Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler – Ek İş Fırsatları

yan-gelir

Ek gelir sağlayarak ay sonunda elinizde kalan parayı artırmak artık bir gereklilik değil, zorunluluk. Dünyada artık çok ciddi pozisyonlarda bulunan insanlar bile yan gelir elde etmek için ek iş yapıyor. Siz de yan gelir elde etmek istiyorsanız ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünmek yerine hemen işe koyulun. Kısa sürede birçok ek iş fikrini değerlendirerek, uygun iş fırsatları ile ay sonunda gelirinizi rahatlıkla artırabilirsiniz.

Halihazırda işinizden elde ettiğiniz gelir size az geliyorsa yada para biriktirmek için daha fazla para kazanmak istiyorsanız yan gelir olarak yapılacak birçok iş ile boş vakitlerinizde ek gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu yapılacak işler arasından seçim yapmak için kendi becerilerinizi, eğitimlerinizi ve boş vakitlerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Her iş farklı potansiyeller taşıyor, doğru seçimi yaptığınıza emin olmanız gerekiyor.

Yan gelir elde etmek istiyorsanız bunun için en önemli yolun bilgisayar ve telefonlar olduğunu belirtelim. Dünya değişiyor ve artık yan gelir elde etmek için evinizdeki koltuktan bile kalkmanıza gerek yok. Ancak eğer bilgisayar ve telefon kullanımınız profesyonel düzeyde değilse farklı yapılacak işlere göz atmanız gerekiyor. İşte yan gelir elde etmek için yapılabilecek en iyi işler…

ÇEVİRMENLİK


Halihazırda yabancı bir dil biliyorsanız bu potansiyelinizi paraya dönüştürün. Bilgisayarınızı kullanarak iş arayama sitelerinde de binlerce çevirmen ilanı bulabilir ve bu ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Çevirmenler artık internet sektörünün vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Makale, haber, oyun gibi çeşitli alanlarda çevirilere sık sık ihtiyaçlar duyuluyor. Sadece İngilizce bile biliyorsanız birçok iş fikrini daha değerlendirebilirsiniz. Bu konu hakkında ek bilgileri İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma adlı rehberde bulabilirsiniz.

ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİRİCİLİĞİ

ORGANİK ÜRÜNLER

Halihazırda boş bir araziniz var mı? O halde bu araziyi mutlaka ekim için değerlendirmelisiniz. Türkiye’de özellikle birçok mantar yetiştiriciliği için 500 metrekare alan bile yeterli. Ayrıca farklı bitkisel ürünler de çeşitli kar elde etme potansiyelleri bulunuyor. İşinize gidip gelirken günde sadece 1 saatinizi bu bitkilere ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Her bölgede yetiştirilebilecek ürünler farklıdır. Bu ürünler hakkında bilgi almak için YORUM bölümünden bize danışabilirsiniz. Yorum bölümü rehberin hemen altında 🙂

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

YOUTUBER OLUN

YOUTUBER

İlgi çekici yönleriniz yada becerileriniz mi var? Örneğin evdeki eşyaları çok iyi bir şekilde tamir edebiliyor musunuz? Sadece bu tür tamir videolarını bile Youtube’ye yükleyip ayda binlerce dolar kazanan insanlar var. Sadece Youtube’de biraz gezinerek insanların neler izlediğini takip edin ve bu kanallardaki Youtuberlara benzer özellikleriniz varsa eğer bu tür kanalları da sizde ücretsiz olarak açabilirsiniz. Herhangi bir konuda çok ciddi bilginiz olması da gerekmiyor, eğlenceli videoları izleyen birileri daima olacaktır. Youtuberlik hakkında tüm bilgileri Youtube’dan Para Kazanmak! adlı rehberde tüm ayrıntıları ile bulmanız mümkün.

EVDE YEMEK YAPIN


Özellikle öğrencilerin, büyük şirketlerin, fabrikaların, okul – üniversitelerin yakınında bulunan bir yerde yaşıyorsanız ev yapımı yemekler ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu tür yerlerde çalışan insanlar için sabah – öğle – akşam yemekleri ciddi sorundur ve sürekli olarak aynı şeyleri yemek istemeyen insanlar ev yapımı yemeklere resmen hasrettir. Eğer güzel tatlarda yemekler çıkartabileceğinize inanıyorsanız, küçük bir kolu – komşu reklamı, broşürler ile evlere dağıtımın ardından bu işe başlayabilirsiniz. Bu reklamların ardından mutlaka telefonlarınız çalacak ve siparişler almaya başlayacaksınız. Ayrıca sosyal medyadan da şehrinize yönelik sayfalara reklam bırakabilirsiniz. Bu yol ile ek para kazanan on binlerce ev hanımı var.

AHŞAP OYUNCAKLAR HAZIRLAYIN


Plastik oyuncaklar hem çocuklar için zararlı hemde sürekli aynı ürünler artık çekiciliğini büyük ölçüde kaybediyor. Bu nedenle aileler son yıllarda ahşap oyuncaklara büyük ilgi göstermeye başladı. Size yakın bir mobilya atölyesi ve tuhafiyeciye giderek malzemeleri temin edebiliyorsunuz. Ayrıca birkaç teçhizat yardımı ile ahşaplara evinizde de çok güzel şekiller verebiliyorsunuz. Bu teçhizatların tamamı da büyük alışveriş merkezleri ve mobilya atölyelerinde satılıyor. Ortalama olarak 2 bin liralık malzemeler ile bu işe hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Ahşap oyuncakları nasıl yapacağınızı öğrenmek için Youtube’de milyonlarca videodan faydalanabilirsiniz.

FİLOGRAFİ HAZIRLAYIN


Türkiye’de son yılların en popüler el sanatı olan Filografi sanatından faydalanabilirsiniz. Filografi sanatını yapabilmek için çok üst düzey el becerilerine ihtiyacınız yok. Çoğu filograf 3-4 denemenin ardından bu konuda ustalaşmıştır. Filografileri 40 – 50 liraya mal ederken, 500 – 600 liraya satabiliyorsunuz. Bu konuda tüm ayrıntılı bilgileri Filografi Nasıl Yapılır adlı rehberimizde bulabilirsiniz. Filografi hakkında tüm bilgiler için FİLOGRAFİ NASIL YAPILIR adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

MAKALE YAZIN

Evde ek iş yaparak yan gelir kazanmanın en kolay yollarından biri de makale yazmaktır. Eğer bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa birkaç saat içerisinde makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle teknik konularda makale yazabiliyorsanız çok daha fazla gelir elde etme şansınız var.

Örneğin bir doktor, sağlık makaleleri yazarak aylık 5-10 bin liraya kadar para kazanabiliyor. Eğer siz de makale yazarak para kazanmayı istiyorsanız, bu konuda hazırladığımız harika bir rehbere göz atmanızı öneririz.

[affiliate_news id=”841″]

 

TELEMARKETİNG

Telemarketing onlarca yıldır evden para kazanmanın önemli yollarından biri. Kısaca telefon üzerinden pazarlama faaliyetlerine verilen isim olan Telemarketing yönteminde, bir şirketten komisyon usulü ürünler satılabileceği gibi kendinizin de topluca ucuzdan aldığı ürünleri satmaya odaklanabilirsiniz. Ürün satışlarını PTT Kargo ile kapıda ödeme seçeneği ile müşterilere ulaştırabilirsiniz. Özellikle aranan kozmetik ürünleri, hobi oyuncakları, yeni temizlik ürünleri ve teknolojik ürünler bu konuda daha hızlı satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayabilir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık