1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Yetersiz Sermaye Gözünüzü Korkutmasın

Yetersiz Sermaye Gözünüzü Korkutmasın
0

Finans platformu Kabbage’nin yakın tarihli bir araştırmasına göre, küçük işletmelerin yaklaşık üçte biri 5 bin Dolar’dan az para ile işe başlıyor. 600 gelişen küçük işletme sahibinin yanıtlarını içeren ankete göre de, yeni kurulan işletmelerin yüzde 58’i 25 bin Dolar’dan daha az bir sermaye ile kuruldu. İşletmeleri başarıya götüren asıl konulardan biri ise özgüven ve sarf edebileceğiniz çabadır.

Ayrıca, ankete katılanların yüzde 65’i işlerini başlatmak için yeterli paraları olduğundan emin olmadıklarını itiraf etti. Ancak, nakit eksikliğinin başlamalarına engel olmalarına izin vermediler.

Kabbage Borçlandırma Başkanı Rob Rosenblatt, konu ile ilgili olarak, “Daha spesifik olarak, bu sonuçlar girişimcilerin çok fazla net sermaye olmadan bile başarı bulmanın mümkün olduğunu göstermektedir. Nakit akışı belirsizlikleri, küçük işletme sahipleri arasında yaygın bir sorundur, ancak bir işe başlamak için gerçek katalizör (itici güç): özgüven ve yoğun çabadır. ” dedi.

Başarıyı bulan girişimcilerin genel özelliklerinden birinin özgüven olduğunu belirten Rosenblatt, “Ankete göre, başarılı işletme sahiplerinin yüzde 82’si, işi başlatmak için sınırlı nakite sahip olmalarına rağmen, bir şirketi yönetmek için doğru niteliklere ve uygun deneyime sahip olduklarından şüphelenmedi.” ifadelerini kullandı.

Ancak bazı şirketleri kurmanın daha fazla maliyet gerektirdiğini açıklayan Kabbage başkanı, özellikler restoran, sağlık ofisi ve üretim şirketi konularında yeni işletme kurmak isteyenlerin daha yüksek sermayelere ihtiyaç duyacağını belirtti.

EK: Hiç sermayeniz yoksa da Sermayesiz İş Fikirleri rehberimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir