1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Yöneticiliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor

Yöneticiliği Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor
0

Yıllarca farklı işlerde çalıştıktan sonra emekli olan İrfan Boz, emekli olduktan sonra da İstanbul’da bir firmada yöneticilik yapmaya başladı. Bu işte çalışırken Romanov Koyunları için araştırma yapan Boz, kısa sürede kurduğu çiftlik ile şimdi paraya para demiyor.

İstanbul’da ticaret odaklı bir şirkette yöneticilik yapan İrfan Boz, yüksek verim sağlayan Romanov Koyunu işine girmeye karar verdi. Bunun üzerine memleketi Sakarya Kocaali’ye yerleşen ve burada Ukrayna’dan getirdiği Romanov Koyunları ile çiftlik kuran girişimci Boz, kısa sürede 100 adet olan koyununu 250’ye çıkarmayı başardı.

MUTLAKA İNCELEYİN: ROMANOV KOYUNU İTHALATI VE FİYATLARI

1’e 5 üretkenliği olan Romanov Koyunu işinin çok karlı olduğunu belirten Boz, konu ile ilgili olarak, “Kendi imkanlarım dahilinde Ukrayna’dan 95’i dişi, 5’i koç olmak üzere 100 adet Romanov Koyunu aldım. Bu koyunların tamamı gebeydi ve şimdi 2’nci gebelikleri ile koyun sayısı 250’e çıktı. Kuzu makinesi olarak bilinen bu koyunlar, 6 ayda bir doğum yapıyor. Ticari olarak bakıldığı zaman en karlı koyunlar arasında yer alıyor. Bir koyun ortalama olarak 5 kuzuya kadar doğum yapıyor ancak iyi bakıldığı zaman takviyeler ile birlikte 8 kuzu veren koyunlar da var.” dedi.

ETİ ÇOK LEZİZ

romanov koyunu

Romanov Koyunları’nın etinin çok lezzetli ve kokusuz olduğunu söyleyen İrfan Boz, “Devletimiz hastalıklı olan koyunların ülkeye girmesine izin vermiyor. Bu nedenle güvenli bir şekilde yurt dışından koyun alabiliyorsunuz. Bu aldığımız koyunların tamamı çok sağlıklı çıktı. Tamamen kokusuz güzel bir et veriyor ve talep de görüyor” ifadelerini kullandı.

Kısa sürede koyun sayısını 1000’e çıkarmayı planladıklarını ifade eden İrfan Boz, ilçede de koyunlara yoğun rağbet olduğunu belirtti.

MUTLAKA İNCELEYİN: ROMANOV KOYUNU İTHALATI VE FİYATLARI

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir