1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Youtube’de Video Yayınlamak İçin 21 Konu Fikirleri

Youtube’de Video Yayınlamak İçin 21 Konu Fikirleri
1

En çok para kazanabileceğiniz ve kısa sürede bir fenomene dönüşebileceğiniz platformlar arasında yer alan Youtube’de çeşitli videolar yayınlayarak para kazanmanız mümkün. Ancak Youtuber olmaya karar verdiyseniz ancak hangi video konuları veya fikirleri üzerine ilerlemeyi bilmiyorsanız muhtemelen takipçi edinebilmeniz zor olabilir. Çünkü, Youtube’de kanalların belirli bir çizgisinin olması genellikle izleyiciler tarafından daha fazla beğenilir. Abone elde etmek istiyorsanız bu nedenle önerimiz belirli Youtube video konuları üzerine ilerlemeniz olabilir.

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube, her bilgi ve beceri seviyesine sahip insanlar için para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Eğer Youtube’de nasıl para kazanacağınızı bilmiyorsanız, harika rehberimize Youtube’dan Para Kazanmak adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Genellikle bu rehberdeki bilgilerden sonra kanal açan yeni Youtuber’ler en çok “ne tür videolar çekmeliyim, ne tür videolar izlenir” gibi sorulara sahip oluyor. Bu rehberin devamında bu sorulara cevap sağlayacağız.

YOUTUBE VİDEO ÖNERİLERİ

1. GEZİ

Youtube’de en çok izlenen video kategorilerinden biridir. Herhangi bir şehir, kültürel alan, turistik bölge için videolar.

2. PARODİ

Youtube’nin en aktif videoları arasında yer alıyor. Popüler videoları çeşitli şekilde eğlenceli hale getirebilirsiniz.

3. EĞİTİM

Konu ne olursa olsun eğitim videoları için harika takipçi kitleleri edinmek mümkün.

4. SEKTÖR İNCELEMELERİ

Sektörlere yönelik bilgiler ve istatistikler…

5. EKONOMİ

Youtube’de yatırımcı ve girişimciler için dikkat çekici videolar milyonlarca izlenme elde etmektedir.

6. OYUN

Twitch platformu kadar olmasa da, Youtube’de de oyun videoları ciddi düzeyde izlenmektedir. Elbette seçtiğiniz oyunun yüksek talep görüyor olması gerekir. Ek olarak oyunda başarılı olmanız ek takipçi elde etmenizi sağlayacak.

7. YARIŞMA

Birçok tarzda yarışmalar her zaman izleniyor. Arkadaşlarınıza ihtiyacınız olacak.

8. MAKYAJ

İnanılmaz büyüklükte bir izleyici kitlesine ulaşmayı planlıyorsanız makyaj videoları kesinlikle aradığınız bir kategori olabilir. Ancak milyonlarca Youtuber ile rekabet halinde olacaksınız. Ayrıca Youtube’de en çok içerik üretilen konular arasında yer alması nedeniyle gerçekten farklı bir şeyler yapıyor olmanız gerekir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Para Kazandıran Hobiler | Eğlenerek Kazanın!

9. ŞAKA

Youtube’nin ilk gününden itibaren en çok izlenen video konuları arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

10. MÜZİK

Bildiğiniz üzere başkalarının videolarını Youtbe’de yayınlamak telif hakları nedeniyle yasak. Ancak bu kendi müzik videolarınızı yapamayacağınız anlamına gelmiyor. İyi bir sesiniz var mı?

11. SAHNE ARKASI

Sahne arkası içeriklerine ulaşmak zordur ancak gerçekten çok fazla izleniyor.

12. ANİMASYON

Özel beceri istiyor ancak bazı animasyonlar on milyonlarca kez izlenmiş durumda. İnsanlar eğlenceli, duygusal veya bilgilendirici animasyonlara ilgi duyuyor.

13. SPOR

Futbol, basketbol, voleybol, espor gibi birçok spor dalı bulunuyor. Bir spor dalında uzmanlaşarak çok ciddi düzeyde ilerleme kaydedebilirsiniz. Elbette telif haklarına dikkat edin.

14. TEPKİ

Youtube’de birkaç saat gezdiyseniz tepki videolarının çok izlendiğini fark etmişsinizdir. Neden siz de denemiyorsunuz?

15. FELSEFE

Felsefe ile ilgilenen insanların azalıyor olduğunu düşünebilirsiniz, aslında haklısınız ancak Youtube’de en az içerik üretilen kategorilerden biri olması nedeniyle bu rehbere ekledik. Dikkat çekici bir Felsefe kanalı tüm piyasayı ele geçirebilir.

16. BİLİM

Her zaman, her yerde ve her koşulda ilgi çekici bilim videoları kesinlikle çok izleniyor. Elbette farklı konulara yönelmeniz gerekebilir. Küçük deneyler de mutlaka takipçi kazanmanızı sağlayacak.

17. SİHİR

Özel beceri istiyor olabilir ancak öğrenmeniz zor olmayacaktır. Sihir videoları yine çok izlenen Youtube video fikirleri arasında yer alıyor.

18. RÖPORTAJ

Elbette ünlü insanlara ihtiyacınız olacak. Ünlü insanlara ulaşmak için sosyal medyayı kullanmanız yeterli olacak. Ancak elbette olumlu yanıt almak biraz zor olabilir :)

19. TARİH

İnsanlar her zaman tarihten hoşlanır. Youtube’de farklı anlatıma sahip tarih kanalları var ve çok fazla izlenme elde ediyorlar. Yapmanız gereken en önemli şey, farklı kaynaklardan ilginç bilgiler bulmak olacak. Bu da biraz vaktinizi alabilir. İçerik üretmek tarih kategorisinde gerçekten zordur.

20. HAYVANLAR

Son 5-6 yıldır Youtube’de en çok büyüyen kategorilerden biridir. Herkes sevimli bir kediyi izlemekten hoşlanır. Ancak çok fazla içerik üretildiği için ayırt edilmek zor olabilir.

21. ARAÇ – GEREÇLER

Youtube’de en çok izlenen video konularından biri de araç gereçlere yönelik tanıtım ve nasıl kullanılır videolarıdır. Ayrıca ek olarak kendi becerinize bağlı olarak çeşitli araç – gereçleri üretmek için de videolar üretebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 20 Eylül 2019

    Çok faydalı bir yazı olmuş, bu doğrultuda video cekecekler için çok güzel bir yazı, elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir