1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Yurtdışına Distribütör ile Açılmak

Yurtdışına Distribütör ile Açılmak
0

Halihazırda bir işletmeniz, ürün veya hizmet satışınız varsa bu işi yurtdışına da taşımayı daima düşünmelisiniz. Yurtdışına açılmak bir işletmenin karlılığını artıracağı gibi marka konusunda da eşsiz fırsatlar sağlamaktadır. Yurtdışına açılmayı planlıyorsanız, bunun en düşük maliyetli ve basit yolu ise Distribütör bulmaktır. Distribütörler genellikle bir işletmenin bir ülkedeki tüm çalışmalarını yürütmek için kurulmaktadır.

Türkiye’de de birçok ABD ve Avrupa firmasının on binlerce Distribütörü bulunmaktadır. Distribütörlük bir ülkeye açılmanın ve ihracat yapmanın en düşük maliyetli ve basit yolları arasında yer alıyor. Eğer sizde ihracata başlamak ve başka ülkelere açılmayı planlıyorsanız Distribütörlük fırsatlarını değerlendirin.

Distribütör Nasıl Bulunur?

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bir ülkeye açılmayı planlıyorsanız eğer şüphesiz ilk olarak Distribütörü nasıl bulacağım diye düşünüyorsunuzdur… Bunun için en çok kullanılan yöntem ise rakiplerin kimlerle çalıştığını bulmaktır. Direkt olarak rakip şirketleri arayarak bu bilgiyi bulmak zor olabilir, çünkü rakipleriniz bu bilgiyi sizinle paylaşmak istemeyebilir. Bu nedenle yapmanız gerekenler ticari fuarlara katılmak, ticari yayınlardaki ilanları değerlendirmek, uluslararası firmaların birleştiği dizin web sitelerinden ilgilenebilecek şirketleri aramak olmalı. Her durumda da aradığınız Distribütörü bulmanız zor olmayacaktır.

Ancak Distribütörlük şartları bu adımda büyük önem arz ediyor. Çünkü Distribütörler de yüksek kar fırsatlarını değerlendirmeyi daha fazla isteyecektir. Bu nedenle ürün veya hizmetinizin ne kadar talep gördüğünün iyi bir şekilde sunulabilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  1 - 2 Bin Lira ile Ne İş - Yatırım yapılır? (1000 - 2000 TL)
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir