Dikkat Çeken 9 Seyyar İş Fikri

Dikkat Çeken 9 Seyyar İş Fikri hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Dikkat Çeken 9 Seyyar İş Fikri ile benzer konular hakkında bilgi almak için Dükkan Açmak, Karlı İşler, Sermayesiz İş Fikirleri, Yeni İş Fırsatları, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Her iş fikri için uygun bir dükkan seçmenize elbette gerek yok. Hem dolaşırken, hem de insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda seyyar iş fikirleri ile para kazanma şansınızı artırabilirsiniz. Üstelik seyyar iş fikirlerinde, birçok iş fikrine göre yüzlerce ek maliyetten de sıyrılmış olursunuz.

Daha esnek çalışma koşulları sağlayan seyyar iş fikirleri aracılığıyla, düşük sermayeli olarak ve sık sık değiştirebileceğiniz bir iş fikri altyapısı elde etmiş olursunuz. Örneğin seyyar olarak çiçek satışına yöneldikten bir hafta sonra şekerleme satışı da yapabilirsiniz. Ortalama olarak bu iş fikrine giriş için 17 bin liraya ihtiyacınız olacak. Bu aldığınız aracın niteliğine göre değişiklik gösterecektir.

Genellikle düzenlenmiş bir kamyon, treyler, kamyonet, otobüs veya küçük seyyar tezgahlar ile yapılan iş fikirlerine yönelik 9 dikkat çekici örnek…

1. SANAT OKULU

Genellikle çocuklara resim, çizim, karikatür ve baskı gibi sanatsal faaliyetlerin öğretildiği bir ortam sağlayan sanat okulu, son dönemde en trend iş fikri olarak dikkat çekiyor. Özellikle çocukların yoğun olarak bulunduğu alanlar için değerlendirilebilir.

https://www.instagram.com/p/BVNEG2hFubW/

2. ARICILIK DANIŞMANLIĞI

İnsanlar son dönemde arı yetiştiriciliğine yönelmiş durumda. Ancak çoğu insan bu işe nasıl başlayacağını bilmiyor. Özellikle kırsal bölgelerde yaşayanların başlamak istediği arıcılık faaliyeti için bir seyyar hizmet sağlayabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/BUxYBKeh6pS/

3. ÇİÇEKÇİ

İnsanların sadece gördüğü için satın alabildiği çiçeklere yönelik bir seyyar araç hazırlanabilir. Mobil çiçek araçları sayesinde birçok çiçekçinin giremediği alanlarda satış yapabilir ve kısa sürede ciddi satışlar elde edebilirsiniz. Aracı şık bir şekilde düzenlemeye özen gösterin.

https://www.instagram.com/p/BgeIsJqjbKa/

4. KİTAPEVİ

İnsanların nerede ne zaman kitaba ihtiyacı olacağını belirlemek elbette zor. Üstelik maddi imkanlar nedeniyle birçok kitapçının kapandığı bir dönemde maliyetlerden sıyrılabilen bir kitapevi kurmak için harika bir yol.

https://www.instagram.com/p/BbCoxbtl6Ho/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pazarda Tezgah Açmak

5. KAHVE

Türkiye’de son dönemde en çok açılan işletmeler genellikle cafelerdir. Bu cafelerde de en çok kahve tüketiliyor. Ancak birçok alanda cafe açmak için aylık 40-50 bin liralık kira ve onlarca personel maaşı ödemeniz gerekir. Daha basit bir şekilde kahve satışı yapmak için ise bir mobil kahve aracı kesinlikle ilginizi çekecektir.

https://www.instagram.com/p/BghTEFyji3h/

6. ÇEŞİTLİ ATIŞTIRMALIKLAR

Çeşitli atıştırmalıklara yönelik seyyar araçlar – tezgahlar da ciddi bir iş hacmi sağlıyor. Pamuklu şekeler, patlamış mısır, dondurma ve çeşitli ürünler olabilir. Festival ve konser gibi etkinlikleri kaçırmamaya özen gösterin.

https://www.instagram.com/p/BFWqk2UmWyO/

7. BİSİKLET TAMİRİ

Düzenli bisiklet yollarının olduğu sahil gibi noktalarda bisiklet kullanımı çok yoğundur. Bu alanlarda bisiklet sahiplerinin sık sık bisiklet tamircisine ihtiyacı olur. Eğer yeteneğiniz varsa seyyar bir bisiklet tamir noktası oluşturabilirsiniz. Sadece tamire odaklanmanız gerekmez, aksesuar satışı da yapmanız mantıklı olacaktır.

https://www.instagram.com/p/BTuGbVuFBEw/

8. BERBER

Herkesin bir berberi olabilir ancak özellikle turistik amaçlı konaklamanın müsait olduğu alanlarda berber ihtiyacı sık bir şekilde doğmaktadır. Ayrıca düğün fotoğraflarının sıklıkla çekildiği bazı noktalar bulunuyor, buralarda da hizmet vermek kesinlikle mantıklı olacaktır. Herkes fotoğraflarda çok güzel çıkmak ister 🙂

https://www.instagram.com/p/BYOz2QiDCJ9/

9. YERİNDE OTO YIKAMA

Türkiye’de çok aktif değil ancak son dönemde adı duyulmaya başlanan bir iş fikri olan yerinde oto yıkama hizmetine odaklanabilirsiniz. Yerinde oto yıkama ile genellikle susuz, buharlı bir oto yıkama seçeneği sunuluyor. Buharlı bir temizlik makinesinin fiyatı 7 bin liradan başlıyor.

https://www.instagram.com/p/BCtf5fZD-t6/

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Dikkat Çeken 9 Seyyar İş Fikri hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Dikkat Çeken 9 Seyyar İş Fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!