1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Youtube’den Para Kazanmak: Gelirler Yüzde 40 Arttı

Youtube’den Para Kazanmak: Gelirler Yüzde 40 Arttı
0

Dünyanın en büyük sosyal video platformu Youtube’de içerik üreticisi olan Youtuberlerin gelirlerinde son dönemde önemli düzeyde artış yaşanıyor. Youtube’ye girmek için en doğru zamanı bekleyen girişimciler için belki de şartlar hiç bu kadar iyi olmamıştı.

İnternetten para kazanmak isteyen girişimciler için en önü açık iş fikirlerinden biri elbette Youtube’den para kazanmaktır. Sadece birkaç video ile bile binlerce dolar kazanmanın mümkün olduğu Youtube’de gelirler son dönemde yüzde 40’a yakın artış gösterdi. Youtube’de yaşanan bu gelir artışının en büyük nedenlerinden biri ise, Youtube Premium servisinin devreye girmesiyle birlikte, Youtube’nin kullanıcıları rahatsız edecek derecede reklamları artırması.

Standart olarak Youtube Kazanç / Gelir Hesaplama bölümümüzde de yer aldığı üzere 1 milyon izlenmeye sıradan bir kanalın kazancı 700-800 TL düzeyindeydi. Ancak Youtube’nin insanları Premium sürüme geçirmek için reklamları artırması nedeniyle sıradan kanallarda dahi gelirler 1 milyon izlenme için 2 bin liranın üzerine çıkmış durumda. Ticari konulu kanallarda ise bu gelirler 7 bin lira civarında bulunuyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

TAM ZAMANI

Youtuber olmak isteyenler için Youtube’den para kazanmak üzere yola koyulmak için en doğru zamanda bulunuyoruz. Youtube videolarınızdan elde ettiğiniz gelir aynı zamanda size motivasyon sağlayacak ve bu sayede daha profesyonel olarak video üretimi için çaba gösterebileceksiniz.

Youtube’den para kazanmak isteyenler için bu konuda harika bir rehberimiz bulunuyor. Tüm inceliklerin de yer aldığı Youtube’dan Para Kazanmak adlı rehberimizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dükkan Açmak İstiyorum Ama Sermayem (Param) Yok - Sermaye nasıl bulunur
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir