Ziraat Bankası’ndan Yüzde 0,99 Faiz ile Konut Kredisi – Hesaplama

konut

Türkiye’de son dönemde artan konut stoğunu eritmek üzere harekete geçen hükümet, Ziraat Bankası aracılığıyla faizleri düşürdü. Ziraat Bankası’ndan yapılan son açıklamaya göre, konut kredisi faizleri yüzde 0,99’a çekildi. Üstelik 120 aylık konut kredisi vade sınırı ise 180 aya çıkarıldı.

Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, geçtiğimiz hafta Merkez Bankası tarafından düşürülen faizlere paralel olarak konut kredisi faizlerini düşürdü. Bankanın yaptığı yeni kampanyada, konut kredisi faizleri yüzde 1,50 seviyelerinden yüzde 0,99’a çekildi. Ayrıca konut kredilerinde daha önce uygulanan 10 yıllık vade sınırı da 15 yıla çıkarıldı. Böylelikle tüketiciler kira öder gibi konut alma şansına sahip olacak.

500 BİN LİRAYA KADAR

Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen yeni kampanyadan faydalanmak isteyen tüketiciler en fazla 500 bin lira olmak üzere, 15 yıla kadar yüzde 0,99 faizli konut kredisinden yararlanabilecek. Konut kredisinden faydalanmak isteyen tüketiciler Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek konut kredisi için başvuruda bulunabilecek.

HESAPLAMA

Bankanın sağladığı son konut kredisi indirimi ile birlikte, konut kredisi için örnek hesaplamalar şöyle;

100.000 TL – 120 AY VADELİ
Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

200.000 TL – 120 AY VADELİ

300.000 TL  – 120 AY VADELİ

400.000 TL – 120 AY VADELİ
500.000 TL – 120 AY VADELİ

SATIŞLARIN ARTMASI BEKLENİYOR

Türkiye’de son 10 yılda en aktif sektörler arasında yer alan konut sektöründe, son 1 yıldır seçimler, yüksek döviz kuru ve yüksek faizler nedeniyle konut stoğu 2 milyonu aştı.

Gayrimenkul temsilcileri uzun bir süredir konut kredisi faizlerinin düşmesini bekliyordu. Merkez Bankası’nın geçtiğimiz hafta faizleri 425 baz puan indirmesi sonrasında gözler bankalara çevrilmişti. İlk hamle ise kamu bankası olan Ziraat Bankası’ndan geldi.  Ziraat Bankası’nın faizleri 1 puanın altına düşürmesiyle birlikte, görüşlerini paylaşan gayrimenkul temsilcileri, konut stoğunun 2019 yılında yüzde 30 erimesini bekliyor.

Sadece konut kredisi faizlerinin düşürülmesi değil, konut kredisi için uygulanan 10 yıllık vade sınırının 15 yıla çıkarılması da, kira öder gibi konut satın alınması için önemli destek sağlayacak. 200 bin liraya kadar olan konut kredilerini satın almak isteyen tüketiciler, 15 yıllık vadeyi seçmeleri durumunda aylık ödeyecekleri tutar 2 bin liranın altına düşecek.

KONUT FİYATLARI DÜŞTÜ

Konut stoğunda rekor seviyelere ulaşılmasının ardından birçok gayrimenkul projesinde konut fiyatları düştü. Konut almak isteyen tüketiciler, 2018 yılına göre aynı projeleri yüzde 10’u aşkın indirimler ile alma şansına sahip olabiliyor. Ek bilgiler: Konut Fiyatları Hızla Düşüyor

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık