Yılda 2 milyon lira kazanmaya başladı

sivas

Sivas’ta 15 yıldır çiftçilik ile uğraşan ama ciddi bir gelir elde edemeyen Ali Çetin, genellikle Marmara bölgesinde tarımı yapılan ayçiçeği ekimini yapmak istedi. Etrafındaki herkesin “başaramazsın, Sivas’ta ayçiçeği yetişmez” sözlerine aldırış etmeyen Çetin, şimdi yılda 2 milyon lira kazanmaya başladı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Çiftçiliğin baba mesleği olduğunu ifade eden Çetin, uzun yıllar çiftçilikte gelir elde edememesi üzerine farklı arayışlara yöneldiğini belirtti. Bunun üzerine özellikle Marmara bölgesinde ekilen ayçiçeği işine girmek istediğini belirten Ali Çetin, bu kararı sonrasında herkesin “Sivas’ta ayçiçeği yetişmez” dediğini ancak kendisinin yılmadığını ifade etti. Bunun üzerine bin 500 dönümlüm arazide ayçiçeği ekimi yaptığını belirten Çetin, şimdi yılda 2 milyon lira kazanıyor.

Toprağının ayçiçeğine çok uygun olduğunu belirten Çetin, “İnsanlar verim alamayacağımı söyleyerek beni vazgeçirmeye çalıştı ancak yılmadım. Buradan çıkan çekirdekler çok lezzetli. Yıllık yaklaşık 400 ton çekirdek almaya başladık. Bu çekirdeklerin kilogramını 5 liradan satıyoruz. Yani yaklaşık olarak yıllık 2 milyon lira kazanç sağlamaya başladık.” dedi.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık