek olarak elden de çeşitli işlemlerin yapılması gerekiyor. Yine bu konuda Youtube’de sayısız video bulabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2019 İçin Harika Düşük Sermayeli 9 İş Fikri

Fotoğraf restorasyonu ve renklendirme hizmetlerini vermeye başlarken, ilk olarak tarihten aldığınız genel birçok yıpranmış, solmuş, su ile ıslanmış, yanmış fotoğraflar üzerine deneme yapmanızı öneriyoruz. Başka birine ait, orijinal bir fotoğraf üzerinde asla çalışma yapmayın, öncelikle fotoğrafı çoklayın ve kopyası üzerinden çalışma yapın.

Fotoğraf restorasyon hizmeti için gerekli Adobe programlarını çalıştırmak için de ekran çözünürlüğü yüksek ve yüksek işlemci performansı sağlayan bir bilgisayara ve gelişmiş bir renkli yazıyıca da ihtiyacınız olacak. Bu nedenle ortalama olarak 10 bin liralık sermayeye ihtiyacınız olacak.

NASIL İŞ ALINIR

Fotoğraf restorasyonu konusunda kendinizi geliştirdikten ve iş almaya başlayabilecek düzeye geldiğiniz zaman, size ilk olarak önerimiz sosyal medya hesapları açarak buradan iş almaya çalışmanız olacak. Özellikle Instagram’da mutlaka hesaplar oluşturun ve küçük çaplı reklamlar verin.

Türkiye’de de 1900 ile 1960 yılları arasında özellikle insanların ebeveynlerine ait çok değerli resimler bulunuyor, bunların birçoğu için önemli düzeyde restorasyon ihtiyacı bulunuyor. Sosyal medya sayfalarını açtığınız zaman mutlaka çalışmalarınızı yayınlayın ve insanların ilgisini çekmeye çalışın. Elbette bu konuda birkaç rakibiniz var, onların da ayırt edici özelliklerini dikkate alın.

Ek olarak Google Türkiye’de “Fotoğraf Restorasyonu” ve “Fotoğraf Renklendirme” gibi aramalar da aylık 10 bine yakın kişi tarafından aranıyor. Bu nedenle bir internet sitesi açarak, bu aramalara yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Düşük Sermayeli Karlı İş Fikri: Fotoğraf Restorasyon Hizmeti Sağlamak hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!