Yönetici – Liderlik Danışmanlık Merkezi Kurmak

Yönetici – Liderlik Danışmanlık Merkezi Kurmak hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Yönetici – Liderlik Danışmanlık Merkezi Kurmak ile benzer konular hakkında bilgi almak için Girişimcilik, Karlı İşler, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Gün geçtikçe orta ve büyük işletmeler daha iyi becerilere sahip liderlere – yöneticilere ihtiyaç duyuyor. Birçok işletme daha iyi bir yönetici için daha fazla ödeme yapmaya da razı. Ancak dünya genelinde liderlik becerilerine sahip yöneticileri bulmak gerçekten zor. Durum böyleyken, iyi bir yöneticilik – liderlik danışma merkezine ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.

İyi bir yöneticinin bir işletmeye katabileceği çok şey var. Aynı şekilde kötü bir yönetici, bir işletmeyi hiç istenmeyen durumlara doğru sürükleyebilir. Bu nedenle işletmeler daha iyi yöneticilere ihtiyaç duyuyor. Peki, iyi bir yönetici olmak isteyen biri, nasıl ve nereden eğitim alacak?

Avrupa ve ABD’de son dönemde ciddi yöneticiler ortaya çıkaran çok sayıda liderlik-yöneticilik danışma merkezleri ortaya çıktı. Uzun yıllardır var olan bu danışmanlık merkezleri son dönemde daha popüler ve yoğun talep görüyor. Ülkemizde ise bu konuda hizmet veren çok az sayıda işletme var ve çoğu tamamen profesyonel değil.

Trend ve potansiyeli yüksek bir iş fikri olarak, yönetici-liderlik danışma merkezi kurabilirsiniz.

NASIL KURULUR?

danışmanlık merkezi açmak

Bir danışmanlık merkezi kurmak kolaydır. Spesifik olarak bir sertifika veya belgeye ihtiyacınız yok. Uzman bir kadro oluşturur ve bu eğitimleri verebilecek bir ofis alanı kiralamanız yeterli. Önemli olan iyi bir eğitimci kadrosu oluşturmak ve başarılı bir pazarlama çalışması yapmaktır. Ayrıca ABD ve Avrupa‘da olduğu gibi, eğitim alan kişilere başarılı bir referans sitemi oluşturabilirseniz; ciddi bir iş hacmi elde edebilirsiniz.

Fiziksel olarak bir danışmanlık merkezinin nasıl kurulabileceğinize yönelik bilgiyi Danışmanlık Merkezi Açmak rehberinden de kolaylıkla edinebilirsiniz.

Danışmanlık merkezini kurduktan sonra eğitim verebilecek başarılı koçlara ihtiyacınız olacak. İşletmenizin en büyük masrafı da elbette bu koçlara ödeyeceğiniz maaşlar olacak. Bu dengeyi sağlamak ve iş hacmine göre planlama yapmak zor olabilir. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için; doğrudan koçlarınız ile ortak olma yoluna da gidebileceğinizi belirtelim.

Batı ülkelerindeki örneklerde, koçlar genellikle işletmenin de ortaklarıdır. Bu sayede yüksek maaşlar yerine; gelen karı bölüştürmek daha az risk barındırmaktadır. Üstelik her koç bu sayede işletme için daha fazla emek sarf edecektir.

ÖNEMLİ OLAN PAZARLAMA

Bu konuda bir işletme açtığınız zaman asıl önemli olan pazarlamayı doğru yapabilmektir. Danışmanlık merkeziniz için yapacağınız pazarlama çalışması için profesyonel bir ekipten destek almanızı mutlaka öneriyoruz. Böylelikle daha efektif bir başarı elde etme şansınız olabilir.

Pazarlama çalışmasını yaparken, “iş veya referans” garantisi üzerine de yoğunlaşmanızı mutlaka öneriyoruz. Belirttiğimiz üzere, Batı ülkelerindeki örneklerde; yönetici-liderlik danışmanlık merkezleri genellikle kursiyerlere “iş veya referans” garantisi sağlıyor. Böylelikle insanlar bu danışmanlık merkezlerine kayıt olmayı ve para ödemeyi daha cazip bulmaktadır.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Yönetici – Liderlik Danışmanlık Merkezi Kurmak hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!