Yeni İş Fikri: Nohut Dürüm

Nohut Dürüm

Yeni bir iş fikri arayanlar için sık sık sektörlerde rağbet görmeye başlayan ürün veya hizmetlere yönelik araştırmalarımız da sürüyor. Bu kapsamda yıllardır satılan ancak özellikle son 5-6 aydır Gaziantep’te yoğun bir satış rakamı yakalayan Nohut Dürüm için bir inceleme yaptık.

Baklava ve kebapları ile tüm Türkiye’ye nam salan Gaziantep’in yeni lezzetleri arasında yer alan Nohut Dürüm özellikle bölge insanları ve şehre gelenler tarafından yoğun bir talep görüyor. Eğer Gaziantep’te yaşıyorsanız veya başka bir şehirde yemek sektöründe yer almayı planlıyorsanız, Nohut Dürüm’ü menülerinize eklemeniz veya sıfırdan bir Nohut Dürüm restoranı kurmanız mantıklı bir iş fikri olacaktır. Nohut Dürüm’de kar marjı yüzde 65 civarında.

NOHUT DÜRÜM NEDİR?

Tavuk dürümden sıkılanlar için farklı bir alternatif olarak ortaya çıkan ve Döner şeklinde satışa sunulan Nohut Dürüm içerisinde et yerine nohut bulunuyor. Farklı kızartmalıklar ve salata ile dürüm şeklinde satışa sunulan Nohut Dürüm, müşteriler tarafından yoğun beğeni alıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Nohut Dürüm’ün maliyeti normal Döner Dürüm’den daha uygun iken, fiyatı Döner fiyatından daha pahalı satılıyor. Çünkü sektörde rekabet yok denilecek kadar az. Özellikle farklı alternatif arayanlar için de 1-2 liralık ek ücret kesinlikle sorun olmayacaktır. Ancak döner ile rekabet etmeyi planlıyorsanız, bu kapsamda ilk olarak fiyatı döner dürüm ile aynı tutabilirsiniz.

Gaziantep’te ortalama bir restoranda satılan Nohut Döner’in fiyatı 6 liradan satışa sunuluyor.

İŞLETME AÇMAK

Bir Nohut Döner işletmesi açmayı planlıyorsanız, temelde yapmanız gereken şey Döner Dükkanı açmak ile aynı olacaktır. Aradaki tek fark et yerine nohut konulmasıdır. Ancak bu ortamlar farklı alternatif arayanlar için kullanılması nedeniyle özellikle dekorasyona önem göstermenizi öneriyoruz.

AVM dışında bir işlek noktada bir dükkanda kurulum planlıyorsanız ortalama 30 metrekare bir alana kurulabilir, AVM’lerde ise stant olarak açılarak çok ciddi cirolar elde edilebilir. Cadde üzerindeki dükkanlar için ortalama sermaye ihtiyacı 40 bin lira civarında olacaktır. Stantlar ise 7-8 bin liraya kurulabiliyor.

EN ÖNEMLİ KONU LEZZET

Farklı bir alternatif arayanları cezbedecek ve işletmenin daha fazla iş yapmasını sağlayacak en önemli konu elbette lezzettir. Bu kapsamda, lezzetin artırılması ve devamlı olarak aynı lezzetin sunulabilmesi için sektör tecrübesi olan bir personel istihdamı mantıklı olacaktır. Ancak kendi başınıza da ortalama bir lezzet yakalayabilirsiniz. 1-2 haftalık denemeler bu konuda işinizi görebilir.

NOHUT DÜRÜM NASIL YAPILIR?

Videoda ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık