Üniversite Öğrencileri İçin 19 İş Fikri

Üniversite Öğrencileri İçin 19 İş Fikri hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Üniversite Öğrencileri İçin 19 İş Fikri ile benzer konular hakkında bilgi almak için İnternetten Para Kazanmak, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Üniversite veya herhangi düzeyde bir eğitim kurumunda öğrenciyseniz ve halihazırda eğitiminize odaklandıysanız para kazanabileceğiniz birçok iş fikri var.

Listede yer alan her iş fikrinin size uygun olduğunu söylemek zor, ancak hangisini yapabileceğinizi belirledikten sonra birkaç çalışma ile işten aylık gelirinizi artırabilecek kadar gelir sağlayabilirsiniz. İş fikirlerinin birçoğu online fikirler arasında yer alıyor.

 1. İkinci el eşyalarınızı Gittigidiyor ve Letgo‘dan satabilirsiniz. Ayrıca bu işi yalnızca kendi eski eşyalarınız ile sınırlandırmayın. Arkadaşlarınızın, çevrenizin eşyalarından da komisyon kazanabilirsiniz.
 2. Bir web sitesi kurun. Geliştirebilecek kadar iyi bilgiye sahipseniz Google Adsense programına kayıt olarak web sitenize reklam alabilirsiniz.
 3. Youtube videoları hazırlayın. Eğer ilgi çekici ve izlenebilir olmayı başarırsanız, Youtube Partner programından ciddi gelir elde etme fırsatı sağlayabilirsiniz. Ortalama düzeyde izlenen Youtuberlerin ortalama aylık geliri 2 bin lira civarındadır.
 4. Eğitim sezonu sonunda öğrencilerin o dönem için kullandığı kitapları satın aldıktan sonra, yeni gelecek öğrencilere satabilirsiniz. Örneğin 1’nci sınıfı bitirirken artık 1’nci sınıf kitapları işe yaramayacaktır ve bunları çok ucuza satın alabilirsiniz. Bu kitapları yeni dönemde okula yeni başlayacak 1’nci sınıf öğrencilerine satabilirsiniz.
 5. Bir dergi hazırlayın. Aylık bir dergi basmanın masrafı aylık 4-5 bin lira civarında olacaktır. Ancak bulunduğunuz bölgede işletmelerden reklam alabilirsiniz. 4-5 arkadaşınız ile bu işe girmek oldukça eğlenceli olduğu gibi size para da kazandırabilir.
 6. Eğer boşluk varsa bulunduğunuz evin odalarını kiraya verin. Düşündüğünüzden daha fazla talep gelecektir!
 7. McDonald’s ve çeşitli pizza zincirlerinde kurye – teslimat hizmeti verebilirsiniz. Part time olarak değerlendirebilirsiniz.
 8. Organizasyon hazırlayın. Örneğin bir film veya konser hazırlayın ve bilet satışlarını bizzat yapın. Tüm masraflardan sonra yüzde 20 – 30 gelir elde etmeye çalışın.
 9. Bulunduğunuz üniversitede yabancı öğrenciler varsa eğer onlara Türkçe dil kursu hazırlayabilirsiniz. Bunun için onların dilini bilmeniz veya bilen birilerini işe almanız gerekebilir.
 10. Büyük marketlerde birçok saksı tohumu bulunuyor. Bu tohumları alıp birkaç saksıda bu bitkileri yetiştirebilirsiniz. Birkaç gün içerisinde satabileceğiniz binlerce dikkat çekici saksıya sahip olacaksınız.
 11. Eski kitapları bulmaya çalışın, bu tür kitapları sahaflarda bulabilir ve öğrencilere satabilirsiniz.
 12. Stok fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı satmak için birçok platform bulunuyor. Birkaç öğrenci ile anlaşarak harika fotoğraflar çekebilir ve bunlar için ciddi müşteriler bulabilirsiniz. Shutterstock bu konuda sektörün en iyisi.
 13. Anketörlük yapın. Bulunduğunuz yörede birçok anket firması bulunuyordur. Ayrıca büyükşehir merkezli birçok firmada Anadolu’daki şehirlerde anketör aramaktadır. İlan sitelerine göz atmayı ihmal etmeyin.
 14. Öğrencilere özel ders verin. Bu konuda ek bilgiye ihtiyacınız aslında yok. Üniversitede halihazırda binlerce öğrenci bu yol ile para kazanmaktadır. Kendinize güvenin ve ciddi ek gelir sağlayabileceğinizi bilin.
 15. Bulunduğunuz bölgede amatör spor takımlarına antrenörlük yapabilirsiniz. Bu tür spor takımlarında günlük 3-4 saat çalışacak antrenörlere sık ihtiyaç duyuluyor.
 16. Akıllı telefon tamirciliği yapabilirsiniz. Bu işten çok ciddi olarak anlamanıza gerek yok, Youtube’de hemen hemen her akıllı telefonun tüm sorunları için çeşitli tamir videoları bulabilirsiniz. Tüm tamir seti için 300 – 400 liraya ihtiyacınız olacak.
 17. Ahşap oyuncaklar yapın. Halihazırda bir oyuncakçıya giderek ahşap oyuncak işi almaya çalışın. Marangoz ve güzel bir kırtasiyeden alabileceğiniz malzemeler ile harika oyuncaklar üretebilirsiniz. Bu konuda da Youtube’de binlerce “nasıl yapılır” videosu yer alıyor.
 18. Haber toplamak da ek gelir sağlamanızı sağlayabilir. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı’nın her ilde şubesi var. Bu şubelere haber satabilirsiniz. Ciddi haberler için çok yüklü ödemeler alabilirsiniz.
 19. Emlak danışmanlığı hizmeti verin. Büyük emlakçılara giderek evlere ve dükkanlara tanıtımlar yapabileceğinizi belirtin. Bu tür emlakçılar sık sık müşteriler ile evlere ve dükkanlara gitmekte sıkıntı yaşarlar, bu nedenle ek personel istihdam ederler.
İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Üniversite Öğrencileri İçin 19 İş Fikri hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Üniversite Öğrencileri İçin 19 İş Fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!