Yeni İş Fikri: AVM’de Diyet Yemek Standı
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Yeni İş Fikri: AVM’de Diyet Yemek Standı

0

Türkiye’de özellikle son 10 yıldır Alışveriş Merkezleri ekonomik yönelimleri başka bir boyuta taşıdı. İş sektörlerinde tahmin edilmeyecek değişimler ile birlikte AVM’ler adeta şehrin ekonomik yüzünün ana parçası olmaya başladı. Bu kapsamda yeni bir iş fikri için değerlendirme yapılırken AVM’ler gözden geçirilmeli.

AVM’lerdeki yükseliş ile birlikte aynı döneme tekabül eden süreçte diyet yemeklere olan talepte de büyük artış var. Özellikle Anadolu’daki insanlar ise diyet yemeklere erişimde sorunlar yaşıyor. Bu kapsamda AVM’lerde diyet yemek stantları yoğun ilgi almaya başladı. 10 – 20 bin lira ile rahatlıkla kurulabilen bu stantlardaki iş potansiyeli, birçok önemli giyim firması bayiliğinin aylık cirosuna yaklaşmış durumda. Üstelik çok daha uygun masraflar ile döndürülebiliyor.

Türkiye’de birçok diyet yemek seçeneği sunan stantlar var, ancak tüketiciler genellikle meyve ve sebze ile harmanlanmış seçeneklere daha çok ilgi duyuyor. Bu kapsamda bulunduğunuz bölgelerde bir diyet yemek stantı açarak karlı bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

Eğer diyet yemek sektörü hakkında bir bilgi sahibi değilseniz, diyet yemek standı bayiliği veren birçok firma bulunuyor. Bu firmalar ile iletişime geçerek stantlar, iş girişim sermayesi, ortalama kar marjı gibi bilgileri alabilirsiniz. Her firmada bu bilgiler farklıdır.

ORTALAMA VERİLER

Türkiye’deki AVM’lerde bulunan diyet yemek stantlarının ortalama aylık cirosu 25 bin liraya yakın. Bu rakamın yüzde 42’sine yakını kar marjı olarak raporlanmış. Stantların aylık kirası genellikle 4 bin lira ve 2 personel çalışıyor. Tüm masraflardan sonra genellikle stant sahibine 6-7 bin liralık net kar kalıyor. Bayilik sistemlerinde ise stantlardaki gelir yüzde 20 daha düşük olabiliyor.

BAYİLİK VEREN FİRMALAR

AVM’de diyet yemek standı için bayilik veren firmalara ulaşmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

FORMENA
Telefon: 0850 304 29 69

THE FİT MENÜ
Telefon: 0553 142 68 15

RAFİNERA
Telefon: 0212 323 30 10

DİYET KAPIMDA
Telefon: 0850 441 34 38

DİYETİMSE DİYET
Telefon: 0212 282 3300

İlginizi Çekebilir