Yeni Yaratıcı ve İlginç 9 İş Fikirleri
  1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Yeni Yaratıcı ve İlginç 9 İş Fikirleri

1

Bir girişimciyseniz ve yeni ürünler ve fikirler ile ilgilenerek daha hızlı bir büyüme adımı atmaya odaklanıyorsanız yaratıcı veya ilginç olarak nitelendirilebilecek iş fikirlerine yönelik sürekli incelemeler ve araştırmalar yapmalısınız. Başarılı bir girişimci dünya trendlerini takip etmeli ve ihtiyaçlara göre çalışmalar yapma becerisine sahip olmalı.

Bazı iş fikirleri için “yok artık” diye düşünmüş olabilirsiniz ancak gerçekte birçok “ilginç – garip” olarak nitelendirilebilecek iş fikriyle de ciddi gelirler elde etmek mümkün olabilir. Elbette bu iş fikirleri daha fazla risk barındırmakta ve özellikle uzun vadede sermaye kaybı oluşturabilme potansiyeli taşımaktadır. Ancak bir girişimci olarak, farklı olmayı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Kararlılık, düzen ve stabilite ne kadar önemliyse, farklı olmak da o kadar önemlidir.

Bu kapsamda dünyadan en son 9 yaratıcı – ilginç iş fikrini listeledik… İşte başarılı girişimcilerin son dönemde ortaya çıkardığı ürünler ve hizmetler.

1- BEBEK ISITICI

bebek-ısıtıcı

Özellikle hastanelere erişimlerde sıkıntı yaşanan bölgelerde yeni doğan çocukların nakil sürecinde sorunlar yaşanabilmektedir. Bu kapsamda ABD merkezli Embrace Global tarafından üretilen Bebek Isıtıcı ürünü ile bebeklerin nakil sürecindeki sağlık sorunlarını büyük ölçüde engelleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRİlginç İş Fikirlerinde Bugün: Kiralık Mobilya Dönemi Başlıyor!

Bebek ısıtıcı elektriğe ihtiyaç duymuyor, yalnızca sıcak su ile doldurulduktan sonra saatlerce bebek için uygun sıcaklığı oluşturuyor. Ürüne özellikle bebek ölümlerinin sık yaşandığı ülkelerden ciddi sipariş gelmesi bekleniyor.

2- ELEKTRİKLİ BİSİKLET

go-cycle

Son dönemde daha fazla duymuşsunuzdur, elektrikli bisikletler dikkat çekici bir yeni bir inovatif ürün olarak merak uyandırıyor. GoCycle tarafından üretilen yeni elektrikli bisikletler özellikle üç saatte 40 kilometre yol yapabilme kapasitesine sahip şarj elde etme başarısı ile sektöre canlılık getirmeyi başardı.

Ürünün tek kötü avantajı ise fiyatı. Henüz ciddi bir seri üretime geçmeyen ürünün ortalama fiyatı 2 bin 500 dolar. Ciddi bir ek talep ile fiyatın kısa sürede düşüş göstermesi bekleniyor.

3- YENİ NESİL ŞARJ DEPOSU

npowerpeg

Powerbank’ları duymuşsunuzdur, artık gittikçe kullanımı artan bu şarj depoları standart bir şekilde elektrik ile depolama fırsatı sağlıyor. Ancak Tremont Electric tarafından üretilen nPowerPEG adlı ürün ise gün içerisinde ürettiğiniz kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek bir powerbank gibi enerji depoluyor.

Özellikle cep telefonları için kusursuz bir depolama fırsatı sağlayan yeni nesil şarj deposu şu anda 150 dolardan satışa koyuldu. Ürün özellikle yürüyüş yapmaktan hoşlananlar için eşsiz bir deneyim sağlıyor.

4- KOKULU MUMLAR

kokulu-mum

Son dönemde en çok satan ev ve ofis ürünleri arasında yer alan kokulu mum sektöründe hala büyük boşluklar var. Türkiye’de de ciddi bir satış elde eden kokulu mumların imalatına yönelik yapılacak çalışmalar ciddi bir kar marjı sağlayabilir.

Şu anda piyasada satılan kokulu mumların tümü neredeyse 5-6 farklı kokudan oluşuyor, ancak Avrupa ve ABD’de koku sayısı binin bile üzerinde. Farklı ve dikkat çekici kokulara yönelik çalışmalar ciddi bir pazarlama avantajı sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 14 Alıcısı / Müşterisi Hazır İşler

5- 3D BASKI

3d-baski

Birkaç yıl öncesine kadar 3D baskı cihazları çok uçuk fiyatlar ile satışa sunuluyordu. Bu satış fiyatları nedeniyle 3D baskı sektörü emekleyerek ilerliyordu, ancak geçen yıldan itibaren 3D Baskı cihazlarında fiyatlar ciddi oranda düştü. Bu kapsamda da sektörde ciddi bir ilerleme yaşandı ve her gün yeni bir ürün ile 3D sektörü çok hızlı bir büyüme elde etti.

3D Sektörüne yönelik pazarlama, imalat ve danışmanlık sektörlerine yönelik çok yaratıcı ve karlı iş fikirleri bulunuyor. Şu anda kendi başınıza bile 3D baskı sektörüne 10 bin liraya bile rahatlıkla giriş yapabiliyorsunuz.

6- HAMİLE DANIŞMANLIĞI

hamile

Artık yeni çocuk sayısı bir hayli düştü. Bu düşüş özellikle yeni doğan çocuklara ve hamilelere gösterilen özenin had safhaya çıkmasını sağladı. Türkiye’de de çocuk sayısı gittikçe düşerken, hamileliklere yönelik ürün ve hizmetlerin ise cirosu ilginç bir şekilde artıyor.

Bu kapsamda özellikle Avrupa ve ABD’de son dönemde birçok hamilelik danışmanları ve ajansları kurulmaya başladı. Sektöre yönelik çalışmalar için düşük sermayeler bile gayet yeterli.

7- PREFABRİK EV YAPIMI

prefabrik ev

Prefabrik evlere olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu kapsamda prefabrik ev yapımı ve kurulumu konusunda hizmet verebilirsiniz. Prefabrik evler konusunda yapım ve kurulum hizmeti veren işletmelerde minimum 8 personel ve ortalama 600 bin liralık sermaye ihtiyacı bulunuyor.

8- SÜRPRİZ KUTU

sürpriz kutu

ABD merkezli bir işletme, Sürpriz Kutu adlı bir internet sitesi kurdu. İnternet sitesine girenler, 10 dolar ödeme yapıyor ve kendisine sürpriz bir hediye kutusu gönderiliyor. İşletme özellikle ne hediye alacağını bilmeyenler için eşsiz bir fikir ve gerçekten önemli bir büyüme kaydetmeyi başardı.

9- KEDİ CAFE

kedi cafe

Tokyo merkezli olarak ortaya çıkan kedi cafeler, son dönemde özellikle ilginç fotoğraflar çekmek isteyenler için eşsiz mekanlar haline geldi. Son olarak Kanada’da da kurulan Cafe Deschats, halen açık ve her gün müşterilerini karşılamaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

  1. 15 bin TL kredi kulandm 10 bin TL daha kullanmam gerekiyor mümkün mü

Bir yanıt yazın