1. Anasayfa
 2. Meslekler

Vinç Operatörü Maaşları

Vinç Operatörü Maaşları
5

İnşaat sektörünün can damarı olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de inşaatlar için en gerekli araçlardan biri olan Vinç’leri kullananlara verilen ad olan Vinç Operatörü, bu denli önem kazanması nedeniyle yüksek maaşlar almaktadır. Vinç Operatörü Maaşları her geçen ay artış göstermesine rağmen halen birçok şirket Vinç Operatörü bulamadığından şikayetçi.

Türkiye’de inşaat sektörü son yıllarda Türk ekonomisine en çok değer kazanan sektörlerin başında yer alıyor. Hemen hemen her şehirde yepyeni yapılaşma alanları kurulurken bu konuda inşaat şirketlerinin en büyük şikayeti ise yeterli Vinç Operatörü bulamamak. Eğer bu mesleği yapmak istiyorsanız VİNÇ OPERATÖRÜ NASIL OLUNUR adlı rehberimize mutlaka göz atın.

2017 yılında vinç operatörleri ortalama olarak 8 bin lira maaş almaktadır. Bu maaşın 2018 yılı ile birlikte 9 bin lirayı aşması bekleniyor. Birçok şirket ise bu düzeyde maaş vermesine rağmen personel bulamadığını ifade ediyor. Hatta son olarak Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Adana’da birçok inşaat şirketinin 15 bin lira maaş teklif etmesine rağmen vinç operatörü bulamadığını ifade ediyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kule vinç operatörü maaşları büyük şehirlerde daha yüksek. Anadolu’da ortalama bir vinç operatörü 8 bin lira maaş alırken, İzmir, İstanbul gibi şehirlerde bu maaşlar 15 bin lirayı çoktan aşmış durumda. Vinç operatörü olmak için çok önemli bir süreci geçmeniz gerekmiyor. Ancak bu mesleği belirli bir yaştan sonra yapmak zor, o nedenle bu mesleğe girmeye karar verdiyseniz yaşınızın 25’i aşmaması büyük önem arz ediyor.

Kule vinç operatörleri ortalama olarak günlük 6 ila 8 saat arasında çalışıyor. Tehlikeli iş sınıfında bulunan Kule Vinç Operatörlüğü ise eski yıllara nazaran teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha güvende.

TÜM OPERATÖRLER BU MAAŞLARI ALMIYOR
Evet, vinç operatörlerinin maaşları kesinlikle piyasa şartlarının çok üzerinde. Ancak kendini geliştirmeyen, her şarta uyum sağlamayan ve sektöre yeni giren vinç operatörleri ise 2 ila 4 bin lira arasında maaş alıyor. Özellikle şirketler deneyim konusuna büyük önem veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Zabıta Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Tayfun kardeş bende kule vinc operatörüyüm fransada bana iş ayarla hemen geleyim çalışmaya biz operatör olarak turkiyede amele fiyatına iş bulamıyoruz. Vala baba parası irl belge alan operatör olmuş piyasayı bitirmişler vala

 2. 18 Nisan 2018

  Haber yalan yok öğle paralar falan inanmayın

 3. 9 Nisan 2018

  Cevabinizi bekliyorum

 4. 9 Nisan 2018

  Iyi gunler ben fransada kule vinc operatoruyum 5 sene oluyor fakat ben turkiyede calismak isterim ama nereye basvuracahimi bilmiyorum
  27 yasindayim ve manisaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir