Yılbaşında Yapılabilecek İş Fikirleri

yılbaşı

Bir yılbaşı daha yaklaşıyor. Bu gibi büyük önemli günlerde birçok farklı iş fikri ile para kazanma şansınız var. Elbette uzun vadeli planlamalar yapmanıza gerek yok, bu süreçlere sadece sermaye oluşturmak için ek iş fikri gözüyle bakmanız yeterli.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yılbaşı önemli bir gün. Sadece kredi kartı ile harcamalar bile söz konusu olduğunda, tüketimin normal bir güne göre 6 katına çıktığı bir gün olması nedeniyle girişimciler ve ek iş arayanlar için de önemli.

Peki yılbaşında yapılabilecek iş fikirleri nelerdir? İşte önerilerimiz…

1. PİYANGO BİLETİ SATMAK

Yılbaşı günlerinde neredeyse tüm Türkiye’de milli piyango biletleri satılıyor. Bu biletleri satmaya odaklanarak sadece yılbaşı günü değil, neredeyse 1 aylık süreçte 10-20 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz. Biletlerden 1 ila 4 liraya kadar gelir elde edebiliyorsunuz. Satışların yüksek olabileceği noktalara odaklanarak çok fazla sayıda bilet satabilirsiniz.

2. SEYYAR SATICILIK

Sadece yılbaşı gecesi değil, gün boyunca seyyar satıcılık yaparak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Yılbaşı günlerinde çarşı – pazar – caddeler – sokaklar çok kalabalıktır. Kestane, dondurma, bardakta mısır, simit ve çeşitli şekerli ürünlere yönelik seyyar satıcılığa odaklanılabilir. Ancak seyyar satıcılık elbette hemen başlayabileceğiniz bir iş fikri değil, önceden izinler almanız gerekebilir. Ek bilgiler için; Seyyar Satıcılık Yapmak rehberine göz atabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

3. NOEL BABA OLMAK

Yılbaşı gecelerinde neredeyse her cafe, eğlence mekanı Noel Baba kostümü giymiş bir veya birkaç kişi ile müşteri çekmeye çalışıyor. Çok eski bir yöntem olmasına rağmen kesinlikle halen işe yarıyor. Bu nedenle Noel Baba olarak hizmet sağlayabilirsiniz. Genellikle cafeler ve eğlence mekanları kostümleri size ayarlayacaktır, yapmanız gereken sadece başvuru yapmak olacak.

Şehrinizde bulunan büyük eğlence mekanlarına bu yönde bir başvuru yapabilirsiniz. Ortalama olarak 6 saatlik bir çalışma ile bin ila 2 bin lira arası ücret kazanabileceksiniz.

4. EĞLENCE MALZEMESİ SATIŞI

Yılbaşı gecelerinde insanların tümü dışarıda eğlenmiyor. Evlerinde de yılbaşını kutlayan milyonlarca kişi var. Bu insanların büyük bir kısmı da çeşitli yılbaşı eğlencesine yönelik ürünler satın almaktadır.

Genellikle yılbaşı günlerinde en çok satılan ürünler; Noel baba kıyafetleri, eğlencelik gözlükler, dilek feneri, yılbaşı ağaçları, balonlar, küçük oyunlar, tombala…

Bu ürünlerde ise standart kar marjları yoktur, kar marjı yüzde 200 – 300’e kadar ulaşabilmektedir.

5. HEDİYELİK SATIŞI

Yılbaşı günlerinde insanlar birbirine hediye veriyor. Elbette hediye sektörü inanılmaz bir pazar ancak sadece gecelik değil hafta bazlı olarak bu iş fikrine yönelmenizi öneririz.

Yılbaşına yönelik olarak satabileceğiniz çok farklı hediyelik eşya önerileri bulunmaktadır. Son yıllarda en çok satan yılbaşı hediyeleri ise; İsme özel çikolata, isme özel kupa, kar küresi, sihirli yumurta, kar kulaklıklar…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRHediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık