1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Yunanistan İş İmkan ve İlanları

Yunanistan İş İmkan ve İlanları
0

Türkiye’de insanların en uğrak noktalarından biri olan Yunanistan’da eğer çalışmak için iş imkanı ve ilanlarına göz atmak istiyorsanız, bu konuda harika birkaç platformu kullanmanız yeterli.

Türkiye’de insanların özellikle Euro gelir elde etmek için en çok gittiği ülkelerden biri olan Yunanistan’da, birçok farklı sektörde iş bulmanız mümkün. Ancak özellikle İngilizce bilmemeniz durumunda bu iş imkanlarından faydalanma şansınız çok zor. Yunanistan iş ilanları sitelerinin birçoğu Yunanca olarak hizmet veriyor, muhtemelen de Yunanca bilginiz yoktur. Bu durumda iş ilanlarına göz atmak Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz. Chrome tarayıcıda bulunan otomatik çeviri özelliği sayesinde, Yunanca’dan İngilizce’ye veya Türkçe’ye çevrilmiş şekilde internet sitesini kullanabilirsiniz.

Yunanistan’ın en büyük insan kaynakları platformu Kariera‘dır. Hemen hemen ülkedeki en büyük şirketlerin tamamı iş ilanlarını Kariera’dan yayınlamaktadır. Platformda yayınlanan neredeyse tüm ilanlarda DİL seçeneği bulunur. Eğer Yunanca bilmiyorsanız, Yunanca talep edilen işlere başvuruda bulunmamanızı öneririz. Birçok ilanda sadece İngilizce seçeneği de bulunuyor. Ayrıca platformda Türkçe dil isteyen bazı ilanlar da bulunuyor, ancak elbette sınırlı düzeyde.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yunanistan’da iş ilanları konusunda Kariera kadar tercih edilen bir diğer platform ise Skywalker‘dir. Platform Yunanca’dır ve ücretsiz üye olarak iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bizce kullanıcı odaklılık konusunda en kolay çözümü sağlayan platform olarak öne çıkıyor. Sitede 60 bine yakın iş ilanı bulunuyor.

Yunanistan’da en fazla iş ilanları barındıran 2’nci platform Jobfind‘dir. Jobfind ücretsiz olarak hizmet sağlıyor, bir üyelik oluşturarak iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ancak her başvuruda elbette şartlar farklıdır. Ayrıca platformun en önemli hizmeti DİL’e göre iş arama şansınızın bulunması. Örneğin sadece İngilizce biliyorsanız, İngilizce içerikli iş ilanlarını bir tık ile bulabiliyorsunuz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Steve Jobs’un Hayatından 5 Umut Verici Öğüt
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir