Yandex Toloka ile Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak > Yandex Toloka ile Para Kazanmak

Rus teknoloji şirketi CompTek’in 1997’de piyasaya sürdüğü arama ve çeşitli otomasyon sistemlerinin genel platformu Yandex’in bir de para kazanma servisi var. Toloka adı verilen bu servis aracılığıyla bazı görevleri tamamlayarak kazanç elde edebiliyorsunuz.

Yandex’in Toloka adı verilen servisi genel olarak bilgisayarların otomatik olarak gerçekleştiremediği işlerin kullanıcılara ücret karşılığında dağıtılması prensibi ile çalışıyor. Yandex Toloka servisinde hem Yandex’in verdiği görevleri hem de çeşitli kuruluş ve şahısların da verdiği küçük işleri tamamlayarak para kazanabilirsinz.

YANDEX TOLOKA

Yandex Toloka’da para kazanmanın birçok yolu bulunuyor.

 1. Görsel Sonuçlarının Karşılaştırılması
 2. Arama Sonuçlarının Karşılaştırılması
 3. Sayfanın Arama Uygunluğu
 4. Görselin Arama Uygunluğu
 5. Arama Sorgusunun Uygunluğu
 6. Saha Görevleri: Kurumların Aktifliğinin Değerlendirilmesi
 7. Saha Görevleri: Bir Mağaza Hakkında Değerlendirme
 8. Saha Görevleri: Restoranlar Hakkında Değerlendirme
 9. Kurum Bilgilerinin Bulunup Aktarılması
 10. Kurum Görsellerinin Bulunup Aktarılması
 11. Çeşitli Bireysel Bilgisayar İşlemleri

Toloka’da yer alan bu işler aracılığıyla bilgisayar başından veya saha görevleri ile para kazanabiliyorsunuz. Toloka’da yer alan tüm işlerin ücretleri, işin bütünlüğü ve sizden alacağı zamana göre ücretlendiriliyor. Ancak genellikle küçük veri girişi işlemleri için 0,5 cent düzeyinde ücret kazanırsınız. Ortalama olarak aktif bir Toloka kullanıcısı aylık 50 ila 100 dolar arası gelir elde edebilmektedir. Ayrıca kullanıcıların verdiği özel işler ile bu rakamı çok daha yukarı çıkartabilirsiniz.

NASIL BAŞLANIR

Yandex Toloka ile para kazanmak için ilk olarak servise kayıt olmanız gerekiyor. Türkçe olarak da hizmet sağlayan toloka.yandex.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra bir üyelik oluşturun. Ardından Toloka’ya giriş yaparak hem masaüstü sürümü, hem de mobil sürümünde yer alan görevleri seçin ve görevleri eksiksiz tamamlayın. İşlemin tamamlanması ile birlikte kazancınız Toloka hesabınıza aktarılır.

PARA ÇEKİMİ

Yandex’in Toloka servisinden para çekmenin birçok farklı yolu bulunuyor. Toloka’daki kazancınızı aktarabilmek için Papara, Paypal, Skrill, Yandex Money ve PrivatBank kartı kullanabilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanılan para çekim yöntemi ise Papara’dır. Papara hesabınıza para çekmenin minimum tutarı 1 dolardır.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Yandex Toloka ile Para Kazanmak hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Yandex Toloka ile Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın